Sari la conținut

Calendarul Intrunirilor Moto 2015


DStar
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bukowina mc sucevita 2015 se mai tine ? s-au sters topic-uri si postari

» Post actualizat in 10 Aug 2015 11:21

multumesc pt. comunicarea exemplara, o fi fost si intrunirea asta cea mai tare, cea mai mare din ..., anuala, a tuturor motociclistilor, nationala, internationala, ... my ass.

de aia s-o fi sters tot si de aici de pe forum ...

 

btw, a fost hram joi la manastire, am fugit tare si am revenit a doua zi, alta viata

dupa vreo 10 ani de mers la intruniri (nu mai mult), si mai ales dupa modul in care astea "evolueaza", prefer o vizita de cateva zile la manastirile din nordul Moldovei (unde imi potolesc si foamea de istorie, romaneasca) si in zona cuprinsa intre Baia Mare-Sighet-Radauti-G.Humorului-Tg.Neamt-P.Neamt-Bicaz/V Dornei/Rarau(mai jos nu vreau, sa ramana ei acolo ...)-Bistrita si inapoi, unde-mi fac plinul de peisaje, viraje si pitoresc cu carul

 

macar n-am dat iar de aceiasi betivi, urlatori, de unii nervosi si incruntati si de nelipsitii cu emblemele rosu-alb-verde pe rezervoare, stegulete, tricouri, geci, etc.

 

multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

@aoreus 》 perfect de acord cu tine, bro!

Eu nu am ajuns la nicio intrunire anul asta. N-am avut timpul necesar si cand am avut, capra s-a defectat in cel mai jenant mod cu putinta. Acum am timp, capra e iar OK, dar vremea s-a stricat si nici intruniri nu mai sunt in w-e asta...

Nu ma omor dupa intruniri, merg doar daca se organizeaza in locatiiin care nu am mai fost. Si niciodata nu raman peste noapte. Prefer sa ma cazez in locuri mai retrase. Dar totusi imi place sa vad si alte motoare, bikeri, atmosfera de balci motociclistic, cluburile si reprezentantii lor, nationalistii vecini care fac orice numai sa impresioneze si sa intimideze....

Eu cred ca ar trebui sa se stabileasca o regula la intruniri: pai daca e o intrunire bazata pe un hobby, care n-are nationalitate, sa se interzica in cadrul intrunirii utilizarea insemnelor nationale, oricare ar fi ele. Cu toate ca, fiind pe teritoriul Romaniei, singurul drapel care se arboreaza, ar trebui sa fie cel romanesc.

 

Bafta maxima si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

 

@Aoreus - eu personal iti recomand intrunirea de la Rasnov, din punctul meu de vedere e una care prinde esenta motociclismului. Am fost la cateva anul asta dar nu se ridica la nivelul lor, in plus am fost extrem de sadisfacut in ceea ce am gasit la prietenii mei de la Chopper Academy MC dar nici cea din Iunie de la malul marii nu a fost rea, chiar mi-a fost pe plac.

Sunt evenimente care merita sa le degusti dupa care iti faci impresie daca e de bine sau e de rau.

Eu anul trecut am fost la cea mai mare intrunire moto din Europa (Faak Am See - Faker See) erau acolo zeci de mii de motociclisti, atmosfera era de vis si chiar aveai ce sa vezi si ce nu.

Eu ma puneam pe una dintre terasele amenajate pe malul soselei si admiram motoarele cum treceau.

Chiar si acolo se arboreaza steaguri, erau de la turci, romani, unguri, germani, italieni, elvetieni, francezi cu stegurile lor, dar nimic nu era dus la extrem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...