Sari la conținut

Yamaha XVZ 1300 Royal Venture


bmwio
 Share

Postări Recomandate

Este o superba motocicleta din anii 85-95, o contracanditata la Honda GL, mare, puternica, economica, dotata ca o masina, cruise control, suspensie pneumatica, reglabila, radio-cass, intercomunicatie, cutii pentru bagaje suficiente pentru un CO de 2 saptamini pentru 2 oameni, parbriz mare, protectie la vint excelenta.

Eu am avut 2, ambele din 1991, am vindut-o pe prima dupa 2 ani pentru un BMW k 1200 LT, pe care l-am vindut pentru ca nu se compara cu predecesoarea, asa ca am cumparat alta, asta are in plus o pictura cu Razboiul stelelor.

 

post-48168-0-80446500-1434227879_thumb.jpg

post-48168-0-51779400-1434227938_thumb.jpg

post-48168-0-07371600-1434227994_thumb.jpg

post-48168-0-15488100-1434228119_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia filmata in Bulgaria :)

 

Motocicleta arata ca un crucisator imperial - mare si aproape indestructibila.

 

Grafica e cam kitsch pentru zilele noastre, dar probabil ca in anii 80 ar fi fost super cool. Pentru nostalgici e o bucatica de istorie vie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care parte din Razboiul Stelelor?

Nu stiu, nu am vazut filmul, dar recunosc citeva personaje, individiosule!

Nu vii la intilnire la sibiu?

» Post actualizat in 15 Jun 2015 13:34

Aia filmata in Bulgaria :)

 

Motocicleta arata ca un crucisator imperial - mare si aproape indestructibila.

 

Grafica e cam kitsch pentru zilele noastre, dar probabil ca in anii 80 ar fi fost super cool. Pentru nostalgici e o bucatica de istorie vie

Nu este filmata in BG, a fost inscrisa acolo, adusa din Elvetia, unde a fost pictata, luata de mine in aprilie 2013, de atunci sint si pozele atasate.

Motocicleta am vazut-o prima data la o expozitie la VT in 2009, eu aveam una la fel dar curata, apoi dupa ce am vrut alta, nu am gasit decit asta.

O folosesc doar la drumurile din CO, in rest cu k1100 lt

» Post actualizat in 15 Jun 2015 13:46

Ghiciti sursa!

Nu stiu sursa, ce scrie acolo, este valabil pentru 1200, posibil, nu cunosc bine modelul acela.

Doar ca se potrivesc citeva caracteristici, dar vreau sa completez ca suspensia pneumatica este reglabila, are cruise control, intercomunicatie, computer bord, consuma intre 5-6 l/100, nu 8 cum scrie acolo, nu fuge in 4 sec pina la 100, pentru ca este grea are 355 kg goala, are motor de 1294 cm, 2 axe, 4 carburatoare.

Iar ce este interesant, pe unde opresc sau de multe ori chiar in mers lumea vrea sa-i faca poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...