Sari la conținut

Verificare moto in Cluj


Leprechaun
 Share

Postări Recomandate

Vrei sa verifici/cumperi mobra de la persoana fizica sau ceva firma moto din Cluj-Napoca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca sunt cei de la SerMoto , am luat si eu de la ei si sunt ok. Profesionisti , nu prea aduc motoare nasoale si tipu stie ce face. Tot un hornet am luat si eu de la ei acum in octombrie ( recomand )

Foarte "serioși" !! Citește de la postul lui eugenjnr încolo /index.php?/topic/705623-pareri-despre-ser-moto/page-4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt cei de la SerMoto , am luat si eu de la ei si sunt ok. Profesionisti , nu prea aduc motoare nasoale si tipu stie ce face. Tot un hornet am luat si eu de la ei acum in octombrie ( recomand )

Te-o platit bine pt replica asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-o platit bine pt replica asta?

.... sa inteleg ca dvs nu ati avut relati bune cu ei ??!! Pentru mine a fost ok ... motoru bun , ba chiar m-au ajutat destul cu actele, transportu, garantia a fost ok ( alte firme nu sunt de acord sa faci servisarea in alt oras sau alt loc ). Acum mai e si treaba asta cu SH ca si la masini, ai noroc , n-ai noroc . Si bugetu parerea mea k iara influenteaza ( eu daca as da 1500 - 2000 de euro pe un motor sh , ma astept sa gasesc ceva bube ). Parerea mea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o lista lunga de clienti care au venit la mine cu motoare cumparate de la ei. Cand le-am aratat ce bube au motoarele lor, la toti le-a cam picat fata. Unii se plimba si acuma prin tribunale, altii au fost mai norocosi. Au avut tupeul sa puna securea pe masa si si-au recuperat banii. Numai ca motoarele cu pricina au fost vandute altor clienti.

Ca atare ... nu pot zice nimic de bine despre ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tin partea nimanui nici unui importator nici unui mecanic sau a unei firme sau persoane fizice,se importa motociclete ce se cere pe piata satisfacind clientii cu ceva Bun si IEFTIN, parerea este ca ieftin gasesti dar nu si intodeauna bun,recomand celor care in viitor vor sa isi cumpere motocilete mai FRATILOR nu cautati prima data tot ce este ieftin,cautati ce este bun, calitatea motocicletei se reflecta din START la pretul cerut pe motorul respectiv, daca nu ai buget pentru un motor bun mai bine astepti inca citeva luni sau un an stringi din coate pui bani deoparte sa iti cumperi un motor bun,daca cumperi ieftin tot la pretul unuia bun ajungi dar cu aia ieftina poate stai la servis citeva luni fara sa o utilizezi si tot la banii unui motor bun ajungi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare viitori colegi,

 

Caut un cunoscator intr-ale motoarelor care ar putea sa ma consilieze (sa verifice) tot ce se poate la un Transalp '97 vandut de sermoto, dupa ce am butonat/citit forumurile, parerile despre ei nu sunt deloc bune. Chiar nu vreau sa iau teapa, stiti prea bine cum se castiga banutii in Romanica.

Motorul e cel din anuntul: http://olx.ro/oferta/ser-moto-vinde-honda-transalp-carte-service-garantie-12-luni-ID5uwDO.html

 

Ei spun ca are carte service, cu intretinerea facuta la reprezentanta Honda.

 

Pareri?

 

Multumesc mult pentru ajutor si un weekend fain.

 

EmiliaN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 2000-2100 de euro, cam cat iesi cu el cu inmatriculat (fara defectiunile care le descoperi dupa ce il iei) nu gasesti unu ca lumea, nu vandut de alde sermoto?

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

54000 de km cu ambele roti? :eek: :crack: a fost la un batran, doctor,f....... care nu a iesit decat in weekend la cate o tura? :crack:

Acuma pe bune la un motor din 97 cati km vrei sa aiba 23000km? Im place cum le muruiesc astia in general cu silicon parca e un mic gata de pus pe gratar. Dai o tura prin noroi si o duci la spalatorie siii suprizaaaaa e alt motor. Hopaaaa sa dus siliconuuuu sefuuuu.


» Post actualizat in 21 Feb 2016 16:59

Trebuie luat in considerare ca e transalp si e nemuritor. Poate avea si 100.000km daca a fost servisat la timp mai merge 50.000km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toni,sa fim seriosi!

Traiasca ceara si peria rotativa!

Din ciclul:"Lucea farul..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...