Sari la conținut

Filtru aer custom - Yamaha Dragstar XVS650


gaby_d2006
 Share

Postări Recomandate

Salut, vreau sa înlocuiesc filtrul de aer OEM al Dragstar-ului meu cu unul custom ca cel in poza. Nelămuririle mele sunt:

1. Voi avea alt sunet ?

2. Influențează cantitatea de aer necesara combustiei si v-a trebui ulterior reglate carburatoarele? ( Am tobe "goale", am scos si baffle-urile. Mentionez ca de atunci am pierdut putin din cuplu deci oricum ar trebui sa reglez carburatoarele)

3. Avantaje/Dezavantaje?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, vreau sa înlocuiesc filtrul de aer OEM al Dragstar-ului meu cu unul custom ca cel in poza. Nelămuririle mele sunt:

1. Voi avea alt sunet ?

da, dar daca ai tobe nesimtite nu prea o sa-l mai auzi

2. Influențează cantitatea de aer necesara combustiei si v-a trebui ulterior reglate carburatoarele? ( Am tobe "goale", am scos si baffle-urile. Mentionez ca de atunci am pierdut putin din cuplu deci oricum ar trebui sa reglez carburatoarele)

da, influenteaza, cel mai bine e sa montezi un jet kit, poate chiar o sa castigi 2-3 cai

3. Avantaje/Dezavantaje?

la motocicleta ta eu nu vad vre-un avantaj, daca te face pe tine sa te simti mai implinit... fa-o si gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, dar daca ai tobe nesimtite nu prea o sa-l mai auzi

da, influenteaza, cel mai bine e sa montezi un jet kit, poate chiar o sa castigi 2-3 cai

la motocicleta ta eu nu vad vre-un avantaj, daca te face pe tine sa te simti mai implinit... fa-o si gata

Da, am tobe nesimțite :)). Mersi de răspuns ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa faci o manevra cat de cat ti-as recomanda urmatoarele:

 

Filtru KN, jet kit, tobe dedicate(Silvertail, Vence n Hines, etc). Doar asa vei avea de castigat cativa caluti. Daca schimbi doar filtrul sau doar tobele n-o sa iasa mare branza. Ma rog, o sa iasa zgomot in cazul tobelor. :))

 

P.S. Care poza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Da,

2. Da.

3. O sa fie OBLIGATORIE rejetarea carburatoarelor, in caz contrar o sa distrugi motorul (amestec sarac, temperatura mare). Daca e facuta ca lumea acesta operatiune, o sa ai un DragStar pe steroizi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...