Sari la conținut

Toronto Motorcycle Show


Postări Recomandate

Misto poze, twinule.

Dar motoarele din ele (o parte- adica: ducati-urile-in afara de monster, benelli-ul verde, ktm-ul 990 adv, zzr 1400 si inCA CAteva) urate cu spume mai sunt! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici oamenii merg la saloane pentru pasiune nu pentru pixde :bow:

 

 

Asa e, asa e... am fost la expozitia din Bucuresti, in 2005 si nu puteai sa te urci pe motociclete sa le incerci, ca erau cu femei pe ele. Cred ca la Bucuresti motociclistii au o ierarhie a valorilor un pic diferita.. :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, asa e... am fost la expozitia din Bucuresti, in 2005 si nu puteai sa te urci pe motociclete sa le incerci, ca erau cu femei pe ele. Cred ca la Bucuresti motociclistii au o ierarhie a valorilor un pic diferita.. :bow:

da frate omul are dreptate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O chestie foarte interesanta la saloanele de aici pe care am observat-o anul trecut e ca la salonul de barci erau mai multe gagici misto decat la saloanele auto si moto combinat :bow:

 

Apropo, cat credeti ca e un Ural d-ala? :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O chestie foarte interesanta la saloanele de aici pe care am observat-o anul trecut e ca la salonul de barci erau mai multe gagici misto decat la saloanele auto si moto combinat :bow:

 

ai uitat BMW K1200R - mi-a placut de n-am avut aere...efectiv...pacat ca m-am saturat de naked. Nu am poza ca am uitat camera acasa...dar arata mai bine in realitate decit la reclame.

 

vad ca iti plac si barcile? ai? trimite un link pe privat. a mea e la iernat si abia astept sa o iau inapoi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai uitat BMW K1200R - mi-a placut de n-am avut aere...efectiv...pacat ca m-am saturat de naked. Nu am poza ca am uitat camera acasa...dar arata mai bine in realitate decit la reclame.

 

vad ca iti plac si barcile? ai? trimite un link pe privat. a mea e la iernat si abia astept sa o iau inapoi...

 

Nu stiu ce motociclete preferati voi, dar eu am ramas 'vrajit' the Yamaha YZ 250F ...

 

Desi nici un BMW F650 Dakar nu mi-ar strica, ca ma bate un gand de calatorii lungi la vara si nu am bike de distanta lunga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce motociclete preferati voi, dar eu am ramas 'vrajit' the Yamaha YZ 250F ...

 

BMW K1200S...o vreau, o vreau, o vreau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum zicea domnul Zahei, prezent aci pe forum, BMW nu e motocicleta, e statut social :bow:

 

Pai depinde...nu orice BMW. La numai $10500 + taxe, un Dakar nu face chiar asa o mare declaratie de statut social, dar cu ABS, heated grips si una din cele mai comfortabile sei pe care-am stat, ar fi foarte buna de drum lung. Sa nu mai vorbim de suspensia pe care o are si care-i permite sa mearga in locuri unde nu te-ncumeti cu un Interceptor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' V-strom ce-are? Ii pui un scut la motor si tare mi-e ca-l vad zburdand mai lejer pe pietre, ba chiar am vazut pe CMG online un review la v-strom 650 si il laudau puternic cand era vorba de capabilitatile off-road.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' V-strom ce-are? Ii pui un scut la motor si tare mi-e ca-l vad zburdand mai lejer pe pietre, ba chiar am vazut pe CMG online un review la v-strom 650 si il laudau puternic cand era vorba de capabilitatile off-road.

 

 

Ba e chiar bun, nimic de zis, doar ca din punct de vedere estetic pe mine nu ma atrage.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum zicea domnul Zahei, prezent aci pe forum, BMW nu e motocicleta, e statut social :bow:

Oarescumva...in cazul lui K1200S - beg to differ.

 

De la Honda, ar fi comparabil cu un VFR cred - am testat una acum citeva luni si cred ca BMW-ul isi merita clar cei 30% $ in plus.

 

...si la masini - m-am dat cu 330-ul unui prieten si e o experienta aparte. Bineinteles, trebuie sa-ti placa masinile si condusul ca sa apreciezi diferentele...

 

sint de acord ca sint cam scumpe totusi, este un premium de marca si mai nou au competitori seriosi ... Acura/Infinity et co. Deasemenea de acord ca multi daca nu majoritatea proprietarilor de BMW-uri nu ar simti diferenta fata de un model cu 30% mai ieftin.

 

Cheers,

Razie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...