Sari la conținut

Motociclistul de Neamt cautat de politie


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nr de inm al unei moto al carei conducator a parasit locul accidentului ar cam fi.

Limbajul, saracia exprimarilor si modalitatea, nu il recomanda altcumva decat a fi fost cel mult un cercetat.

Sunt f multi politisti care au A si multi si cu moto.

Toata stima pt cei corecti, ce nu-si depasesc limitele atributiilor de serviciu.

Daca nu ar fi ei, cine l-ar identifica si aduce in fata legii pe cel din speta de fata? Publicul cu pari si furci?

Editat de severin31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nr moto care a părăsit locul accidentului sigur nu e secret. Găsitul asta se bazează nu numai pe politie rutiera ci și pe alte surse, taximetriști, mecanici, polițiști ordine publica, locala, etc etc.

Dacă e polițist sau nu colegul care a postat nu știu și nici nu ma interesează. Și de scăpat nu prea are cum sa scape motociclistul, dacă deja sunt atâtea detalii despre el. E o chestiune de timp.

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Măi Yusuf, nu cred că are nimeni ceva împotriva polițiștilor (mă rog, am rezerve în privința lui Jerry_Mcrie),

:crack: :crack: :crack:

 

 

Ce vrajeala ieftina!

Numai un habarnist ar fi scris cele de mai sus.

1. Fiind numarul cunoscut, a doua zi cel mai tarziu, era identificat. Ganditi-va prin raza cator camere video a trecut dupa incident.

2. Unul care a calcat prin vreo instituie MAI, altcumva decat ca trecator, nu ar divulga informatii care au caracter confidential. O astfel de fapta ar avea pt acela consecinte disciplinare/penale.

3. Limbajul sigur nu este al unui prieten cu romana.

In afara de limbajul nu prea corect (si stiu multi in MAI, MApN si alte institutii ale statului), baiatul asta Yusuf, chiar mi s-a parut o figura decenta pe forum. 1 si 2 sunt aberatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiti sefu' ii zic lu' tata, nu unui organ de politie, ca nu mai suntem pe vremea lu' Ceasca si nici nu imi cad ronii din talon.

 

La Academie te-a invatat si ai jurat sa nu divulgii nimic ce se ia la cunostinta, deci pas.

 

Si da, ne vedem in trafic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Severin 31 a punctat foarte bine. sper ca academicianul asta sa citeasca asta si sa-si bage mintile in cap cu postari de genul plasa de peste si alte alea... Jenant, pt cineva care a terminat sau inca este cursantul unei asemenea institutii de invatamant. adica ce asteptari aveai, sa ia lumea pozitia drepti ca esti tu militian. daca totul s-ar rezuma doar la tine ca individ nu ar fi mare scofala dar tragi in jos si pe altii care probabil chiar muncesc si isi vad de treaba lor. s-ar putea sa te usture daca afla unii cu mai multe stelute pe umar decat tine, ca dai din casa. Bunul samaritean ar fi sunat la 112 si ar fi dat nr de inmatriculare al nemernicului aluia care a fugit si in nici un caz nu s-ar fi grabi sa posteze pe un forum fie el si de motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tontonel... dupa ce ca gafeaza in halul ala... mai si fuge. si mai rau.

de prins... il prind. nici o grija. si e mult mai rau asa.

cat despre aia care dau din taste degeaba... o sa fie intotdeauna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Bunul samaritean ar fi sunat la 112 si ar fi dat nr de inmatriculare al nemernicului aluia care a fugit si in nici un caz nu s-ar fi grabi sa posteze pe un forum fie el si de motociclete.

Tu ai citit mai sus ca ni se sugereaza cum ca ar face parte din politie si ca datorita acestui amanunt stie numarul respectiv? De ce ar trebui sa mai sune la 112 ?...

 

Nu trebuie uitat ca ieri, un politist a fost ranit grav in timpul serviciului de catre un sofer turc, (om de afaceri) aflat probabil sub influenta alcoolului sau mai stiu eu a carui drog...

Editat de mianmar23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

*politistul afla in cadrul institutiei care este numarul de inmatriculare - asa este dar nu trebuia sa epateze aici . postand pe forum nu vad cum ar ajuta la prinderea aluia. in ipoteza in care nu ar fi gabor ci doar ar pretinde si cumva a aflat nr. respectiv cel mai indicat ar fi fost sa anunte pe canalul precizat. Si in final, presupunand ca ar fi gabor dar a aflat nr mobrei de altundeva tot in acelasi sistem se comunica. In fine nu are rost sa mai continuam, am vrut sa il trag de urechi in primul rand pt gafa cu controalele anuntate. daca a citi aceste lucruri se va gandi de doua ori inainte sa mai posteze asa ceva. Toti am contribuit cumva la "urecherea " lui. Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

*politistul afla in cadrul institutiei care este numarul de inmatriculare

*politistul posteaza pe forum pentru a ajuta la prinderea pilotului

*gigel ii spune politistului ca ar trebuii sa sune la politie nu sa posteze pe forum

Ai prins ideea?

 

Si astia care se dau cunoscatori si cica el nu are voie sa divulge informaiti confidentiale?

Ce informatie confidentiala a divulgat? A spus cuiva cumva ca Osama inca este in viata si unde este ascuns? Nu, el a spus doar un nr de intmatriculare pentru a ajuta la prinderea pilotului, dar sa scrii e usor, sa gandesti e greu.

Chiar tu dovedești că a scrie e ușor, partea a doua nu îți este accesibilă, probabil din cauza vârstei fragede.

Cine a mai citit pe aici de-a lungul timpului, a observat și câteva postări ale unor user-i (credibili polițiști), care nu făceau aluzii că ar fi agenți de polițitie și nici nu utilizau jargoane ieftine.

 

A gândi nu e mare lucru, dar a raționa corect e rarisim.

 

Cine crede că respectivul aluzionist e polițist, n-a stat de vorbă în viața lui cu unul. De asemenea, nu știe căror legi și regulamente se supun și nici cât de simplu pot fi cercetați/trași la răspundere pentru comportările din timpul serviciului, cât și în societate (aici se include și mediul online).

 

Unii își dau cu presupusul din prisma experienței lor tastaturistice, fără nicio tangență cu viața reală.

» Post actualizat in 03 Aug 2015 16:07

*..., am vrut sa il trag de urechi in primul rand pt gafa cu controalele anuntate.....

Vă dați seama cum un ”polițist” își anunța ”prietenii motocicliști”, cu sau fără permis corespunzător categoriei, pe un forum să stea acasă cu motocicletele lor neînmatriculate, fără asigurare, ITP valabil, săptămâna aceasta (de săptămâna viitoare se subînțelege că le dă voie), că va fi mai multă poliție și s-ar putea să aibă probleme! :crack:

Hmm!!! Parcă sunt numai polițiști, pe aici, care fac treaba asta de ani de zile, nu?? Parcă se vede rezultatul la rubrica accidente: numai infractori morți în accidente de motociclete.

Sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar tu dovedești că a scrie e ușor, partea a doua nu îți este accesibilă, probabil din cauza vârstei fragede.

Cine a mai citit pe aici de-a lungul timpului, a observat și câteva postări ale unor user-i (credibili polițiști), care nu făceau aluzii că ar fi agenți de polițitie și nici nu utilizau jargoane ieftine.

 

A gândi nu e mare lucru, dar a raționa corect e rarisim.

 

Cine crede că respectivul aluzionist e polițist, n-a stat de vorbă în viața lui cu unul. De asemenea, nu știe căror legi și regulamente se supun și nici cât de simplu pot fi cercetați/trași la răspundere pentru comportările din timpul serviciului, cât și în societate (aici se include și mediul online).

 

Unii își dau cu presupusul din prisma experienței lor tastaturistice, fără nicio tangență cu viața reală.

^ what he said

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi pietoni, este de înțeles că sunteți atât de creduli!

Dacă ați fost conducători auto sau moto, probabil, de-a lungul unor ani de condus, ați fi fost opriți de polițiști, care vă opreau cu ajutorul unor semnale, vă legitimau și verificau printr-o stație.

De ani buni poliția deține mijloace moderne de verificare/identificare a contravenienților/infractorilor.

Să nu mai vorbim și de băieții cu ochi albaștri, care sunt mereu în mișcare și susțin, inclusiv operativ (ce cuvânt interesant, nu?) demersurile legale, într-o astfel de speță.

 

Numai un pieton/tastaturist (nedeținător de permis pentru orice categorie) poate crede că ”*politistul posteaza pe forum pentru a ajuta la prinderea pilotului” :lool:


» Post actualizat in 03 Aug 2015 17:26

V-ati gandit ca motocicleta aia e la al 5-lea proprietar si nu au mai facut contract de la al doilea? Daca era pe numele lui era treaba simpla sa il prinda ,nu cred ca mai cerea cineva ajutor pe forum.

Putea să fie un melcozaur pe moto și nu mai are cum să fie identificat, întrucât a plecat în galaxia lui.

Ipoteze puțin probabile se pot născoci fără număr. Totuși să nu ne spetim prea tare!

 

Au fost martori, sunt camere video peste tot prin București, că n-a avut loc ”hit and run” pe câmp, dar e mai simplu să scornim prostii în sprijinul unei aberații.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi pietoni, este de înțeles că sunteți atât de creduli!

Dacă ați fost conducători auto sau moto, probabil, de-a lungul unor ani de condus, ați fi fost opriți de polițiști, care vă opreau cu ajutorul unor semnale, vă legitimau și verificau printr-o stație.

De ani buni poliția deține mijloace moderne de verificare/identificare a contravenienților/infractorilor.

Să nu mai vorbim și de băieții cu ochi albaștri, care sunt mereu în mișcare și susțin, inclusiv operativ (ce cuvânt interesant, nu?) demersurile legale, într-o astfel de speță.

 

Numai un pieton/tastaturist (nedeținător de permis pentru orice categorie) poate crede că ”*politistul posteaza pe forum pentru a ajuta la prinderea pilotului” :lool:

» Post actualizat in 03 Aug 2015 17:26

Putea să fie un melcozaur pe moto și nu mai are cum să fie identificat, întrucât a plecat în galaxia lui.

Ipoteze puțin probabile se pot născoci fără număr. Totuși să nu ne spetim prea tare!

 

Au fost martori, sunt camere video peste tot prin București, că n-a avut loc ”hit and run” pe câmp, dar e mai simplu să scornim prostii în sprijinul unei aberații.

Tu vrei sa ne spui ca esti politist si noi nu ne prindem...

 

Ti se pare de domeniul Sf ca politistii sa actioneze si pe forumuri in scopul de a prinde infractorii? Sau nu-i crezi capabili?...

» Post actualizat in 03 Aug 2015 17:34

Elodia e data inca disparuta.

Si na.. ma gandeam si eu, poate de atunci s-a dus direct acasa cu moto, chit ca sunt "baietii cu ochi albastri" in miscare, ei degeaba stau in trafic.

Cum a spus baiatu care a postat mai sus, daca e la al 5lea proprietar si nu s-au mai facut acte de la al 2lea?

 

Asa ca.. tot ce e posibil.

Fa-te ca Elodia n-a existat! Poate de cand cu Cioaca s-a inrautatit viata politistilor.

Le-a dat Cioaca proba de lucru la care a "picat" toata politia...si sinecuristii cu ochi albastri &co...cati or mai fi...

Editat de mianmar23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu vrei sa ne spui ca esti politist si noi nu ne prindem...

 

Ti se pare de domeniul Sf ca politistii sa actioneze si pe forumuri in scopul de a prinde infractorii? Sau nu-i crezi capabili?...

Dacă aș fi, nu aș avea voie să postez pe aici!

Din fericire nu-s!

Au o viață mai puțin fericită decât a multor alți salariați, deși nu poate părea. Să ai atăția șefi care să te frece la cap, atâția colegi care să facă mișto de tine. Au însă și multe avantaje.

Dacă ar acționa și pe forumuri, ar face-o discret. În mod sigur nu în felul: am terminat Academia, aia de pe Victoriei. Pare logic, nu?

 

Încă o chestie, pentru pietonii creduli: cei care au academia sunt ofițeri, ce își desfășoară activitatea preponderent în spatele unui birou, cu PC fără acces la forumuri sau Fb. În trafic, de obicei, sunt cei care au postliceala de la Câmpina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă aș fi, nu aș avea voie să postez pe aici!

Din fericire nu-s!

Au o viață mai puțin fericită decât a multor alți salariați, deși nu poate părea. Să ai atăția șefi care să te frece la cap, atâția colegi care să facă mișto de tine. Au însă și multe avantaje.

Dacă ar acționa și pe forumuri, ar face-o discret. În mod sigur nu în felul: am terminat Academia, aia de pe Victoriei. Pare logic, nu?

 

Încă o chestie, pentru pietonii creduli: cei care au academia sunt ofițeri, ce își desfășoară activitatea preponderent în spatele unui birou, cu PC fără acces la forumuri sau Fb. În trafic, de obicei, sunt cei care au postliceala de la Câmpina.

Daca ai fi...si daca ai posta...cine ar sti?....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai fi...si daca ai posta...cine ar sti?....

Eu și mi-ar fi frică!


» Post actualizat in 03 Aug 2015 18:43

Referitor la nivelul Poliției Române: pe la știri am văzut articole cu polițiști români trimiși prin UK, Belgia, Franța pentru a coopera, în sensul de a lucra, cu alți polițiști autohtoni.

Dacă ai noștri erau incompetenți, nu erau solicitați/primiți acolo.

Editat de severin31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă aș fi, nu aș avea voie să postez pe aici!

Din fericire nu-s!

Au o viață mai puțin fericită decât a multor alți salariați, deși nu poate părea. Să ai atăția șefi care să te frece la cap, atâția colegi care să facă mișto de tine. Au însă și multe avantaje.

Dacă ar acționa și pe forumuri, ar face-o discret. În mod sigur nu în felul: am terminat Academia, aia de pe Victoriei. Pare logic, nu?

 

Încă o chestie, pentru pietonii creduli: cei care au academia sunt ofițeri, ce își desfășoară activitatea preponderent în spatele unui birou, cu PC fără acces la forumuri sau Fb. În trafic, de obicei, sunt cei care au postliceala de la Câmpina.

 

Am bolduit ce ai zis mai sus ! Yusuf crezi ca este nume de Roman ? vezi tu, sunt foarte discret :)

Crezi ca asta este singurul meu User si comportament ?

Editat de yusuf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...