Sari la conținut

A Vazut Cineva Jawa Asta?


Krane
 Share

Postări Recomandate

Ma uitam pe bikeshop si am dat de dracovenia asta: http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunt-d...1961-21126.html

se poate face?

Ca ma gandesc ca la rar nu prea au ce sa comenteze pentru ca nu s-a atins de cadru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect. Nu observasem ca au sudat prinderea amortizorului pe cadru.

Oricum, se poate realiza asa ceva? chiar si cu riscu de a nu o putea imatricula decat eventual omologata individual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respectiva motorisca intradevar nu merita 600E dar eu puneam in discutie constructia si respectiv adaptarea unei furci de aprilia pe cadru de jawa. Nu am reusit gasesc pe nicaieri o poza cu o jawa dezasamblata ca sa se vada prinderea furcii iar in partea din spate, ansamblul amortizor bascula mi se pare destul de fragil. Oricum ideea e ca urmaresc sa modific o jawa cz de 125 cmc si vroiam sa stiu daca se pot face asemenea adaptari. De cadru nici gand sa ma ating daca vreau sa merg cu ea, stiu cat de idioti sunt astia de la RAR.

Oricum inca mai caut poate gasesc pana la urma o diagrama de prindere a furcii la jawa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e riscant ca s-a folosit aparatul de sudura pe cadru

si 600eurooo pe ce ca nu merita

 

De unde sti tu ca este riscant? Ai facut testul de rezistenta al cadrului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kraneee....esti diliu frate :D

 

s-au cam atins de cadru, se poate suda cat vrei la el, da nu treci raru daca nu maschezi :P vezi ca fac urat si la cauciuc o tzara mai mare...damai la cadru....arunc aun ochi sa vezi cati nu isi pot inmatricula motoarele datorita sudaturilor, modificarilor...si acum e aiurea si cu spaga, ca nu prea se mai risca....a req uniune :P bafta multa...

 

cat despre rezistenta cadrului dupa sudura, am chiulit la RM in politehnica :peace: :wave: :ok:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hoooooo nebunilor :ok:

Nu ma ating de cadru, ma chinui sa aflu daca si ce furca de aprilia, presupun ca aia de 125, se potriveste la prinderi pe gatu unei javete de 125.

Geez da a-ti sarit.

Anyway ma chinuie o idee de jawa street. :peace: :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

orice furca de la orice motor se poate pune pe orice cadru de la orice motor! toata treaba sta in unghi, in diametrul minim care ii trebuie unui motor, adica daca el stock are o furca sa zicem de 2 mm (nu exista dar dau niste valori de exemplu) nu poti sa pui una mai mica de 2 mm dar mai mare da si in cate modificari trebuie sa faci! atat! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo am vazut motorul ala in realitate ................SUPER TARE FACUT DAR NU VEI AVEA ACTE PE NUMELE TAU IN VECI LA EA !

ORICUM OAMENII care o vand se ocupa cu tzepe ............

Editat de OLY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo am vazut motorul ala in realitate ................SUPER TARE FACUT DAR NU VEI AVEA ACTE PE NUMELE TAU IN VECI LA EA !

ORICUM OAMENII care o vand se ocupa cu tzepe ............

 

nashpa, aiurea, cam nasol...oricum la banu ala ma duc si imi fac firma de curierat pe biciclete decat sa iau aia :wave: oricum, Krane ombre...poti pune si tevi daca vrei pe post de furca, mester fierar sa fii, ca restu se face :ok: adu jaweta aia a ta odata sa ne murdarim la aranjatul ei...vezi ca la mine ma pun in weekend sa inchid motoru :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...