Sari la conținut

Bucuresti - Poiana BV - Siriu - Valenii de munte - Buc Duminica 03 Aug


beware !
 Share

Postări Recomandate

Dupa cum se vede am avut un accident cu o viespe. Din pacate viespea nu a supravietuit. Oricum, avea viteza si cred ca era si pe contrasens. Eu am incercat sa o evit, dar....vazand-o cum vine spre mine, am tras stanga, ea dreapta, am redresat....si bang, impactul a fost inevitabil, LOL.

Eu am urlat vreo 5 min in casca dupa care mi-a amortit gatul. La prima benzinarie am oprit si Virgil, dragutul de el, s-a oferit sa-mi scoata acul cu cutitul (vezi poze) hahahaha. Este a doua viespe pe care o iau in gat....Eh, o sa merg cu "bapetica" pentru o perioada...pana o sa uit de incident si iar cu gatul gol, lol.


» Post actualizat in 03 Aug 2014 19:07

Chiar a fost o iesire reusita chiar daca nu am reusit sa imi tocesc prea tare cauciucurile pe mijloc :P

Multumesc tuturor pentru atmosfera placuta....totul e bine cand se termina cu bine :)

 

Boss, deci cand plecati....bum-bum, pac-pac, da? hahahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu tare, asa usurel, cu a 1-a :))))

 

"Pe o roata?"

"Ah, nuuu...." :)))) asa usurel, pac-pac :))))

"Boss, uita-te la mine", bahahahah.

Editat de beware !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda....coincidenta coincidentelor....pe la 14 si un strop,intre Sacele si Cheia in primul grup un XX albastru, mai apoi, la vreo 2 km un CBR rosu, cu rider micut si in negru,am crezut ca voi erati......si i-am dat o gramada de flash-uri:))))

Editat de valhalla
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Acele de la albine sau viespi se scot intodeauna cu o lama de cutit sau ceva asemanator, acul trebuie retezat paralel cu pielea si nu tras cu mana deoarece daca incerci sa-l tragi cu degetele storci tot veninul direct in piele, exact ca o pompita .

Stie baiatul ce stie :ok:

detalii aici

 

PS:Oricum, se stie ca albina n-are dinti :-)))

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda....coincidenta coincidentelor....pe la 14 si un strop,intre Sacele si Cheia in primul grup un XX albastru, mai apoi, la vreo 2 km un CBR rosu, cu rider micut si in negru,am crezut ca voi erati......si i-am dat o gramada de flash-uri:))))

 

Ah, pai zii asa....ca ai zis Brasov (traseul initial era pe Valea Prahovei) si am crezut ca tu erai pe Valea Ph. Da, ne-am cam rasfirat pe traseu. am prins 2 tiruri si pana am prins zona sa le depasesc, XX-ul si un alt F4i gri-negru s-au departat. Daca vedea Mihai cum am depasit al 2-lea tir, iar ii sarea inima....dar cat sa stai in spatele lui, stiind ca ceilalti 2 cu care ai mers cot la cot pana acolo, se indeparteaza....LOL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare! Imi pare rau ca nu am putut merge pe Siriu! Promit ca data viitoare nu mai sparg gasca.

A fost o iesire placuta si un grup super tare.

 

Siriu is the best !!!! Nu erau masini, asfaltul excelent (exceptie o portiune cu valuri/gropi, in apropiere de baraj, am cam sarit pe contrasens pe acolo, LOL, ca daca tot nu venea nimic, sensul ala nu avea gropi), curbe largi, ce sa mai...MAI VREAU PE ACOLO !!!

» Post actualizat in 03 Aug 2014 20:15

acul trebuie retezat paralel cu pielea

Pfff.....bine ca nu perpendicular cu pielea!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

» Post actualizat in 03 Aug 2014 20:15

Pfff.....bine ca nu perpendicular cu pielea!!!

"Nu as mai vrea sa scrii si maine,

Dar fiindca azi esti...intepata,

Te iert. E vechi "pacatul",

Si nu esti prima vinovata..."

Editat de Quetzalcoatl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Nu as mai vrea sa scrii si maine,

Dar fiindca azi esti...intepata,

Te iert. E vechi "pacatul",

Si nu esti prima vinovata..."

 

"Tu crezi c-a fost intepatur-adevărată…

Eu cred c-a fost o scurtă nebunie…

Dar ce anume-a fost,

Ce-am vrut să fie

Noi nu vom şti-o poate niciodată…"

» Post actualizat in 04 Aug 2014 06:51

Deci am mers exact pe traseul pe care il aveam eu in minte...data viitoare facem ca tine....iulia :)))

 

Data viitoare subliniez ca "traseul e batut in cuie", hehe.

Si nu cred ca a fost "exact" pe unde voiai tu prin padure/sate/"country-side" pe unde ne-a dus Victor ;)

Oricum a fost frumos...

» Post actualizat in 04 Aug 2014 07:20

In poza asta se vede CLAR cum Mihai (dreapta) ii fura tel din buzunar lui Gabi (stanga). hahahahahahah

post-2550-0-67463500-1407136752_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmm... tu il plagiezi pe MinulescuL. Mai bine ne-ai spune daca aveau galuste cu prune la desert, la "Il Rifugio"

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmm... tu il plagiezi pe MinulescuL. Mai bine ne-ai spune daca aveau galuste cu prune la desert, la "Il Rifugio"

Nu am plagiat, am dat replica (cu ghilimele) la.....acuzele de mai sus. Oricum citatul meu e mai frumos, al lui are un titlu....insinuant :)

Galuste de papanasi, yummy!

» Post actualizat in 04 Aug 2014 12:13

Nu am plagiat, am dat replica (cu ghilimele) la.....acuzele de mai sus. Oricum citatul meu e mai frumos, al lui are un titlu....insinuant :)

Galuste de papanasi, yummy!

Oricum, el isi doreste sa nu "mai scriu si maine" dar cum el a scris textul pe la 1 am, deci AZI....astazi pot sa scriu. Maine, marti, nu prea ma mai lasa..... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ntzzz... Galuste de cartofi cu prune, trase prin pesmet sau miez de nuca cu zahar..........

Galuste de papanasi, yummy!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ntzzz... Galuste de cartofi cu prune, trase prin pesmet sau miez de nuca cu zahar..........

Stiuuuu....faceam si eu odata asa ceva....dar in lipsa de galuste in Meniu, ne-am multumit si cu papanasi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...... ploiesti.,paulesti, plopeni, scorteni, telega,brebu,pietriceaua,alunis,stefesti,slanic prahova, teisani.....


» Post actualizat in 04 Aug 2014 12:45

sau varianta dn1 . ...duminica ...la ora 11.....involuntar ajungi la pro tv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...... ploiesti.,paulesti, plopeni, scorteni, telega,brebu,pietriceaua,alunis,stefesti,slanic prahova, teisani.....

» Post actualizat in 04 Aug 2014 12:45

sau varianta dn1 . ...duminica ...la ora 11.....involuntar ajungi la pro tv.

 

Adica pe aici....

post-2550-0-19295100-1407156355_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Tu crezi c-a fost intepatur-adevărată…

Eu cred c-a fost o scurtă nebunie…

Dar ce anume-a fost,

Ce-am vrut să fie

Noi nu vom şti-o poate niciodată…"

» Post actualizat in 04 Aug 2014 06:51

 

Data viitoare subliniez ca "traseul e batut in cuie", hehe.

Si nu cred ca a fost "exact" pe unde voiai tu prin padure/sate/"country-side" pe unde ne-a dus Victor ;)

Oricum a fost frumos...

» Post actualizat in 04 Aug 2014 07:20

In poza asta se vede CLAR cum Mihai (dreapta) ii fura tel din buzunar lui Gabi (stanga). hahahahahahah

furtul se sanctioneaza cu puncte amenda ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiuuuu....faceam si eu odata asa ceva....dar in lipsa de galuste in Meniu, ne-am multumit si cu papanasi :)

Si nu mai faaaaci...???

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite, te rog eu. Vin special tocmai pana la Snagov sa vad cum ti-au iesit... :moto:

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite, te rog eu. Si am sa vin tocmai pana la Snagov... :moto:

:)))))))

Cum as putea sa te refuz, LOL.... Uite cum facem, cand o sa fac galuste cu prune, te anunt..... Momentan imi modific/renovez bucataria :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...