Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

691 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 39,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10424

  • ivan pedala

    6153

  • Kristian K

    5763

  • Taz Asg

    2802

Top Posters In This Topic

Posted Images

Condoleante!

Eu am un amic, cu care am lucrat impreuna 24 ani, s-a dus si el! 
Aveti grija de voi, mai ales daca aveti afectiuni serioase. 
Faceti tot ce trebuie ca sa fiti bine, chiar nu-i de gluma!
Cretineii ce ne conduc doar dau din gura si dau vina pe populatie, dar nu dau un ban pe teste pentru cetateni. 

Editat de FlipperCo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, prieteni...sper sa se opreasca aici tragedia...fiindca in familie mai am o cumnata, un nepot (sotia si unul dintre fiii celui decedat) si inca un unchi deja confirmati! Totul picat parca din cer, peste noapte! Speram sa fie bine! Seara linistita sa aveti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, ivan pedala a spus:

Multumesc, prieteni...sper sa se opreasca aici tragedia...fiindca in familie mai am o cumnata, un nepot (sotia si unul dintre fiii celui decedat) si inca un unchi deja confirmati! Totul picat parca din cer, peste noapte! Speram sa fie bine! Seara linistita sa aveti!

:(

 

 

Start la bere!

 

 

Acum 19 ore, Taz Asg a spus:

...

 

 

Traiene, mai stii?

 

2.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, vedeti ca Georgeta dezerteaza. Daca o iubiti, aveti grija de ea,altfel, o aduc eu aici, plangand😈

Acum 7 ore, FlipperCo a spus:

Condoleante!

Eu am un amic, cu care am lucrat impreuna 24 ani, s-a dus si el! 
Aveti grija de voi, mai ales daca aveti afectiuni serioase. 
Faceti tot ce trebuie ca sa fiti bine, chiar nu-i de gluma!
Cretineii ce ne conduc doar dau din gura si dau vina pe populatie, dar nu dau un ban pe teste pentru cetateni. 

Nu testul te salveaza,ci masurile impuse de acei cretinei. Dar vorba voastra, diii la gratare,bere si mici, ca e bine asa. :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  Care masuri (masca, distantare, spalat pe maini)? Sunt prea multe luni de cand facem asta (nu toti ce-i drept), dar e clar ca nu-i suficient de vreme ce am ajuns in situatia actuala.

  Ce au facut cretineii real pentru noi? Ne-au lasat sa umflam buzunarele privatilor si sa platim 3-4-500 lei pe un test, cand in Europa un test rapid costa 5-10 EURO si unul PCR in jur de 25-30EURO? Nu pare ca acesti cretinei au lasat lucrurile asa cu buna stiinta, ca sa-si umfle si ei buzunarele de a respectiivul robinet? Sa fim seriosi, tarile civilizate testeaza de ceva vreme la greu si gratuit (sau cu costuri infime pentru populatie), apoi ii izoleaza pe cei infectati si urmaresc procesul. Astfel, limiteaza masiv posibilitatea de transmitere a virusului. La noi, asazisul presedinte al tarii  (si al PNL-e o realitate, sa fim corecti), a spus ca testatile nu sunt relevante (ceva in genul acesta, oricum).

  Chiar crede cineva ca vor face ce trebuie pentru cetateanul de rand? Pana la alegeri sigur nu, iar dupa poate doar lockdown total, dar sa scoata bani din visterie serios, pentru binele nostru, nu o sa vedem curand.

  Deci aveti grija de voi caci in spitale e jale (am fost si am vazut, am vorbit cu medici, deci nu vorbesc din auzite).

  Si ca sa nu-mi sara nimeni aiurea la gat, eu nu fac politica. Doar tin ochii larg deschisi, inteleg repede, si trag concluzia daca pentru mine cetatean, se face ceva real. Si nu, acesti asazisi conducatori, nu fac nimic serios si destept,  astfel incat sa rezolve situatia aceasta grava cat mai rapid, si sa limiteze dezastrul.

  Sper ca n-am ofensat pe nimeni, dar sa nu vezi inca ce fac tarile civilizate si sa spui "nu testul te salveaza" de parca mai vorbim doar de individ, e  absurd.   

Multa sanatate tuturor!

Editat de FlipperCo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, FlipperCo a spus:

tarile civilizate testeaza de ceva vreme la greu si gratuit (sau cu costuri infime pentru populatie), apoi ii izoleaza pe cei infectati si urmaresc procesul. Astfel, limiteaza masiv posibilitatea de transmitere a virusului

Mda, așa le zici de parcă ăia civilizați ar fi ieșit din criză, sau nici n-ar fi avut treabă cu ea... 🤬

A, neața, credeam că aici e topicul de coronaviruși! 🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Ice-D a spus:

Fetelor, vedeti ca Georgeta dezerteaza. Daca o iubiti, aveti grija de ea,altfel, o aduc eu aici, plangand😈

Nu testul te salveaza,ci masurile impuse de acei cretinei.  si respectate de fiecare cretinel in parte .Dar vorba voastra, diii la gratare,bere si mici, ca e bine asa. :smoke:

Cand pamantu e plat si noaptea e scornita de penelisti ca sa ne vanda becuri ....nu prea vad sa ne facem bine ! 

 

Acum 4 ore, FlipperCo a spus:

  Care masuri (masca, distantare, spalat pe maini)? Sunt prea multe luni de cand facem asta (nu toti ce-i drept), dar e clar ca nu-i suficient de vreme ce am ajuns in situatia actuala.

 

In tarile cu cascaval pe strada sunt alte masuri de combatere ?

Acum 4 ore, FlipperCo a spus:

 

  Si ca sa nu-mi sara nimeni aiurea la gat, eu nu fac politica. Doar tin ochii larg deschisi, inteleg repede, si trag concluzia daca pentru mine cetatean, se face ceva real. Si nu, acesti asazisi conducatori, nu fac nimic serios si destept, ...

Nu prea as crede , dar sa nu intram in detalii ca asta e topic de fun nu de politica . 

Vezi ca-l asmutesc pe ingunoi pe tine de nu te mai spala nici oceanu

:))))))

 

 

start cafelutza nr 2 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Georgica_Popescu a spus:

Cand pamantu e plat si noaptea e scornita de penelisti ca sa ne vanda becuri ....nu prea vad sa ne facem bine ! 

 

In tarile cu cascaval pe strada sunt alte masuri de combatere ?

Nu prea as crede , dar sa nu intram in detalii ca asta e topic de fun nu de politica . 

Vezi ca-l asmutesc pe ingunoi pe tine de nu te mai spala nici oceanu

:))))))

 

 

start cafelutza nr 2 


 

1F79A742-4A89-4044-B4B4-8E76190A14BA.jpeg
🤣🤣🤣🤣

Editat de FlipperCo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, FlipperCo a spus:

  Care masuri (masca, distantare, spalat pe maini)? Sunt prea multe luni de cand facem asta (nu toti ce-i drept), dar e clar ca nu-i suficient de vreme ce am ajuns in situatia actuala

Sunt suficiente masurile astea, textul bolduit arata esenta dar si realitatea. Incearca sa ti amintesti cat de detestata era masca, cati au facut caterinca pe tema pandemiei.

Acum 20 ore, FlipperCo a spus:

 

Ce au facut cretineii real pentru noi?

Concret, prea putin, dar nu nimic. Nu ca in alte tari situatia ar fi prea diferita.

 

Acum 20 ore, FlipperCo a spus:

Ne-au lasat sa umflam buzunarele privatilor si sa platim 3-4-500 lei pe un test, cand in Europa un test rapid costa 5-10 EURO si unul PCR in jur de 25-30EURO?

Corect. 

Acum 20 ore, FlipperCo a spus:

 

Nu pare ca acesti cretinei au lasat lucrurile asa cu buna stiinta, ca sa-si umfle si ei buzunarele de a respectiivul robinet? Sa fim seriosi, tarile civilizate testeaza de ceva vreme la greu si gratuit (sau cu costuri infime pentru populatie), apoi ii izoleaza pe cei infectati si urmaresc procesul.

Nu este adevarat, doar anumite categorii de persoane sunt testate. De Ro si coruptie, numai de bine. Tot vina noastra este..

Acum 20 ore, FlipperCo a spus:

Astfel, limiteaza masiv posibilitatea de transmitere a virusului.

Fals, ca sa limitezi acest virus, respecți pe cat posibil sau cu strictete acele masuri. Previi cu masca si dezinfectant, nu cu teste, care apropo, imposibil de facut pe toata populatia si sa mai ai pretenția ca tii lucrurile sub control.

Acum 20 ore, FlipperCo a spus:

La noi, asazisul presedinte al tarii  (si al PNL-e o realitate, sa fim corecti), a spus ca testatile nu sunt relevante (ceva in genul acesta, oricum).

Cred ca a spus asta in contextul in care, este constient ca acest lucru nu prea este posibil. Si voi trebuie sa fiti constienti de asta.

Acum 16 ore, Georgica_Popescu a spus:

 

In tarile cu cascaval pe strada sunt alte masuri de combatere ?

Nu, doar mentalitatea este diferita, cascavalul nici nu conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai s-o demonstrat ca fara cascaval toti suntem.la fel ...chiar mai rau 

Noi suntem obisnuiti fara cascaval ...ceilalti cand nu mai au cascaval , iau decizii surprinzatoare si total nefericite ...deci mai baga o fisa 

Acum 25 minute, Ice-D a spus:

.

Si aoropo...fara teste esti cam legat la maini 

Cu teste , realizezi cam oe unde umbla bagabondu , si iei masuri mai extreme doar in locatia aia .

Ca exemplu...daca la tine in oras  is 10 hoti dovediti ...oreferi sa bage la puscarie tot orasul sau doar pe aia 10 ? ....extrapoland cam asa esre si cu testele ...stii pe u de sa dai cu tesla in cuaie si cui .😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 34 minute, Ice-D a spus:

Sunt suficiente masurile astea, textul bolduit arata esenta dar si realitatea. Incearca sa ti amintesti cat de detestata era masca, cati au facut caterinca pe tema pandemiei.

Concret, prea putin, dar nu nimic. Nu ca in alte tari situatia ar fi prea diferita.

 

Corect. 

Nu este adevarat, doar anumite categorii de persoane sunt testate. De Ro si coruptie, numai de bine. Tot vina noastra este..

Fals, ca sa limitezi acest virus, respecți pe cat posibil sau cu strictete acele masuri. Previi cu masca si dezinfectant, nu cu teste, care apropo, imposibil de facut pe toata populatia si sa mai ai pretenția ca tii lucrurile sub control.

Cred ca a spus asta in contextul in care, este constient ca acest lucru nu prea este posibil. Si voi trebuie sa fiti constienti de asta.

Nu, doar mentalitatea este diferita, cascavalul nici nu conteaza.

Este parerea ta si o respect.

As evita insa in locul tau afirmatii gen “FALS”, fiindca este doar parerea ta de cetatean si nu poti da un verdict (doar daca nu cumva esti o eminenta in domeniu, si atunci “de pamant cu palaria”).

🍻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, FlipperCo a spus:

Este parerea ta si o respect.

As evita insa in locul tau afirmatii gen “FALS”, fiindca este doar parerea ta de cetatean si nu poti da un verdict (doar daca nu cumva esti o eminenta in domeniu, si atunci “de pamant cu palaria”).

Ca sa transam repede subiectul, avem pareri diferite, o oarecare diferenta o face cel care lucreaza cu ei.✌️

Acum 34 minute, Christian 1 a spus:

Mno,daa' o bere sau oarece,n-aveti de beut? :)

Avem, dar no chef.

D0AE8C71-0E75-480F-B96A-3041DE36CF02.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...