Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu unul nu regret faptul ca mi-am luat Pegaso. Poate doar in privinta consumului...

Ce inseamna consum ridicat la tine?

Eu spre exemplu,nu prea am apucat sa ma bucur prea tare de pegso(aveam acelasi model ca al tau),dar in oras nu sarea de 9 si in afara statea cam la 6.

Stiu faza cu smenul din carburator,dar daca nu alergai,eu zic ca e un motor destul de decent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu stiu cat e consumul la Aprilia dar pot sa-ti spun consumul la BMW-urile mele (unul al sotiei):

Cu membrane carburator noi, galerie admisie noua, pusa la punct din toate punctele de vedere, F 650 Funduro consuma 4,1 l/100km la o viteza de croaziera 120-140 km/h cu top case si side-case full - plus greutatea mea 90 kg. Celalalt, BMW 1200 GS, tot asa, full bagaje, consuma 5,5 l/100 km. Nu va bucurati, ca eu consum combinat de 10 l/100 km, cu doua moto tot timpul, ca Jeep-ul :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bun consumul la Funduro, ba chia as zice incredibil. Sunt mobre [tot monocilindre, tot in jur de 650] cu injectie, care nici nu viseaza la consumul ăsta[si asta fară sidecase-uri].

Editat de ERU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

O comparatie la generatia urmatoare de Aprilica Pegaso si de BMW 650(vezi pdf-ul de mai jos).


» Post actualizat in 02 May 2015 17:31


PS:Am avut o Aprilica Pegaso GA din 1994 si acum am o Aprilica Pegaso din 2008 si nu am ce le baga de vina!

Pegaso versus F 650 GS.pdf

post-41801-0-45327800-1430587836_thumb.jpg

post-41801-0-03115100-1430587852_thumb.jpg

post-41801-0-46625600-1430587870_thumb.jpg

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm deci mai nou, comparăm mobre din categorii diferite. Nice.

Și mai interesant, ne luăm după părerea unor femei, în materie de tehnică, si mai par și începătoare.

Dar ce să zic, are loc pt ruj, clar e câștigătoare. Dacă avea si oglindă centrală să te poți machia in mers, era cea mai tare dar mâna au lăsat loc pt îmbunătățiri la modelul 2018.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprilica aia,chiar de-i spune Strada,este un all-rounder,nu "doar"un naked,asa cum crezi tu!Am facut cu Strada mai mult soft-enduro decat cu GA-ul dinainte!Dar asta e alt capitol!

Eu zic sa nu fii misogin,ca n-are rost!Legat de faptul ca o femeie isi da cu parerea,nu e ceva de nou sau de rujat!Poate pentru tine. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am zis că Strada ar fi naked.

 

Roată față de 17 si enduro (de orice fel) n-au nici o legătura, in opinia mea. Chiar și roata de 19 mie mi se pare o chinuiala la enduro.

 

Nu mă consider misogin ci realist, însă nu are legătură cu topicul.

 

Dacă ai fi citit pdf-ul pe care l-ai atașat, ai fi constatat că scrie acolo de ruj, nu a fost ideea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cautam comparatia in sine,nu superdetaliile pdf-ului sau ale tale.Trecem peste!

 

Este vorba de soft-enduro,caci clar nici una din ele(Aprilia Pegaso sau BMW F650)din discutia topicului,nu sunt enduro.

Clar,21 e masura potrivita pentru endureala! :peace:


» Post actualizat in 05 May 2015 06:07

Erata:era mai complet daca scriam sa nu fii misogin si tu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...