Sari la conținut

Problema gsxr 1000 k8


Postări Recomandate

Salut

 

am si eu problema cu acelasi led rosu aprins , doar ca la mine mesajul este "Sd" ....

e un gsxr100 k7

initial am crezut ca e de la bateria slaba .... dar sta aprins si cu baterie noua ....

daca stie cineva care i treaba cu ledu' asta , s a ma lumineze si pe mine

 

multumesc

Sd, steering damper/stabilizatorul de directie_ o verificare in prima etapa a conexiunilor si conductoarelor, este un sistem controlat de ECU.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sd, steering damper/stabilizatorul de directie_ o verificare in prima etapa a conexiunilor si conductoarelor, este un sistem controlat de ECU.

Si uite asa o luam de la cap. :hug:

Te rog sa-mi spui si mie unde si la ce model de suzuki este afisat pe bord 'Sd'

Chiar vorbesc serios acum si nu este gluma...ar fi pentru prima data cand aud de acest mesaj pe bord la suzuki gsxr 1000 k7..

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa o luam de la cap. :hug:

Te rog sa-mi spui si mie unde si la ce model de suzuki este afisat pe bord 'Sd'

Chiar vorbesc serios acum si nu este gluma...ar fi pentru prima data cand aud de acest mesaj pe bord la suzuki gsxr 1000 k7..

Apare undeva un text scris de mine unde eu afirm ca este afisat pe bord Sd...sau iti place sa faci interpretare de text? Sorry, texte daca imi aduc aminte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai..omul spune ca vede pe bord mesajul Sd"

Si replica ta este ca "Sd"vine de la amortizorul de ghidon.

Ce interpretare de text am facut?

Acum chiar nu scriu la misto..de fapt niciodata nu am facut misto de nimeni pe acest forum.

Sunt chiar curios daca s-a intamplat asa, as avea si eu de invatat ceea ce nu stiu.

Ar fi ideal daca baiatul ar pune o poza cu bordul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La k7 varianta USA apare sd pentru celelalte variante apare codul C93 cand sunt probleme pe steering dumping, caz intalnit cu C93.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok.pare plauzibil,am sa ma verific asta.

Multumesc pentru lamurire.

Deci sa inteleg ca baiatul are moto de USA echipat cu ECU 3920-21H10 sau 3920-21H60.

TNG termina man, au fiert serverele google din targoviste mai bine intraba-l de un cap-scara sa pot stinge lumina cand ma duc la culcare ca mi-e frica sa nu-mi bata pe umar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TNG termina man, au fiert serverele google din targoviste mai bine intraba-l de un cap-scara sa pot stinge lumina cand ma duc la culcare ca mi-e frica sa nu-mi bata pe umar :)

Problema ta este ca ai ramas un frustrat si un mic idiot..degeaba incerci sa te bagi in seama ca tot un mic rahat esti in final...nu ma murdaresc cu tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema ta este ca ai ramas un frustrat si un mic idiot..degeaba incerci sa te bagi in seama ca tot un mic rahat esti in final...nu ma murdaresc cu tine

Aoleu, eu ziceam ca te-ai mai copt si nu mai sari asa repede-n sus, tu nu urmaresti cat de cat forumul asta ca sa-ti dai seama ca becului ii place sa zgandere cu batul prin gard pe urma sa se distreze ca celalat face spume,(nu pot nici macar sa-l acuz ca si eu am din cand in cand placerea asta) mai schimba un pic limbajul si raspunde-i in acelasi ton, crede-ma da impresie urata ce scrii acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, eu ziceam ca te-ai mai copt si nu mai sari asa repede-n sus, tu nu urmaresti cat de cat forumul asta ca sa-ti dai seama ca becului ii place sa zgandere cu batul prin gard pe urma sa se distreze ca celalat face spume,(nu pot nici macar sa-l acuz ca si eu am din cand in cand placerea asta) mai schimba un pic limbajul si raspunde-i in acelasi ton, crede-ma da impresie urata ce scrii acolo.

Sunt oameni idioti din fire, asa se comporta aici, asa sunt si in viata reala, nu este nicio diferenta....asta este eticheta lor si nu trebuie sa se supere....iar elementul asta, superberbecul, face parte din aceasta categorie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-au dat mai demult si intalnire, mai mult dedant ar fi vrut si uite cum de la o prietenie "frumoasa" se ajunge la ura si vorbit urat.....rusine.... :rusinica:

Editat de catas_him
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-au dat mai demult si intalnire, mai mult dedant ar fi vrut si uite cum de la o prietenie "frumoasa" se ajunge la ura si vorbit urat.....rusine....

 

..si-a pus un cont pe forum, fara oras, fara nr. de motor..nimic si arunca in stanga si in dreapta cu tampenii zi de zi, nu numai la adresa mea, sunt zeci pe aici care au reclamat......dar asa este EL, exact ce am spus mai sus, greu de VINDECAT.. ..ceva de genul_psihoza infantila primitiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca moto tau este fabricat pentru USA si ai unul dintre aceste serii pe ECU.3920-21H10 sau 3920-21H60.😉

 

Intradevar codul C93 este al amortizorului..dar nu am inteles cu mesajul care l-ai reclamat de pe bord "Sd"

Ti-as fi recunoscator daca mi'ai raspunde.

Cu respect TNG!

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

multumesc pt raspunsuri

este intr adevar amortizoru' de directie ..... cod eroare c93

Numai bine,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...