Sari la conținut

Recomandare casca enduro


Postări Recomandate

Castile sunt exact ca orice produs. Cat costa, atat face. Marci: Airoh, Arai, Fox, Thor, Axo, Ufo, si multe altele. Daca te intereseaza o casca second, vezi ca am eu una pusa la Bazar, si pot sa ti-o trimit si la Focsani, am pe cineva care vine zilnic acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, conteaza mult dar chiar si la 1525 e cotata fiind cam cea mai buna.

 

Urmeaza sa scoata cei de la leatt o casca GPX 6.5 care este mai mica fata de restul castilor, are 1190 grame si foloseste o tehnologie asemanatoare celor de la 6D.

Editat de nosfyrus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am invatat ca la o casca enduro conteaza mult greutatea si aerisirile. Daca nu arati ca un topitop cu ea in cap e un plus :))

 

Eu avand S a trebuit sa-mi iau casca de la copii. Castile de adulti la preturi decente erau mult prea mari pentru capul meu, pentru ca sunt probabil 3 marimi pe aceeasi carcasa.

Conteaza mult ce vrei tu de la casca.. sa arate bine sau sa fie aerisita si usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De protejat toate protejeaza, cel putin astea comercializate in UE, mai ales la coclau, unde fortele de impact sunt mai mici decat in trafic, pe asfalt. Diferenta o fac greutatea si confortul. Prima cat mai mica, al doilea cat mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau una sa arate foarte bine si bine aerisita. Am gasit casca asta( SCOTT IMPLODE, SCOTT 250 RACE), dar din pacate nu stiu cate grame are. https://www.moto24.ro/produse/cross-enduro/casti-cross-enduro/scott--casca-implode.html

https://www.moto24.ro/produse/cross-enduro/casti-cross-enduro/scott--casca-250-race.html

As cumpara ceva mai scump de la FOX, dar nu-mi permite bugetul, trebuie sa platesc si permisul(categ. A1), motorul + manusile si ochelarii

Editat de stefz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa faci furori pe camp cu casca aia frumoasa. De ce mai intrebi pe aici daca tot o sa iti iei ce ti se nazare tie.

Inca ceva, toate produsele Fox pe care le-am avut au fost de calitate mediocra ;)

Altceva, cu o casca grea in cap ai sanse sa-ti rupi clavicula la prima cazatura.

Succes!

Editat de Sher
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa faci furori pe camp cu casca aia frumoasa. De ce mai intrebi pe aici daca tot o sa iti iei ce ti se nazare tie.

Inca ceva, toate produsele Fox pe care le-am avut au fost de calitate mediocra ;)

Altceva, cu o casca grea in cap ai sanse sa-ti rupi clavicula la prima cazatura.

Succes!

Nu voi merge doar pe camp, voi merge si in oras destul de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceeasi casca la un pret ceva mai mic, dar simpla, fara cranii. Poti merge sa o probezi la Kronaumoto(intre unirii si budapesta). E posibil sa difere pretul

» Post actualizat in 19 Mar 2015 17:01

https://www.louis.de/artikel/madhead-x4b-helm/215870?list=48808542

 

...sau si mai ieftina si mai usoara...

 

https://www.louis.de/artikel/madhead-x2b-helm/215563?list=42113467

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

La greutatea aia iti rupi gatul..cumpara ceva la 1000 de grame si aerisita,nu o sa regreti!Eu am avut un ixs de 1400 de grame..dupa catte o zi de enduro ma durea gatul,acum am luat un airoh de 950 de gr.de neimaginat comfortul si fellingul care ti-l ofera casca asta!Depinde ce buget ai..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...