Sari la conținut

Indreptat cadru


Postări Recomandate

un prieten a indreptat cadru in Italia la o firca care face asta de peste 20 ani,,si cei de acolo au oferit garantie nu stiu cati ani si au oferit si deviz cu ce au facut si rezultatul.,el a avut cadru rupt la b-king

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un prieten a indreptat cadru in Italia la o firca care face asta de peste 20 ani,,si cei de acolo au oferit garantie nu stiu cati ani si au oferit si deviz cu ce au facut si rezultatul.,el a avut cadru rupt la b-king

ai putea sa ma ajuti cu un nume de firma si o locatie sau un telefon sa pot vorbii cu ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E plin de dezmembrari...ma indoiesc ca e chiar de negasit...mai insista ,tre sa apara...nu ca varianta cu indreptatul e gresita (nici nu stiu starea in care este) dar cred ca e mai simplu sa cauti dezmembrari ,e bay...etc...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur nu gasesti cadru de ZX9 din 2002 in toata Romania?E relativ banal....

Iei altul si faci o recarosare, decat balamucul cu demontat, trimis in Italia,venit, manopera,cred ca iesi undeva aproape de alta motoreta...

Crezi ca merita tot efortul, modelul in sine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca la Bardakmoto Luni-Vineri 10:00-18:00
Sambata 10:00-14:00 (aprilie - octombrie)
Sos. Tudor Vladimirescu (fosta Bucuresti-Domnesti), Nr. 29, Ilfov ,077060 .021.311.75.20

021.311.75.21
0728.875.010 . Mie mi au indreptat la GSX-R.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.ebay.co.uk/itm/Rahmen-Fahrzeugpapiere-Frame-Papers-EZ-05-2002-Kawasaki-ZX-9R-Ninja-ZX900E-00-01-/141598743695?pt=DE_Motorradteile&hash=item20f7f15c8f asta are si acte daca nu te descurci cu cumparatul si adusul ia legatura cu userul garcya garantez ptr serviciile lui si oricum ajungi undeva la 350 euro,nu cred ca poti rezolva mai ieftin si bun altundeva,bafta

 

Asta este defect Artikelzustand :der Rahmen ist aus einem Unfallfahrzeug - er ist krumm / verzogen / gerissen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca la Bardakmoto Luni-Vineri 10:00-18:00

Sambata 10:00-14:00 (aprilie - octombrie)

Sos. Tudor Vladimirescu (fosta Bucuresti-Domnesti), Nr. 29, Ilfov ,077060 .021.311.75.20

021.311.75.21

0728.875.010 . Mie mi au indreptat la GSX-R.

:)))))))))))))) surprinzator, inca esti intreg.

 

Cauta alt cadrul este sfatul pe care ti l-au oferit toti pana acum si pe care ar trebui sa-l iei in considerare. Nimeni din RO nu-ti va indrepta cadrul si-ti va garanta ca este ok....verbal poate, dar te mai increzi in vorbe....eu unu nu. Este viata ta in joc!!

Editat de SLYther™
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este defect Artikelzustand :der Rahmen ist aus einem Unfallfahrzeug - er ist krumm / verzogen / gerissen

da,eu din pacate nu stiu germana i-am pus link-uri ce am gasit la o simpla cautare pe ebay.uk poate pe germania gaseste si mai ieftin

» Post actualizat in 13 Mar 2015 22:19

Incearca la Bardakmoto Luni-Vineri 10:00-18:00

Sambata 10:00-14:00 (aprilie - octombrie)

Sos. Tudor Vladimirescu (fosta Bucuresti-Domnesti), Nr. 29, Ilfov ,077060 .021.311.75.20

021.311.75.21

0728.875.010 . Mie mi au indreptat la GSX-R.

mare curaj ai sa umbli cu cadru indreptat :)

» Post actualizat in 13 Mar 2015 22:21

in concluzie de evitat de cumparat mobre de la bardak :( daca nu ma insel se ocupa cu vanzare de moto ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia: http://www.rc3d.fr/ sunt cei mai cunoscuti in Franta , au review-uri foarte bune legate de calitatea lucrarilor insa e inghesuiala mare la ei si sunt destul de scumpi.

La astia : http://www.topcadremoto.com/ am apelat o data cand eram in Franta, din cate tin minte au tarif standard pt indreptare de cadre, 330E sau 340E acum 1 an. Sunt autorizati si dau factura.

Totusi trebuie sa te gandesti daca merita, cu tot cu transport daca apelezi la topcadremoto mai ieftin de 500E nu iesi, si asta in cel mai optimist scenariu. S-ar putea sa iesi mai ieftin daca cumperi alta motocicleta cu totul si vinzi surplusul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum nu ?....scrie acolo....worldwide adica asta ar include si romania...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu crezi ca se merita, poate te ajuta anuntul asta cu optiune de Preisvorschlag senden + 40 eur transportul. Este din 2001, trebuie sa verifici daca se potriveste la tine.
http://www.ebay.de/itm/Kawasaki-ZX9R-Ninja-ZX900E-Rahmen-mit-dt-Papieren-HU-bis-06-2015-frame-/121398964413?pt=DE_Motorradteile&hash=item1c43f130bd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

O Sa incerc SI optiunea asta cadru meu nu e foarte stramb Dar nu vreau Sa ma omoare SI imi place modelu ca altfel o dezmembram

Asa ca l-ai pus pe bikeshop sa omoare pe altul? :)

 

Cine ti-a zis ca ai cadrul stramb? Cum si-a dat seama? Ca motoreta pare destul de dreapta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...