Sari la conținut

Accident Bd Independentei Ploiesti


johnnyk
 Share

Postări Recomandate

Astazi in jurul orei 21.30 un coleg pe 2 roti a patit.o rau. Nu am poze, ajungand la locul accidentului dupa plecarea ambulantei. M.a sunat un amic si m.am dus sa vad. Unu/una cu un peugeot a iesit de pe Bobalna, strada cu Stop si nu l.a vazut pe rider. Acesta a intrat in masina cu motorul (zona portiere dreapta), a cazut de pe motor pe un squar cu iarba si motorul (R1 cred ca 2009) a rupt 3 stalpisori pe trotuar si a intrat in peretele unei cladiri. Urmarea? Fiare vechi si un picior cu fractura deschisa si celalalt picior cu fractura inchisa, dar cu deplasarea osului. Motorul dus la politie, baiatul bagat in operatie cum a ajuns la urgente. Nu are probleme la coloana, maini, cap, organe interne. Cu el mai era un motociclist care nu a patit nimic (era mai in spate si a reusit sa franeze). Scuza conservarului? Nu l.am vazut, avea viteza. Aparent nici semnul de stop de pe strada de pe care iesea nu l.a vazut. Maine ma duc sa il vizitez cand iese din anestezic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam greu de inteles , masina - lovita in dreapta - probabil a virat stanga (are banda de incadrare) - motociclistul a venit dinspre gara de sud (are 2 benzi separate ) .

http://www.instantstreetview.com/@44.934938,26.026438,166.2h,-17.86p,0z

Sanatate motociclistului !

Editat de foxxbiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tdmandi era rosu grena

@foxxbiker cred ca a taiat benzile sa se duca pe la KS pub.

@zidu r1 se impacheteaza usor, si stalpisorii aia se stramba si de la un vehicul care pleaca de pe loc si ii forteaza. nu am zis ca avea 50, dar nici 100.

@jagi depinde cand incepi sa franezi. daca avea un 70 sa zicem si incepe sa franeze cu 2 metri in fata, nu franezi. urme de frana nu erau, deci nu a blocat nicio roata. din spusele colegului cu care era s-a intamplat repede.

@tng un rosu grena/visiniu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...