Sari la conținut

schimb antigel


Asprilia06
 Share

Postări Recomandate

Am vrut sa postez in sectiunea "tineri si nelinistiti " dar am observat ca acolo nu prea este activitate asaca a postat aici .As vrea sa schimb zilele astea antigelul la motor , este vorba de un aprilia rs 125 2006 . Pe unde se evacueaza antigelul vechi si ce trebuie sa mai fac dupa , can cat antigel intra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam tarziu te-ai gandit sa faci operatiunea asta...cred ca cel mai simplu ar fi sa cauti pe net un manual si sa il descarci ,dupa te lamuresti singur ce si cum.....uite un link aici poate merge http://www.carlsalter.com/download.asp?p=100

Editat de banat rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu schimb la 5 ani. Si e destul de curat. Il mai dau afara din cind in cind, il las sa se decanteze mizeria, recuperez 90% din cantitate si il pun la loc. La Megane nu l am mai schimbat din 2009.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu schimb la 5 ani. Si e destul de curat. Il mai dau afara din cind in cind, il las sa se decanteze mizeria, recuperez 90% din cantitate si il pun la loc. La Megane nu l am mai schimbat din 2009.

cred ca fiecare cu piticii lui , eu il schimb mai des ptr ca lucrez la o firma importatoare de uleiuri care importa si lichid de racire +lichid de frana si cumpar la superpret :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam tarziu te-ai gandit sa faci operatiunea asta...cred ca cel mai simplu ar fi sa cauti pe net un manual si sa il descarci ,dupa te lamuresti singur ce si cum.....uite un link aici poate merge http://www.carlsalter.com/download.asp?p=100

Stiu ca este tarziu , vreau sa il pregtesc pentru iernat , pana acum am mai tot iesit dar acum a dat un pic de zapada :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sariti pe mine, doar zic si eu ce sfat am primit. Mie mecanicul la care merg mi-a recomandat maxim la 2 ani sa il schimb, pt ca nu ar fi chiar aceeasi chestie ca la masina, alta compozitie, altfel protejeaza / corodeaza motorul, sau ceva de genu... nu mai retin exact motivele, dar eu respect cei 2 ani pt ca am incredere ca stie el ce zice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sariti pe mine, doar zic si eu ce sfat am primit. Mie mecanicul la care merg mi-a recomandat maxim la 2 ani sa il schimb, pt ca nu ar fi chiar aceeasi chestie ca la masina, alta compozitie, altfel protejeaza / corodeaza motorul, sau ceva de genu... nu mai retin exact motivele, dar eu respect cei 2 ani pt ca am incredere ca stie el ce zice.

Stie, stie... asa e ca iti spune ca a bagat "antigel moto", care evident ca e mai scump? Pai nu trebuie sa traiasca si mecanicii? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie, stie... asa e ca iti spune ca a bagat "antigel moto", care evident ca e mai scump? Pai nu trebuie sa traiasca si mecanicii? :D

mnoa.. de aia am inceput cu disclaimeru sa nu sariti pe mine :) nu is mecanic, si nici nu m-a interesat f. mult subiectul, deci nu pot zice mai mult decat mi s-a zis. Dar increderea mea in el e mare si d.p.d.v. profesional si uman, deci exclud varianta sugerata de tine. Acum fiecare face ce vrea, normal.. eu mi-am adaugat doar my 5 cents.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...