Sari la conținut

Help!


Pake91
 Share

Postări Recomandate

Salut! Am si eu nevoie de ajutorul vostru,daca ma poate ajuta cineva cu un cauciuc de motor/scuter,uzat/bun nu conteaza + niste chingi/sfoara mai puternica care nu va sunt de folos...Am un pitbull de 9 luni si vreau sa ii fac un micut loc de joaca in fata blocului. Daca ma puteti ajuta v-as fi foarte recunoscator...Dau o bere si un mic :D Am atasat si o fotografie cu infractorul,pe nume Marley. post-68814-0-01803300-1426748654_thumb.jpg

Editat de Pake91
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa bestie ! :hug:

Mersi!

» Post actualizat in 19 Mar 2015 08:32

nu prea are fata de pitbul.

A trecut printr-o boala in care mortalitatea este foarte mare si anume parvoviroza si este cam in urma cu dezvoltarea...Oricum nu se comporta ca un pit abia latra si este foarte mamos si iubaret...Are porecle de genu capsunica,jambonel,mamel etc :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi!

» Post actualizat in 19 Mar 2015 08:32

Oricum nu se comporta ca un pit abia latra si este foarte mamos si iubaret...Are porecle de genu capsunica,jambonel,mamel etc :))

Exact asta e temperamentul unui pitbull crescut cum trebuie. Cei care sunt agresivi ajung asa din cauza stapanilor. Tu ceri cauciuc si sfoara doar pt ca asa ai vazut ca fac altii cu cainii lor dar nu stii exact care latura din temperament ii dezvolta "jocul" asta... si uite asa te trezesti ca dintr un pit cuminte ajunge un pit foarte imprevizibil ;)

Daca il iubesti asa mult, pune mana si documenteaza te mai mult despre rasa asta.

 

PS: Sa ti traiasca catelusul si ai grija de el !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact asta e temperamentul unui pitbull crescut cum trebuie. Cei care sunt agresivi ajung asa din cauza stapanilor. Tu ceri cauciuc si sfoara doar pt ca asa ai vazut ca fac altii cu cainii lor dar nu stii exact care latura din temperament ii dezvolta "jocul" asta... si uite asa te trezesti ca dintr un pit cuminte ajunge un pit foarte imprevizibil ;)

Daca il iubesti asa mult, pune mana si documenteaza te mai mult despre rasa asta.

 

PS: Sa ti traiasca catelusul si ai grija de el !!!

Nu vreau cauciucul pentru dezvoltarea unui anumit comportament ci pentru a se putea juca,nu vreau sa il agat in copac sau ceva de genu dar trebuie sa isi dezvolte musculatura. Iti multumesc pentru sfaturi si fi sigur ca fac tot ce pot pentru a fi fericit atat el cat si sora lui mai mare (un metis de ciobanesc mioritic).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau cauciucul pentru dezvoltarea unui anumit comportament ci pentru a se putea juca,nu vreau sa il agat in copac sau ceva de genu dar trebuie sa isi dezvolte musculatura. Iti multumesc pentru sfaturi si fi sigur ca fac tot ce pot pentru a fi fericit atat el cat si sora lui mai mare (un metis de ciobanesc mioritic).

Pai tocmai asta am spus, tu ai o intentie buna cu cauciucul ala fara sa stii ce efecte are. Mai bine il alergi cu o minge sau cu un bat, il plimbi in lesa, etc... Dai sa roada oase presate din piele de vita gen: http://ehrana.ro/recompense-caini/1091-os-presat-pachet-2-buc.html si ofera i multa afectiune...

Vezi ce iese... Bafta!!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tocmai asta am spus, tu ai o intentie buna cu cauciucul ala fara sa stii ce efecte are. Mai bine il alergi cu o minge sau cu un bat, il plimbi in lesa, etc... Dai sa roada oase presate din piele de vita gen: http://ehrana.ro/recompense-caini/1091-os-presat-pachet-2-buc.html si ofera i multa afectiune...

Vezi ce iese... Bafta!!! ;)

Cred ca joaca cu cauciucul/franghie/carpa are rolul psihologic de a-i forma reflexul de "priza" la muscatura. Apoi dezvolta musculatura mandibulara si intareste ligamente si tot ce are el de dezvoltat in zona capului si gatului. Cauciuc poti folosi si pt tractiune cu ham pt a dezvolta restul corpului.

Contrar aparentelor, majoritatea cainilor de lupte sunt foarte afectuosi si mult mai echilibrati psihologic decat alte rase. Faptul ca un exemplar este agresiv, este rezultatul educatiei primite de la stapan.

Pake91, eu imi voi schimba gumele cand da caldura si ti le pot dona pe cele vechi.

Sa-ti traiasca bestia, boala respectiva din cate stiu este datorata unei deparazitari deficitare in prima perioada de viata a catelului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca joaca cu cauciucul/franghie/carpa are rolul psihologic de a-i forma reflexul de "priza" la muscatura. Apoi dezvolta musculatura mandibulara si intareste ligamente si tot ce are el de dezvoltat in zona capului si gatului. Cauciuc poti folosi si pt tractiune cu ham pt a dezvolta restul corpului.

Contrar aparentelor, majoritatea cainilor de lupte sunt foarte afectuosi si mult mai echilibrati psihologic decat alte rase. Faptul ca un exemplar este agresiv, este rezultatul educatiei primite de la stapan.

Pake91, eu imi voi schimba gumele cand da caldura si ti le pot dona pe cele vechi.

Sa-ti traiasca bestia, boala respectiva din cate stiu este datorata unei deparazitari deficitare in prima perioada de viata a catelului.

1.Multumesc pentru intentie si asteptam cu mare placere sa ''gustam'' din gumele primite.

2.Intr-adevar din cauza proastei deparazitari si a ciclului de vaccinari a facut parvo pentru ca cel de la care l-am luat a ''uitat'' sa specifice ca nu l-a deparazitat intern si primul vaccin l-a facut el in casa...La doar 3 zile de cand l-am luat s-a inbolnavit...

3.Inca odata multumesc.

» Post actualizat in 19 Mar 2015 10:17

Pe 15 ii place? Dar e dot-ul cam vechi :D

Nu e pretentios,doar de moto sa fie, nu ii plac masinile. :crack: :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Salut, scriu si eu aici ca sa nu deschid alt topic. Am vandut acum vreo 3 ani o motocicleta unei persoane din Bucuresti. Am facut cum am facut (fiind prima vanzare) si nu am radiat de la finante motorul. Distractia a inceput anul asta cand, fostul proprietar (cel de la care o luasem eu si nu am mai trecut-o pe mine pentru ca stiam ca nu o voi tine prea mult) m-a anuntat ca e de platit impozit la ea :-L .

Problema e ca am ravasit ieri toata casa si nu mai gasesc actele de la vanzare... si nici contactele cumparatorului nu le mai am. Stiu doar ca motocicleta a fost luata pentru scoala de soferi (ghinionul lui ca urmatorul an s-a schimbat legislatia si nu prea mai avea ce sa faca pe scoala cu 250-ul). Motocicleta arata asa, daca a vazut-o careva pe la vreo scoala de soferi si ma puteti ajuta sa intru in contact cu proprietarul actual v-as fi foarte recunoscator. E o Honda CB250 din '86.

403395_410447762329935_1754700785_n.jpg?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...