Sari la conținut

AJUTOR tija actionare ambreiaj


Postări Recomandate

Ma poate ajuta cineva? sa imi zica ce dimensiune are tija de actionare a ambreajului la un suzuki gsx750F din 98.

A mea s a rupt si nu mai am toate partile si mi ar trebuii dimensiunea ca sa imi fac alta, daca pot.

Din schita anexata ar fi piesa 19 restul pozelor sunt doar exemple pentru a va face o idee :mexicanwave:

post-43668-0-50749600-1404307330_thumb.png

post-43668-0-50880800-1404307354_thumb.jpg

post-43668-0-20562200-1404307416_thumb.jpg

post-43668-0-88813900-1404307572_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai diametrul tijei dar nu gasesti nicaieri lungimea, singura metoda este sa o iei din aproape in aproape - iterativ.

Incerci sa iei masuratorile cu o tija subtire si cat mai dreapta si calculezi ce lungime e necesara ca sa ajunga la melcul din capac.

Chiar si asa e posibil sa ai nevoie sa faci 2 su 3 bucati de astfel de tije pana o nimeresti pe aia convenabila.

 

Daca o fabrici, un aspect foarte important e rugozitatea suprafetei cilindrice.

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma poate ajuta cineva? sa imi zica ce dimensiune are tija de actionare a ambreajului la un suzuki gsx750F din 98.

A mea s a rupt si nu mai am toate partile si mi ar trebuii dimensiunea ca sa imi fac alta, daca pot.

Din schita anexata ar fi piesa 19 restul pozelor sunt doar exemple pentru a va face o idee :mexicanwave:

Cred cam una prin garaj de gsxr 600..din pacate nu cred ca te ajuta ,nu se potrivesc..

Mai jos ai compatibilitatile.

This Suzuki 23111-15501 ROD, CLUTCH PUS is used on these models and components:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TNG - tu ai piesa cu partnumberul ala? ca vad in lista pusa de tine ca apare si mobra omului GSX750F din 98.

Nu ai inteles, :nono:

Eu am o tija de gsxr 600 k2...care nu este in lista.

Daca ar fi fost,nu mai puneam nici o lista. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am doar diametrul, adica o jumate sau o treime cat o mai ramas :P dupa ce s a rupt, daca are cineva un gsxf(katana) desfacut ar prinde bine, o i-a si o pune pe liniar si m-am scos :alcy:

 

Multumesc pentru reply-uri si pentru ajutor :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

apropo...am patit si eu la gsxful meu de 600 din 94 acum cateva zile si mi-am facut-o de 77 si a trebuit sa ii pun un distantier intre capacul de la pinion si melcul de impinge in tija aia.La tine s-a nimerit cu 77mm lungime???Ca astea doua au motorul identic,dar cred ca o sa imi fac alta ceva mai lunga cu 2,3 mm.Si acum daca tot am dat de tine :hug: , am inteles de la cineva ca ai avea ceva piese de gsxf ??? Mi-ar trebui si mie capacul de la pinion.

Editat de TZU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...