Sari la conținut

I.T.P Moto


costi1998
 Share

Postări Recomandate

Buna,din nou eu :D

 

Maine vreau sa ma duc sa fac itpu` la Apriliuta mea <3 si vreau sa stiu ce verifica la ea ,pentru ca nu e trecuta pe numele meu si daca cumva o respinge nu vreau sa trimita talonul in SJ,iar eu sunt din SB,pentru ca proprietarul nu o sa mi-l dea 90% si nici nu am cum sa dau de el,pentru ca am luat motocicleta de la altcineva etc.

 

SI ar mai fi ceva,daca cumva mi-o blocheaza si trebuie sa astept pana vin cei din resedinta judetului le pot da la aia ceva in sensul in care are ceva necorespunzator

 

Am cautat pe forum si nu am gasit ...

Editat de costi1998
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca esti off topic...undeva pe prima pagina gasesti ,,legislatie, acte, vama" etc. Acolo sunt n informatii utie, aici mai greu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea are 2 probleme ...

Parbrizul e negru ,stopul nu se aprinde la frana de la picior ,doar la cea de mana din fata ...

Mie mi s-a zis ca se iau aleatoriu cateva masini si le blocheaza in sensul ca trebuie asteptat dupa nu stiu ce inspectori din Sibiu(Eu sunt din Medias,oras din jud Sibiu etc)iar daca ei gasesc o defectiune iau talonul si il trimit la propietar si in termen de 30 de zile am dreptul sa duc iar mobra la itp ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e asa ,daca iti blocheaza mobra ,iti da sa remediezi problema,vezi si tu,vorbeste cu cel de laitp,dar trebuie sa iti rezolvi problema cu stopul,cu parbrizul daca face figuri cauti si tu pe net si ii arati ca e de fapt e windshild..In rest bafta,a si sa ai asigurare valabila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De rezolvat le rezolv,dar maine o sa imi vina carnetul si sunt nerabdator sa conduc prin oras pentru prima data :hug:

Maine ma duc,daca e ceva sper sa nu imi ia talonul si sa il trimita la propietar :|


» Post actualizat in 28 Sep 2014 18:05

Stie cineva sa imi zica sigur daca ia sau nu talonul ? :moto: Merci

Editat de costi1998
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la itp nu iti ia talonul daca nu treci examinarea ci te respinge si ai 30 de zile ca sa remediezi problema respectiva ( dupa ce remediezi platesti doar o parte din taxa de itp daca te incadrezi in cele 30 de zile) in schimb daca te opreste un politist pe strada si iti cere talonul si pe spate scrie instrainat catre x la data de y si au trecut mai mult de 30 de zile de la data x iti ia talonul si il poate ridica doar proprietarul din acte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...