Sari la conținut

Accident Pod DRPCIV


Ady_R_001
 Share

Postări Recomandate

Carnetul se suspenda automat, nu cred ca se pune problema de vreo musamalizare, cel putin nu in cazuri atat de evidente(cu soferi de Logan, adica nu cu foarte multi bani).

JohnnyD, succes la recuperare, am avut si eu un caz asemanator in familie. Iti doresc liniste, calm, multa sanatate si o refacere cat mai buna si mai rapida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sănătate multă JohnnyD!

Vezi că s-a schimbat legea și pt dosar penal trebuie să ai mai mult de 90 de zile de îngrijiri medicale de la IML (știu din proprie experiență...), altfel trebuie să mergi în civil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sănătate multă JohnnyD!

Vezi că s-a schimbat legea și pt dosar penal trebuie să ai mai mult de 90 de zile de îngrijiri medicale de la IML (știu din proprie experiență...), altfel trebuie să mergi în civil.

Avand in vedere ca minim doua luni nu am voie sa pun piciorul in pamant+recuperare nu cred ca va fi o problema

Multumesc tuturor pentru gandurile bune si aveti grija de voi ca,altfel,nimeni nu are. Va doresc asfalt uscat tuturor!!!

Avand in vedere prin ce au trecut cateva rude,prieteni si colegi la auzirea vestii de la radio ca am murit, ei stiind deja ca am avut accident si zona unde s-a intamplat, trebuie sa ma gandesc foarte serios daca voi mai practica acest hobby. Ma doare sufletul sa spun asa ceva dar,dupa 11 ani petrecuti pe motocicleta, cred ca a venit vremea sa-mi reevaluez prioritatile. Casca( ce a mai ramas din ea) am s-o pun in cui, dar nu pentru totdeauna. N-am cum si nici nu vreau sa scap de microbul asta. N-am teama de motocicleta, de trafic, de nimic; si acum m-as urca pe motor daca as' avea si daca as' putea dar familia este mult mai importanta.

Inca odata va doresc sa aveti grija de voi si s-auzim de bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. .omentan scriu de pe o tableta ce nu-mi apartine si cu mana stanga,motiv pentru care-mi cer scuze pentru eventualele greseli de ortografie.

 

Iti ceri scuze ? Pai si asa scrii mai bine ca multi altii de pe forum :) . Multa sanatate si recuperare usoara .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti practica hobby-ul in locuri mai sigure...

Ma gandesc si la aceasta varianta dar, avand in vedere lipsa acuta de timp liber, nu stiu daca se merita sa fac investitia. Cum spuneam si mai sus n-am sa renunt la motociclete definitiv pentru ca n-am cum, nu se poate. Cine are microbul stie ca nu scapa de el nici cu medicamente straine (deja lungesc gatul ca girafa cand vad motociclete prin fata blocului; si acum m-as urca pe una chit c-as merge cu piciorul taras') dar trebuie sa tin cont si de faptul ca DUMNEZEU chiar a fost langa mine in acel moment si EL ma vrea inca langa familie si langa cei dragi. Cred ca au lipsit 20-30cm ca sa nu-mi agat intestinele in tevile alea pe post de bari transversale de pe plafonul masinii. Toate protectiile din lume nu te mai salveaza de asa ceva.Am dat si cu capul de bordura si acolo putea fi mai grav

Dupa ce voi termina cu recuperarea si dupa ce-mi vor scoate si tija din picior, in functie de cum ma voi simti probabil ca voi decide atunci ce voi face. Voi avea minim un an timp de gandire.

 

Arthur TM: Multumesc frumos

Editat de JohnnyD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...