Jump to content

Plec maine Germania ,Elvetia, Austria si retur

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salut,

am adus duminică o Yamaha MT 07 Tracer cu ajutorul lui Adrian.

Totul a descurs foarte bine: comunicare(email+telefon), verificare stare motocicletă înainte de preluare, transport(moto, acte, chei), preț ok.

Dacă aveți nevoie de servicii de transport motociclete puteți apela cu încredere.

Îl recomand atât pe baza experienței proprii cât și pe baza experienței altor prieteni care au apelat la serviciile lui.

Profesionalism și seriozitate.

Mulțumesc!

Multumesc de aprecieri si de faptul ca ai facut special cont aici sa descrii altora experienta prin care ai trecut , tu de fapt gasindu-ma prin prietenii tai din Cluj , oras in care am multi clienti fericiti cu jucariile lor .

Profesionalismul ne caracterizeaza si faptul ca avem servicii de calitate ,ITP , RAR si inmatriculare scutind lumea de timp pierdut .

O masina este acum in Anglia si mai este un loc de motocicleta dar avem alta care pleaca pe 16.10.2017 din Bucuresti in Anglia si luam tot ce este in tarile din parcurs , deasemeni avem o masina care poate merge in directii speciale ,

Adrian 0722.331.330 , rompadur@gmail.com , What App acelasi numar

• 2 weeks later...

Am realizat ca am adus cu Adrian, caruia ii multumesc f mult, 6 (sase) mopede anul acesta!

Adica aproape unul pe luna! (Am inceput prin martie.)

De fiecare data m-a cuplat cu niste masini care erau prin zona si in 3-4 zile de la lansarea comenzii, am avut mobra in curte.

Cea mai tare a fost chiar ultima, pt ca duminica am "batut palma" (prin email) cu neamtu si luni Adrian era la usa lui sa ridice mopedul. Ala saracu' era socat!

A fost si cea mai rapida tranzactie de pana acum si cred io ca mai repede nu se poate: am batut palma cu neamtu duminica seara si miercuri dimineata mobra era la mine acasa!

Probabil ca daca ne-am fi "grabit" cu adevarat, puteam sa o am de marti seara, adica 48 ore!

Il recomand cu caldura pe Adrian!

Dan

• 2 weeks later...

Ma numar si eu printre clientii lui Adrian45,

Miercuri am discutat de motocicleta, tot miercuri am achitat

Joi moto este incarcata in drum spre tara

Acum urmeaza drumul greu spre casa :)

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

O masina este la Londra Vineri 15.12.2017 si mai este loc doar de o motocicleta spre tara .

Alta masina pleaca pe 26.12.2017 din Bucuresti spre Londra cu intoarcere - plecare din Londra - pe 28.12.2017 spre tara .

Din toate tarile care se gasesc pe traseul masinilor pot fi incarcate marfuri .

Suntem profesionisti , transportam pana in ultima zi a anului sa va facem bucurii .

Adrian 0722.331.330 , What App sau rompadur@gmail.com

• 1 month later...

Multumesc si eu pentru plata , totul profesional de ambele parti ,

avem plecare Vineri 2.02.2018 catre Anglia cu doua masini de data asta si doua platforme ,

la dus este loc doar de un motor si la intoarcere avem 20 de motociclete de adus deci nici un loc doar de ceva bagaje .

A treia masina este la Frankfurt Am Main in ziua de Marti 06.02.2018 si poate incarca 3 motoare sau colete .

Transport premium Adrian 0722.331.330 rompadur@gmail.com sau What App

post-74133-0-64690500-1517264872_thumb.jpg

post-74133-0-12535600-1517265071_thumb.jpg

post-74133-0-14541200-1517265103_thumb.jpg

• 1 month later...

Salutare!

Am cateva intrebari referitoare la transportul motocicletelor:

- Cine e responsabil de incarcarea motocicletei in duba: transportatorul integral, sau trebuie neaparat sa-l ajute cineva la locul de preluare?

- In caz ca esti pus in fata faptului ca nu are cine sa te ajute, incerci sa o incarci singur si o dai pe jos, cine plateste pagubele?

Multumesc! Intreb pentru un prieten.

Referitor la intrebari trebuie sa I-ti spun ca depinde de situatie de la caz la caz , pot incarca si descarca si singur dar atunci cand drumul sau pozitia masinii sau dimensiunea motocicletei impune ajutor poate fi o persoana in plus sau chiar 2 .

Motocicleta nu cade nici o data pentru ca soferul decide cum trebuie facuta incarcarea .

Daca s-ar intampla o dauna atunci sunt raspunzator si asigurat la Omniasig cu 50.000 euro per dauna cea ce acopera orice motocicleta ca valoare .

Eu sunt profesionist lucrez cu masini pe firma asigurate contra incidentelor cu soferi profesionisti - fosti soferi de tir - .

De ce credeti ca transport pentru BMW Oradea si Otopeni , Dementor KTM si Husqvarna ?

Pentru masinile impecabile , dispozitivele special de prindere a motocicletei , soferii ceas si facturile prietenoase .

O masina este acum la Dortmund si am loc de 2 motociclete spre Romania .

Alta masina pleaca spre Londra pe 23.03.2018 cu intoarcere pe 27.03.2018 .

Facem RAR , revizii si ITP , pentru clientii de la transport .

Adrian 0722.331.330 si What App sau rompadur@gmail.com

• 2 months later...

Se pleaca Marti 12.06.2018 catre Valencia si Barcelona cine are ceva sa se grabeasca mai am 2 locuri de motocicleta la dus si unul la intors .

Alta masina pleaca spre Germania - Belgia din Bucuresti Miercuri .

Transport profesional cu asigurare , soferi profesionisti .

Platim motocicletele si verificam totul .

Adrian 0722.331.330 rompadur@gmail.com sau What Upp .

» Post actualizat in 07 Jun 2018 14:28

Am si o masina care pleaca la Londra pe 14.06.2018 din Bucuresti .

post-74133-0-63446200-1528364282_thumb.jpg

post-74133-0-76480500-1528364305_thumb.jpg

• 1 month later...

am o masina pe 17.07.2018 in Germania si alta in Anglia la sfarsitul lunii .

suntem profesionisti si transportam motociclete asigurate cu dispozitive speciale ,

platim si verificam actele ca totul sa fie ok.

in foto o alta remorca cu care facem treaba .

Adrian 0722.331.330 sau What Upp si rompadur@gmail.com

post-74133-0-56235400-1531767964_thumb.jpg

post-74133-0-99937700-1531768032_thumb.jpg

• 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Este cea mai lunga platforma are 9m utili si transport cu ea 8 motociclete grele gen k1600 gtl .

Profesionalismul nostru este in top , transportam in medie 8-10 motociclete saptamanal pe rute diverse in special Londra ,

Munchen , Bruxelles , Copenhaga evident Romania . In functie de localizarea masinilor putem sa facem transport la

preturi minime plus ca facturile de transport sunt deductibile in totalitate .

Sunt intrebat mereu de ce costa atat transportul pentru ca alcineva a dat un pret mai mic .

Este simplu suntem profesionisti si firma are angajati , am raspunderea lor si a marfurilor transportate .

Poate oricine sa verifice firma , se numeste Rompadur Tur , RO37396436 , este important cui incredintezi bunurile tale .

Soferii sunt profesionisti veniti dupa ani de zile in transport international cu Tiruri .

Ultima achizitie spune totul , Crafter 2018 nou .

Se pleaca spre Londra in cateva zile [ 30.08.2018 ]

post-74133-0-67577600-1535304602_thumb.jpg

post-74133-0-20469600-1535304620_thumb.jpg

post-74133-0-52196000-1535304638_thumb.jpg

post-74133-0-62213200-1535304663_thumb.jpg

Este cea mai lunga platforma are 9m utili si transport cu ea 8 motociclete grele gen k1600 gtl .

Profesionalismul nostru este in top , transportam in medie 8-10 motociclete saptamanal pe rute diverse in special Londra ,

Munchen , Bruxelles , Copenhaga evident Romania . In functie de localizarea masinilor putem sa facem transport la

preturi minime plus ca facturile de transport sunt deductibile in totalitate .

Sunt intrebat mereu de ce costa atat transportul pentru ca alcineva a dat un pret mai mic .

Este simplu suntem profesionisti si firma are angajati , am raspunderea lor si a marfurilor transportate .

Poate oricine sa verifice firma , se numeste Rompadur Tur , RO37396436 , este important cui incredintezi bunurile tale .

Soferii sunt profesionisti veniti dupa ani de zile in transport international cu Tiruri .

Ultima achizitie spune totul , Crafter 2018 nou .

Se pleaca spre Londra in cateva zile [ 30.08.2018 ]

După experiența din 2016, cănd am trimis prin intermediul lui in în Canada un Aprilia RSV Mille, nu pot decât să confirm că Adrian (și, implicit, firma lui) este de pe altă planetă, în sens pozitiv.

Nu am întâlnit în România, în aproape 45 de ani de viață, un asemenea profesionist, când vine vorba de domeniul în care activează. Pur și simplu nu am avut cu ce "să-l pun la colț", adică să nu știe ceva, orice din domeniul transporturilor internaționale, cu care să nu fie la curent, ba dimpotrivă, pe lângă că știa tot ce mișcă în materie de legislație, m-a ajutat să îmbarc motoru' pe vapor, sunând în Canada, pe banii lui, să obțină numărul de îmbarcare pe vapor, fără de care Aprilia n-ar fi cunoscut nici acum drumurile din America de Nord.

Asta în condițiile în care eu activam, la acel moment, în domeniul vamă-logistică-transporturi, având o experiență de peste 15 ani.

(acum am vreo 18, da' nu contează)

Nu trebuie să luați de bună părerea mea, e suficient doar să-l sunați și vă veți convinge că e un tip de nota 20.

Adriane, te afli în top 3 al nivelului de respect acordat.

Arata bine Crafterul nou,pacat ca au optat la fel ca si Mercedesul la motoare de "turisme"....2.0 tdi....

Ramane sa ne spuneti pareri despre el dupa...400-500 000 de km !!😀😀

Drumuri bune,spor la bani! Stima.

• 3 weeks later...

Azi 16.09.2018 o masina pleaca la Mattighofen sa incarce 9 KTM-uri si mai am loc de 2 ep.sau o motocicleta ,

alta pleaca din Bucuresti la Londra Luni 17.09.2018 si mai am loc de un motor la dus si unul la intors .

Profesional transport , Adrian 0722.331.330

• 3 months later...

Anul care se incheie a fost deosebit , a-ti reusit sa va cumparati motociclete , sa va mutati si sa faceti excursii unice in care firma mea a avut un rol cheie si datorita increderii acordate va promit sa fim si mai buni in 2019 .

Masinile au venit acasa de 3 zile si incepand cu 3 ianuarie 2019 incepem sa ne onoram comenzile .

Transportam cu profesionalism aproape orice incape in VW Crafter sau remorci inchise , deschise , lungi si scurte .

Desigur din Europa in special Germania si din Anglia , trebuie doar sa cereti o cotatie pentru orice tara .

Adrian 0722.331.330 sau What App sau rompadur@gmail.com

y1.jpg

z07.jpg

z01.jpg

y4.jpg

z06.jpg

a bmw.jpg

bmw 2.jpg

bmw 3.jpg

bmw 4.jpg

bmw 5.jpg

• 1 month later...

Profesionalism la maxim , platim , verificam si raspundem de motocicleta , masina sau bunuri cu capul si cu asigurarea de 80.000 euro pe care o avem pe masini .

Astazi m-au anuntat de la Porsche ca a venit alta masina noua - trebuie sa ridicam stacheta pentru ca au crescut si pretentiile si mai ales valoarea motocicletelor si m-i se pare ridicol sa transporti o motocicleta de 12.000 euro cu o masina de 8.000 euro , ce sa mai spun ca numai saptamana trecuta am transportat un Porsche Cayen de 59.000 euro .

Sa nu fiu inteles gresit , am clienti in Europa firme straine care lucreaza exclusive cu mine si nu pot incarca in orice masina altfel ar folosi firme din tara lor .

Avem plecare pe 28.02.2019 la Dublin,  orice aveti de transportat pe ruta Austria , Germania , Belgia , Olanda , Anglia raspundem la 0722.331.330  , Whats App si rompadur@gmail.com

Alta masina pleaca in Germania .

Facem si RAR - ul  ,  ajutam la inmatriculare si la sfarsit ramanem si prieteni . Adrian

Bre' nea Adriane,da boier mai esti matale...8000 de iepuroi....de unde bre???E unii la noi pe strada de cara troace de astea pi doua roti, si are caruta de 3-4000 de ieuro plus cu un meleon jumate da chilomietri da cica e sigure bre,ca ari giamurili si scaunili ielectrici si e in siguranta mobrili !!Basca asigurare de transport la "SC.Sa moara mama de ta mint ca am", de nu ai tu si eu si tot neamul nostru :) :) Aia bre transportatori....

Sa iti traiasca noua caruta,sa te bucuri de ea si sa iti aduca ce doresti!Succesuri...Ti pup,pa....

PS:Avand in vedere ca Blacky a mea a costat 16300 iepuri,clar nu de mine era vorba...Plus ca de  mult timp m-am ecologizat si am trecut de la scanduri la aluminiu si neferoase.. :) 

PS 1:Buna mancarea la cantina Porsche... :) :) 

Edited by Cristi Nazarov