Sari la conținut

Bucuresti - Thassos 21 septembrie


Gudu
 Share

Postări Recomandate

yeap...am vazut programul de la Zimnicea..primul bac ar fi la 08.30(cel cu care intentionez sa trec)...acum nu e batut nimic in cuie....ma gandeam sa ies pe la Zimnicea sa evit aglomeratia de la Ruse...am cativa prieteni care se vor intoarce zilele astea din Grecia...si voi vedea cum au procedat ei, cat de aglomerat a fost la Ruse, dupa care voi lua o decizie.

Totusi, din curiozitate, ce fel de teapa ai luat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum doua saptamani am facut acest traseu, cu masina, iesire pe la Ruse. La ora 2 noaptea am asteptat 90 de minute ca sa trec podul ala blestemat, iar la intoarcere, pe la ora 20, am asteptat doar 60 de minute.

La vama dintre Bulgaria si Grecia, la dus, am asteptat 120 de minute.

Cu motocicleta presupun ca te vei strecura, drum bun :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.....merg respectand limitele de viteza...adik..mai batraneste, am pasager in spate + bagaj, si mai e un prieten care ar vrea sa mearga cu un Transalp...viteza max va fi probabil 110 -120 (asta unde este posibil)...despre cazare: nu voi sta la cort, am vb deja pe la toate hotelurile din Limenas si cel mai ieftin am gasit la Hotel Possidon, pe malul marii, practic in centru, ff aproape de toate obiectivele (terase, bere, terase, etc.. :)) care a cerut 40 euro / noapte . incluzand micul dejun (din cate am inteles de la ei nu e buffet)...inca nu am facut rezervarea, astept raspunsul amicului....probabil in seara asta sau maine dimineatza fac si rezervarea/rezervarile...

www.thassos-possidon.com


» Post actualizat in 21 Aug 2015 05:49

in thassos ai aranjat cu cazarea sau mergi la cort ?daca mergi mai batrineste m as baga si eu.

daca vrei ceva mai ieftin, se poate la Hotel George - aici am o rezervare facuta de acum 1 luna ca nu am gasit atunci altceva, doar ca e un pic mai in oras. retul aici ar fi 30 euro.

Editat de Gudu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt pretentios si pe mine ma avantajaza la "economic" ,in ce oras ? in perioada asta e pe final de sezon si e cam pustiu. eu am mai fost o data si mai animat era in Potos. Cum te ai gindit la drum cu oprire/dormit sau dintr o bucata?


» Post actualizat in 21 Aug 2015 07:29

acum am vazut cealalta postare, si Limenas e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt pretentios si pe mine ma avantajaza la "economic" ,in ce oras ? in perioada asta e pe final de sezon si e cam pustiu. eu am mai fost o data si mai animat era in Potos. Cum te ai gindit la drum cu oprire/dormit sau dintr o bucata?

» Post actualizat in 21 Aug 2015 07:29

acum am vazut cealalta postare, si Limenas e ok.

ti-am scris si PM.... drumul il vom face dintr-o bucata, cu pauzele de rigoare, fara viteza si vitejii, ca vreau sa mai apuc si alte ture :)

» Post actualizat in 21 Aug 2015 08:06

ti-am scris si PM.... drumul il vom face dintr-o bucata, cu pauzele de rigoare, fara viteza si vitejii, ca vreau sa mai apuc si alte ture :)

am uitat sa iti spun ca rezervarea la Hotel George include si mic dejun

Editat de Gudu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...