Sari la conținut

Accident motocicleta, Budeasa, Valea Marului


ChrisRR
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 125
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mno... intram in teoria batului de chibrit si nu e cazul. Intotdeauna vor fi pareri si de o parte si de alta. daca multimea "A" motociclistii enduro fara permis se intersecteaza cu multimea "B" motociclitii cu permis da fara mobre .....

 

 

cert este ca unu dadu coltu calare pe o mobra ( putea la fel de bine sa fie si in caruta ) nu e nici motociclist nici carutas... a fost un inconstient cu instincte si educatie 0 ,. Nu e vina lui e vina parintilor .Punct

Editat de Taz Asg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tidula aia (permis) nu te face absolutnimic, la fel cum posesia nu te face nimic.

Pai noi astia care avem categoriile pe tidula aia de plastic cu care ne dam pe strada zilnic,suntem niste fraieri ca le-am facut sau nu?

 

mno... intram in teoria batului de chibrit si nu e cazul. Intotdeauna vor fi pareri si de o parte si de alta. daca multimea "A" motociclistii enduro fara permis se intersecteaza cu multimea "B" motociclitii cu permis da fara mobre .....

 

 

cert este ca unu dadu coltu calare pe o mobra ( putea la fel de bine sa fie si in caruta )

Sau pe bicicleta,la volanul unui autobus,troleibus,etc...

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai tidula aia ca sa nu se ia politia de tine cand mergi pe strada, nu ca sa fii motociclist. Cine se risca fara - e treaba lui. Da, esti fraier daca crezi ca permisul in buzunar te face motociclist. Daca mergi cu fierul si face parte din stilul tau de viata - asta e unul din lucrurile care definesc un motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai noi astia care avem categoriile pe tidula aia de plastic cu care ne dam pe strada zilnic,suntem niste fraieri ca le-am facut sau nu?

 

Sau pe bicicleta,la volanul unui autobus,troleibus,etc...

corect... nu e nici vatman,, nici mecanic conductor... e unu care a dat coltu' din pricina de valoarea mea

» Post actualizat in 20 Feb 2016 18:49

tu ai tidula aia ca sa nu se ia politia de tine cand mergi pe strada, nu ca sa fii motociclist. Cine se risca fara - e treaba lui. Da, esti fraier daca crezi ca permisul in buzunar te face motociclist. Daca mergi cu fierul si face parte din stilul tau de viata - asta e unul din lucrurile care definesc un motociclist.

ce te face sa crezi ca la asta micu motoru era mod de viata?? mai curand era un mods de ..OOOOOOOOOOOO VIATAAAAAAMEAAAAAAAAAA OOOOOOOVALOAREA MEAAAAAAAA MEEEEEEEERRRRG FARARAAAAAAAAAAAAAAA PERMISSSSSSSSSSSSS SI MA DOAREEEEEEEEE IN VARF LA pENISSSSSSSSS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai tidula aia ca sa nu se ia politia de tine cand mergi pe strada, nu ca sa fii motociclist. Cine se risca fara - e treaba lui. Da, esti fraier daca crezi ca permisul in buzunar te face motociclist. Daca mergi cu fierul si face parte din stilul tau de viata - asta e unul din lucrurile care definesc un motociclist.

Am uitat sa-ti spun ca ORICE pilot,ca are sau nu permis,are atestat de pilot!!!Fara el nu poate participa legal la competitii!

Si da,am tidula ca sa nu se ia potera de mine!Dar din moment ce pot scrie aci si-s viu,inseamna ca am respectat chestiile alea pentru care am dat examen!Pardon,examene!

Toata stima! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva imi e neclar,decedatul(rip) e fata sau baiat?

restul e clar ca lumina zilei nu? motociclistul nemotociclist,, mergea legal nelegal ( nu plasticul te face motociclist ) cu pasager fata baiat si a intrat in cap de pod,, unde in urma purtarii nepurtarii echipa,mentului ( echipamentul e pentru fraerii cu permis ) dadu coltu'

 

Darvin Awards

» Post actualizat in 20 Feb 2016 19:03

Revenind pe ton serios.. baiatul are doar vina inconstientei si anturajului . A fost incurajat de catre alti "motociclisti" sa iasa cu moto.. Lipsa experientei si "prietenii" ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP pt requiescat in pace

sau

RIP pt Protocolul de Rutare a Informației

 

 

 

Ca prea se arunca cu cu rip pt toate rebuturile

Ce a cautat aia a gasit.

Paca,nu-i bai,conteaza ca era "motociclist",nu ca noi astialaltii...

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fata tastaturii sau a touch-screen-ului e usor sa emiti judecati de valoare, cat de prost a fost bietul tanar decedat.

Ah ... haideti sa ne amintim care a fost ultima data cand am mers pe motor fara casca, chiar si pentru cativa zeci de metri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fata tastaturii sau a touch-screen-ului e usor sa emiti judecati de valoare, cat de prost a fost bietul tanar decedat.

Ah ... haideti sa ne amintim care a fost ultima data cand am mers pe motor fara casca, chiar si pentru cativa zeci de metri!

acu.... una e sa mergi fara casca ( e vorba de dovleacul tau pana la urma ) si alta e sa iei pasager fara casca.... sesizezi diferenta?? nu?? reformulez una e sa umblu cu mana fara manusa intr-un tablou electric alta e sa umblu cu mana in tablou electric dar sa te tin pe tine de mana :) nici asa nu pusca??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fata tastaturii sau a touch-screen-ului e usor sa emiti judecati de valoare, cat de prost a fost bietul tanar decedat.

Ah ... haideti sa ne amintim care a fost ultima data cand am mers pe motor fara casca, chiar si pentru cativa zeci de metri!

Lucrurile-s muuult mai simple pentru mine si asta fara a judeca:ai ucis-meriti moartea!

Cu sau fara echipament,cu sau fara categoria respectiva,cu sau fara concursul persoanei decedate!

Parca si-n biblie scrie asta.Sau e scris doar pentru aia de n-au permis de credinciosi?Adica pentru piulime?

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ma tii de ... mana, daca o am inmanusata, nu-i bai.

Cred ca nu trebuie sa sarim si sa spunem cat de NE-motociclist era prietenul celui decedat si cat de destepti suntem pentru ca nu am mers niciodata pe motor fara casca, ATAT ca pasager cat si in calitate de manuitor de ghidon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce mobra era,da asta-i tare:

 

"68 user(s) are reading this topic

16 members, 52 guests, 0 anonymous users"

Oare cati au cont aici si s-au delogat,stand in umbra si cati n-au categoria respectiva?

 


Poti sa ma tii de ... mana, daca o am inmanusata, nu-i bai.
Cred ca nu trebuie sa sarim si sa spunem cat de NE-motociclist era prietenul celui decedat si cat de destepti suntem pentru ca nu am mers niciodata pe motor fara casca, ATAT ca pasager cat si in calitate de manuitor de ghidon.

E foarte usor sa-i "dai" in gura,e mai greu s-o tii si sa franezi corespunzator!!!

Cica sa-i dai in gura,nu-ti trebuie multa carte... ;)

Asa am auzit!

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ma tii de ... mana, daca o am inmanusata, nu-i bai.

Cred ca nu trebuie sa sarim si sa spunem cat de NE-motociclist era prietenul celui decedat si cat de destepti suntem pentru ca nu am mers niciodata pe motor fara casca, ATAT ca pasager cat si in calitate de manuitor de ghidon.

si marmota o impacheta in staniol.

 

dupa cum spunea si Paca... la unii nu pusca... ai dracu neuroni nu vor sa faca o sinapsa nici lipiti cu picatura

Editat de Taz Asg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mah Taz,unii e king for a day,dar fool for a lifetime...

Si sa nu uitam ca muica prostilor,e bortoasa all time,nu part time!

Am zas!!!

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...