Sari la conținut

Proba Yamaha TDM 900 i


Postări Recomandate

Salutare,

Sunt in cautarea unei mobre, in speta Yamaha TDM 900.

Astfel, am rugamintea daca vreun posesor de Yamaha TDM 900 are placerea si disponibilitatea sa ma lase sa urc pe o asemenea mobra pentru a vedea pozitia de mers. (nu sunt vreun dilau care sa ceara o plimbare cu mobra omului).

Ma intereseaza o mobra pentru touring, dar care sa o folosesc si zi de zi in oras.

M-ar tenta aceasta moto ( http://sermoto.ro/index.php?route=product/product&path=130_66&product_id=510 ), dar nu as vrea sa imi fie adusa in fata blocului tocmai de la Cluj-Napoca, pentru a fi dezamagit din cine stie ce motiv.

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si azi sunt cu ea la munca, merge f bine si in oras si in afara. Pozitie destul de verticala de condus, doar putin aplecat spre fata (depinde si de inaltime).

 

Poti sa vezi aici si sa compari cu alta motocicleta pe care stiai cum stai ca sa iti faci o idee inainte sa urci: http://cycle-ergo.com/

 

Poti sa urci si pe a mea daca iti e mai la indemana, Desi cred ca ai primit deja mai multe oferte decat ai nevoie. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cam 1,83 si m`am dat pe un tdm de 850. Pozitia este destul de dreapta, si de confortabila. Spor!

Mersi!

 

Eu si azi sunt cu ea la munca, merge f bine si in oras si in afara. Pozitie destul de verticala de condus, doar putin aplecat spre fata (depinde si de inaltime).

 

Poti sa vezi aici si sa compari cu alta motocicleta pe care stiai cum stai ca sa iti faci o idee inainte sa urci: http://cycle-ergo.com/

 

Poti sa urci si pe a mea daca iti e mai la indemana, Desi cred ca ai primit deja mai multe oferte decat ai nevoie. :)

 

Da, intr-adevar, conform site-ului pe care l-ai postat, pozitia e aproape verticala, unghiul de inclinare fiind doar de 7 grade (la inaltimea mea).

Mai luasem in calcul Bandit-ul 1200 S, insa tind sa cred ca e o mobra pentru distante scurte si medii, iar pozitia pe sa e mult mai inclinata, 17 grade. De asemenea, genunchii stau mai indoiti ceea ce inseamna un confort scazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@matrixx: si nu iti face probleme la manevre pe loc, viteze mici, plan inclinat? in special cu bagaje, pasager.

Centrul de greutate e mai sus, mai jos?

La inceput mi-am facut probleme Il cumparasem dar eu nu am testat motoru , stiam in mare parte multe despre TDM deci nu prea imi faceam probleme, si ma bazam si pe cei 20 de ani de experienta pe 2 roti.

Cum mi-a venit motoru acasa si am pus numaru pe el am apucat sa fac 10 km cu el de proba si a 2 zi dimineata am plecat incarcat cu bagaje in austria, pai ce pot sa zic ca dupa 50 km facut pe el parca ma nascusem pe motoru asta iar pe ungaria am prins o ploaie si ploaie a fost vreo 500 km de aia buna cu toate astea am mers fara nici o problema foarte sigur pe mine si pe motor , in Budapesta santier la greu tot cu picioarele pe jos cat ajungeam dar efectiv motoru asta iti da incredere in tine si pe tot drumu , ca sa ajung cu talpile jos o sa modific saua un pic avand 1.72 si cam asta e tot in rest super motor mai ales la ce bani il poti lua .

 

Absolut nici o problema la orice manevra cu el dar sa nu uitam ca are totusi peste 200 Kg .

Editat de matrixx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...