Sari la conținut

Aprilia Fan Club


ady_alba
 Share

Postări Recomandate

baieti care stiti daca se potriveste bordul de la aprilia sr pe injectie la cea pe carburator? :scratch:

 

Se potriveste.Si eu asa am,scuterul meu este aprilia sr pe carburator si bord-ul este de pe un sr pe injectie. este exact asa ca si celalalt numai ca la mufa acea unde ai becul pt.injectie acolo nu conectezi nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 825
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ce imi puteti spune despre aprilia leonardo 125cc sau 150cc sunt bune sunt rele

Miam luat io din germania acum cateva zile un leonardo de 150 cc spargeeee.. (numa cred cal voi vinde ca de ma ia garda am puso ):unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ms.stiti cumva daca rezerva se consuma automat dupa ce s-a terminat benzina din rezervorul principal,sau trebuie comutat.ms

 

 

Nu trebuie sa faci nici un fel de comutare, se consuma el automat :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama zi-mi si mie cum l-ai ridicat asa. PLssssssssss Ma duc pe locul pasagerului si???? trag de ghidon brusc in sus in timp ce accelerez? Mama mi-e si o frica sa nu cad sa-l stric.....

Ia-o cate putin...iti recomand pe un camp unde nu s-a auzit de asfalt(dauneaza grav carenelor) si poti incerca sa-i pui bijuteriei niste slidere,sau crash pad-uri,sau niste...ceva sa nu se sparga,si incerci putin cate putin,cum simti ceva urat frana repede...oricum fara sa o julesti nu ai cum sa reusesti.

La primul stoppie cu Derbi mi-am rupt adidasii si am rupt oglinda de pe stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush cum sa faci ca nush cum merge unu stock , eu am variator malossi si imi merge usor :scratch:

 

sau ar fi o treaba sa te inveti cu altceva inainte , cu un piaggio si2 sau un yamaha jog , booster dinastea cu care is mai usor ca de obicei te ridici cu orice intr`o roata , treaba ii sa stii cum mere motoru , unde sa stai , si cum sa`l tzii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu`i frumos .. ii belea :laugh: , da nu tzi se pare cam mult 40 de mil :P

imi place asa de mult cum merge si cum arata ca m-am cam entuziasmat in privinta pretului asa ca revin cu picioarele pe pamant. 34mil e foarte corect. oricum e unicat in tara culoarea asta originala iar de sr sunfire de cand ma uit pe web nu am auzit. si arata ca de colectie. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema :rolleyes:( ... mare...

 

Azi.. dimineata.. m-am apucat sa pun la punct putin scuterul... aveam niste piese pe care trebuiau sa le montez ....

 

Cauciuc Spate

Bujie

si niste stickere..

 

am schimbat cauciucul..... am pus bujia si stickerele.... toate bune...... se facuse aproape seara de acuma.... am zis sa dau o tura ,,, pt a vedea cum se comporta Guma...... toate bune... am mers .. am mers... aveam farurile aprinse tot.. bun.... cand deodata........... PAC ..... farurile s-au stins.... si lumina bordului..... iar acele de la benzina si temperatura nu se mai ridicau... numai cel de la kilometraj.. pur si simplu nu raspundeau...... ce s-a intamplat nu stiu ? .... imi poate da careva sfaturi ? ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal baietzi!

tocmai ca am am avut un accident nefericit cu scuterul .. in urma caruia mi am spart toata plasticaraia fatza inclusiv farul la un aprilia sr 50 ditech din 2001

avetzi idee unde shi cum ash putea sa mi fac rost de piesele astea ... adica toata partea din fatza a carenei e distrusa shi in interior chiar :goodposting:

daca stitzi ceva cumva pls help :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal baietzi!

tocmai ca am am avut un accident nefericit cu scuterul .. in urma caruia mi am spart toata plasticaraia fatza inclusiv farul la un aprilia sr 50 ditech din 2001

avetzi idee unde shi cum ash putea sa mi fac rost de piesele astea ... adica toata partea din fatza a carenei e distrusa shi in interior chiar :goodposting:

daca stitzi ceva cumva pls help :agree:

http://bikeshop.ro/handler.php?tip=ac&...amp;zoom=1#foto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzumesc mult pt. fast reply! :agree: numai ca e al draq de departe e mine eu sant din ctza trebuie sa trec prin toata tzara sa ajung la el ... daca stie cineva mai aproape .. nu stiu .. bucuresti ... oricum ar fii mai bine ms anticipat :goodposting:

nu trebuie sa te duci pana la el ....

Ti le trimite prin posta sau prin curier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...