Sari la conținut

PROPUNERE TRASEU UMANITAR PT 02 / 08 .


vik55
 Share

Postări Recomandate

Daca conditile moteo permit eu as vrea sambata sa dau o fuga in zona Novaci sa vad si eu dezastrul de acolo , una este ce vedem pe sticla si alta cred ca este realitatea . Avand in vedere ca toti mai avem pe acasa imbracaminte / obiecte care ne prisosesc m-am gandit sa ma duc si eu cu ceva la acei nefericitii . Deci vine fiecare cu ce poate si cu ce poate pune pe motor , pe balene se pot pune destule iar pt cei cu vitezane nu cred ca este o mare problema un sac / geanta prinsa in chingi pe sea in spate , totul sa se vrea .

Fara prea multa vrajeala si tantam eu sambata dimineata la 8 : 00 sunt la petrom militari si plec la 8 : 30 .

Este cineva mai bun organizator sau are o idee mai mareata postati aici nu ma deranjeaza .

Tot in zona am inteles se organizeaza si BMW camp poate dam si pe acolo .

Deci sambata 8 > 8 :30 petrom militari .

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunerea ta este buna! Transpunerea in fapt este insa delicata.

Oamenii sunt necajiti si la vederea motociclistilor vor spune " astia se plimba - ce nesimtiti", pana sa se lamureasca ca au venit cu ajutoare sau ca vor sa-i ajute. Oricum, pana la destinatie, pe unde vor trece, vor lasa aceasta impresie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer cred ca este mult mai important rezultatul final decat ceea ce vor crede unii. Stii cum, scopul scuza mijloacele.

Daca pun mobra pe picioare pana sambata ma inscriu si eu.

 

Salutari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu s-ar merge cu masinile? Incap mai multe bagaje.Cine ar avea de donat o plapuma ,paturi sau perne nu cred ca i-ar incapea pe motor

Editat de Endurista
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ne organizam cat de cat.

 

Am vorbit la Polovragi - Pensiunea Cheile Oltetului, unde vom sta ( vezi la Motoveterani), sa colecteze bunurile care le aducem, sambata. Cei care ajung mai devreme, spuneti la Pensiune ca ati venit cu ajutoare din partea motociclistilor din Bucuresti. Apoi primaria le duce in zonele afectate, din jur.

Se pot astfel aduce si pe moto si cu auto.

Eu vin cu Doblo-ul, pt capra, astfel ca ar mai fi spatiu.

 

 

Pt cei cu motoare, se poate merge apoi pe forestierul din zona spre Curmatura Oltetului, care este practicabil, din spusele localnicilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect sunt destule metode de a trimite ajutoarele eu vreau sa ajung EU la Novaci si sa dau eu micul ajutor al meu celor care au nevoie nu prin intermediul asa zisilor reprezentanti ai statului pe care din principiu [ cuvant ff urat ] sa ii mai dijmuiasca si nemernici aia ,face fiecare cum vrea dar ce am propus eu nu are nici o legatura cu BMW-ul camp am spus ca daca tot suntem prin zona cine vrea sa se duc si pe acolo [ poate si eu ] foarte bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu totusi vreau sa incerc maine , pana la Horezu / Polovragi tot ajung si de acolo ma orientez daca nu se poate mai departe gasesc o modalitate sa las micul meu ajutor cuiva de incredere in speranta ca va ajunge la cine are nevoie si ma intorc DECI ASTA AR FI IESIREA PT MAINE .

Petrom militari 8 > 8:30 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...