Sari la conținut

Ce sa aleg dintre cele 3?


DanCapitan
 Share

Postări Recomandate

Ok, inainte de toate, va spun ca am 1.70m si 60kg (22 de ani). Recent mi s'a pus pata sa imi cumpar un pit bike pentru drumurile forestiere de la mine de la tara, acolo ajung foarte rar, 1 data la 2 saptamani dar nu iarna. Cautand pe net am vrut sa cumpar un SSR 125cc 17"/14", dar nu se gasesc la noi in tara, acesta fiind printre putinele care se incadrau in bugetul meu - ~600e. Cu toate ca probabil voi fi facut cu ou si cu otet, va rog nu imi dati alte variante in afara de cele pe care le mentionez, pentru ca nu am 1000e+ sa imi cumpar cine stie ce KTM. Ca idee, nu vreau sa il inmatriculez. Am in plan sa achizitionez un KXD, motor Loncin sau cealalta varianta pe care o voi mentiona. Va rog ajutati'ma in alegerea unuia dintre cele 3 de mai jos:

 

1. http://www.vand-atv.com/index.php/motocicleta-enduro

2. http://www.vand-atv.com/index.php/motocicleta-150cc

3. http://www.vand-atv.com/index.php/sky-dirtbike-125cc

 

Am avut o discutie cu un baiat care are un DB608 din 2011 si mi'a explicat ca singurele probleme pe care le'a avut care merita sa fie mentionate au fost cu intinzatorul de la lant si ceva la aprindere care s'a rezolvat repede.

Intrebarea este urmatoarea: Credeti ca nr.3 este mai bun decat DB608? Eu asa as fi zis vazand ca are motorul mai protejat de bara respectiva, ca furca este intoarsa etc. Probabil ma insel pentru ca nu ma pricep.

 

Apelez la voi daca doriti sa ma ajutati in alegerea unuia dintre cele 3. Multumesc si o seara buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea este urmatoarea: Credeti ca nr.3 este mai bun decat DB608? Eu asa as fi zis vazand ca are motorul mai protejat de bara respectiva, ca furca este intoarsa etc. Probabil ma insel pentru ca nu ma pricep.

Ce bara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nr. 3 pare mai in firea ei. O sa-si faca treaba cu brio, de doua ori pe luna, vara. Sa-i schimbi uleiul la 2 luni. O sa rugineasca repede pe ici pe colo, se vor fwte rulmentii de la roti si articulatiile destul de repede. Dar hei..... 650 de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nr. 3 pare mai in firea ei. O sa-si faca treaba cu brio, de doua ori pe luna, vara. Sa-i schimbi uleiul la 2 luni. O sa rugineasca repede pe ici pe colo, se vor fwte rulmentii de la roti si articulatiile destul de repede. Dar hei..... 650 de euro.

Multam pentru explicații. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...