Sari la conținut

Intilnire Harley Davidson 2007


RIDE TO LIVE
 Share

Postări Recomandate

Invitatie, pentru marea intilnire de Harley Davidson din Austria. Are loc la 06-09. 09.2007 linga localitatea Villach mai exact Faaker See. Va fii aniversarea de 10 ani de la infintare.

Anul 2006 au fost in jur de 70.000 de motociclisti, 70% Harley si peste 100.000 de fani ai motocicletelor.

Erau motociclisti din intregul UE, Rusia, Saudi Arabia, Canada, USA.... etc

Vezi mai multe informatii la adresa de linga: Die European Bike Week von Harley Davidson im Faaker See in Faak ...

 

Salutare tuturor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

http://www.europeanbikeweek.com/

din pacate e doar in germana....

 

B.

 

Daca pot sa fiu cu ceva de folos, eu stau in Austria. Daca ai intrat pe seitul de mai sus vezi unde scrie foto 2006. Am si eu citeva poze. Dupa cele vazute de mine cred ca nici intilnirile din USA nu sunt mai mari.

Am participat in 2006 si la intilnirea din Gheorgheni.

A.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok,poze2006....dar ce sa caut,la ce sa ma uit?

exista si versiunea in engleza?

stiu de adunarea asta de multi ani,am prieteni care merg de ani de zile acolo....eu nu am ajuns.

poate anul asta reusesc sa ajung.

dupa stiinta mea,nu e adunare exculsiv HD,deci nu e "intalnire HarleyDavidson2007"....e de fapt open,pt orice marca,nu?

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok,poze2006....dar ce sa caut,la ce sa ma uit?

exista si versiunea in engleza?

stiu de adunarea asta de multi ani,am prieteni care merg de ani de zile acolo....eu nu am ajuns.

poate anul asta reusesc sa ajung.

dupa stiinta mea,nu e adunare exculsiv HD,deci nu e "intalnire HarleyDavidson2007"....e de fapt open,pt orice marca,nu?

 

B.

 

Intalnirea de la Faaker See nu este monomarca...orice motociclist , orice motocicleta...

 

E adevarat ca sunt multi participanti si ca ,comunitatea locala castiga enorm intr-o saptamana, dar la Sturgis e mult mai multa lume...sau Daytona....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde este acest lac in Romania , nu reusesc sa-l gasesc pe harta ?

 

Daca tot cautam coencidente de genul asta cu lacul, dar ce e cu localitatea aia frumoasa din Croatia, care se numeste P..a?! De vei fii acolo si vei scrie o vedere acasa in tara vei scrie probabil " Draga mamuca, draga tatuca, salutari din P..a?!,,

Kawasaki

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde este acest lac in Romania , nu reusesc sa-l gasesc pe harta ?

 

 

in Ro n-ai sa gasesti niciodata FaakerSee...

lacul F....descris de ChopperSavage mai sus,e piscina din curtea lui.

 

ref la P.la,chiar este activitate moto acolo,si club moto.

eu chiar as vrea sa merg si sa trimit carti postale acasa....hehehe

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ma inshel , lacul se afla in "Judetul KARNTEN" , sudul austriei la granita cu Slovenia . aprox350km de Viena .

 

Oameni buni, uitati-va pe prima pagina, la iceput, am scris exact unde e.... Daca vreti scriti-imi si ne vom intilni intr-un loc, si va duc acolo. Eu stau aici in Austria.

 

Kawasaki

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pe mine ma intereseaza :rose: ...poate facem ekipa...black...

noi (eu si black) vrem sa mergem la sf lui august in croatia si de acolo sa mergem in austria......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi (eu si black) vrem sa mergem la sf lui august in croatia si de acolo sa mergem in austria......

 

 

aha...

pai oricum ami este pina atunci...mai vb...asta dak nu vreti sa plecati singurei... :blink:

sau poate ne gasin pe acolo...eu ma duc,sper sa imi gasesc si cu cine... :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...