Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

694 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

... scuze daca am trecut prin fata portii pe la domniile dvs fara sa bat la poarta...

Se-ntoarce ea roata! Bine-bine! :-L

» Post actualizat in 08 Aug 2016 13:15

...neaparat sa ai spray cu gaz la tine, .... cainii ciobanilor au in ADN sa fugareasca orice atelaj motorizat!

Ieri, in padure, m-a compostat un ciine de vinatoare si m-am caftit vreme de citeva minute bune cu o haita, care culmea, era cu stapinii in apropiere (vinatorii erau la chef, cu bautura-n nas si chiolhanu' pe gratar, iar javrele lor libere)...si m-am ales cu o muscatura in spatele genunchiului drept si pantalonii moto rupti de coltii javrei! Nu cred ca vreti sa aflati continuarea, vocabular, alea-alea...

Ma declar multumit de intimplare chiar! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 33,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10505

  • ivan pedala

    6153

  • Taz Asg

    2802

  • pitesti2010

    2630

Top Posters In This Topic

Posted Images

1.Se-ntoarce ea roata! Bine-bine!

 

2.! Nu cred ca vreti sa aflati continuarea, vocabular, alea-alea...

1. se-ntoarce roata doara! .....cand ma duc eu prin zona, dau buzna si va golesc camara si frigiderul!

sa va pregatiti, si sa nu ziceti ca n-ati stiut!

diiiiii!

 

2. hai, zi-ne si continuarea si alea-alea! ...mai ales alea-alea ;)

bine ca esti bine colegule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. se-ntoarce roata doara! .....cand ma duc eu prin zona, dau buzna si va golesc camara si frigiderul!

sa va pregatiti, si sa nu ziceti ca n-ati stiut!

diiiiii!

 

2. hai, zi-ne si continuarea si alea-alea! ...mai ales alea-alea ;)

bine ca esti bine colegule!

!.- Daca nu vei anunta dinainte, o sa ai surpriza sa te coversezi cu Rocco, labradoru' meu care nu pleaca de-acasa decit insotit de mine...dar de obicei ramine singur cind plec teleleu pe doua sau patru roti! Si nu cred ca o sa te lase sa vizitezi frigideru'...decit transat!

2.- Pai...eram aplecat la o fintina ca sa beau apa, cu o cana ceramica de juma' de kil in mina...si din senin, fara zgomot, m-am trezit cu o javra infipta in piciorul meu, pe la spate! Instant m-am eliberat facind tandari cana in scafirlia javrei si pina sa ajunga si restul de vreo trei potai, l-am zapacit cu cizme-n gura! A urmat tratament per bucata si pentru restul de javre pina cind stapinii lor, auzind zarva, au venit si i-au strunit. Erau majoritatea cu urme de cizma frageda pe la bot, ciinii fiind unii de talie medie (nu cunosc rasa, ceva cu par mult pe la botic si fara cozi!). Apoi i-am amentinat printre injuraturile specific oltenesti ca sun la 112 si anunt evenimentul, iar apoi le fac plingere la AJVPS...si-i las fara arme! Am fost poftit la masa, invitat sa ma ghiftui cu bere, vin si alte alea, plus prajeli...dar am refuzat, fiindca aveam kilometri de facut in plan si eram satul, doar ce ma omenisem la domiciliu cu o juma' de ora inainte. Mi-au promis ca imi vor aduce o fleica de vinat, fiindca ne cunoastem...dar sa nu anunt potera sau asociatia lor, ca-i belea mare! Urma de pe piciorul meu este minora (vreo doi colti si ceva julituri), fiindca nadragii moto si-au facut datoria si m-au protejat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin si eu cu ce ma doare... :)

Deci, am ajuns acasa. Am pus cascheta pe bostan si am stat asa. Eram curios sa vad ce se intampla. Si am vazut. Nu imi venea sa o mai dau jos, asa de mult imi place. Geamul este foarte clar si, inclusiv cu pinlock-ul pus se vede cristal (ma rog, e si noua. Daca nici acum...). Ochelarii de soare sunt impecabili. Se vede totul minunat. Asta daca ii pun si pe cei de vedere. Si daca tot am pomenit de ei, vreau sa va spun ca intra extrem de usor in casca si se aseaza pe nasuc de parca nici nu as avea casca. Stiti ce inseamna asta? Economie la schimbat bratele de la ochelari (se cumpara rama noua si se folosesc doar bratele. Restul se arunca).

Ma gandesc sa dorm cu ea pe dibla in noaptea asta. E mai usurica decat nevasta-mea. Nu cu mult, dar zic sa incerc ceva nou.

Pun si o poza, ca realitatea bate filmul.

 

post-90830-0-61231700-1470677656_thumb.jpg post-90830-0-43611100-1470677658_thumb.jpg post-90830-0-27434700-1470677660_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Io pe drum abia am timp sa respir...poze fac doar cind ma apuca setea si opresc, ori trebuie sa alimentez...in rest, aparatul foto (sapuniera) troncane liber prin topcase! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neata buna colegilor!

o zi faina sa avem!

 

Ivan: chiar e o idee buna treaba asta cu AJVPS si 112! bine de stiut! mersi de pont!

 

Pitesti: revii cu ce te doare? hmmm.... apoi io am observat ca est incantat de achizitie, nu ca ai avea oarece dureri :)

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Io pe drum abia am timp sa respir...poze fac doar cind ma apuca setea si opresc, ori trebuie sa alimentez...in rest, aparatul foto (sapuniera) troncane liber prin topcase! :rusinica:

Pai alea in mers sunt facute de pasagerul baiatului cu care am fost ;) . Eu tot numai in pauze pot sa fac poze .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce scutire?! Aici nu avem doctori care sa scuteasca...la munca, puturosilor...gata cu leneveala!

Buna dimineata si-o zi frumoasa sa ne fie! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai am buba la genunchi, v-am aratat radiografia, acu scrie doctorita scutirea.

Nu se pune asa ceva...e "fake"...vreau dovada scrisa, nume, prenume, CNP, parafa...tot! Altfel, pa...te-ai lins pe botiq de boane, nu tine cu facaturi! Ca doar nu esti Puie Monta...nu?! :nono:

» Post actualizat in 10 Aug 2016 07:45

La MAN poate sa vina, ca acolo nu foloseste genunchiul.

Am o camera in plus la MAN, rezervata si platita anticipat pe trei zile (incepind cu joi), doua locuri, pensiunea Arin...300 lei tot tacimu'...este cineva de-aci interesat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La MAN poate sa vina, ca acolo nu foloseste genunchiul. :crack:

asa m-am gandit si io :)

 

Nu se pune asa ceva...e "fake"...vreau dovada scrisa, nume, prenume, CNP, parafa...tot! Altfel, pa...te-ai lins pe botiq de boane, nu tine cu facaturi! Ca doar nu esti Puie Monta...nu?! :nono:

asa asa Ivane, taiem bonurili, si facem economie !

 

 

chefuim mai mult la intrunirea norocosilor!

tralalallalalala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pitesti: lasa colegu, ne vedem la urmatoare intrunire de ...Hayabuse :)

daca nu se tine oarece amu in toamna, atunci la iarna sigur ne adunam!

doara e liber din 30 noiembrie pana in 04 decembrie!

tralalalala!

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La MAN poate sa vina, ca acolo nu foloseste genunchiul. :crack:

 

 

mai in gluma mai in serios mai mult de 50 de km nu pot face cu mobra ca se lasa cu dureri.saptamana viitoare imi fac programare la rmn...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...