Sari la conținut

kawasaki z1000 2015


sinisterr
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mi l-as cumpara ca prima motocicleta,dar bine inteles i as pune o limitare asa pentru mine,desi am incredere in faptul ca acceleratia e in mana mea si ca eu conduc fierul,nu el pe mine....


» Post actualizat in 21 Feb 2016 18:41


Alt nickname nu ti ai gasit ? :))) topicul e facut la misto ?

Esti cumva Nicholas King? Pana la urma e un forum si isi pune fiecare ce nume vrea,nu ca sa te copiez pe tine. Am vazut ca te tot plangi la 5 postari diferite ca am numele ca al tau.....treci peste.... Si nu nu e facut la misto topicul

Editat de sinisterr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai o inaltime de 1.90 ca si mine o sa te sufle vantul foarte urat,sa ii pui un parbriz ar strica designul, in rest e super bomba am vrut sa cumpar modelul 2015 dar dupa o tura de cativa km la diferite viteze m-am razgandit repede (motivul vantul + ca e foarte scurt si incomod pt pasager,saua fiind foarte mica) in schimb la iarna cand o sa fie preturile mai mici o sa vând z750 si o sa trec la z1000 2011-2013

 

2-3 poze cum ar arata o persoana de dimensiunile astea pe o jucarie deasta :-P

 

Spor la ales!!

post-71896-0-04151000-1456102254_thumb.jpg

post-71896-0-95483600-1456102302_thumb.jpg

post-71896-0-81152400-1456102363_thumb.jpg

Editat de cristi2868
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cristi,eu am 1.83 inaltime si vad ca si tu la 1.90 arati bine pe acest motor.

Pasager nu o sa iau niciodată pe motorul asta pentru ca il voi folosi strict de oras si maxim un drum pe luna bucuresti-valcea si nu vreau sa mă joc cu vietile altora. Daca in viitor mă voi casatori o sa îmi iau un BMW r1200gs cu care sa fac touring alături de sotie,pana atunci nu se pune problema de pasager

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dude, nici n-ai inceput bine motociclitul si deja te gandesti la touring cu sotia? nasolica :(

am zis asa ca gand de viitor pe muuuulti ani,pana la urma e inevitabil,ca nimeni nu moare singur :))))

» Post actualizat in 22 Feb 2016 11:46

am deja A2 si dupa 2 ani de A2 se poate da de A adica peste mai putin de un an,sunt genul de om care isi face planuri in general si ma tot gandesc ce naked sa imi iau cand imi iau A-ul. Cum o sa il iau o sa mai fac niste cursuri la Amckart si cum spuneam,o sa il limitez doar asa pentru mine chiar daca categoria de permis mi ar permite sa conduc in mod normal. Nu sunt atras de motocicletele de viteza,nu imi place viteza in sine si ma consider intr-o oarecare masura ponderat. Bineinteles ca imi voi cumpara si un echipament de protectie serios...ma gandeam undeva la 2-3000 de euro cu tot cu casca

Sa ne auzim cu bine :)

Daca ai 19 ani mai ai vreo 5 de asteptat pana poti sa conduci ceva peste 35kw (47cai putere).

Editat de sinisterr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata mai bine decat Suzuki, dar eu as merge pe Suzuki la aceiasi bani. Daca mai poti sa pui 3000 peste, ia un Tuono 1100

 

*Suzuki GSX-S1000

 

Z1000 arată ca un Zerg pe roți, dar Tuono e urât rău. Beaten with the ugly stick cum ar zice englezul.

 

Dar cică e cam cel mai tare naked la ora actuală...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti acceasi persoana ca aici /index.php?/topic/735153-kawasaki-z800-vs-kawasaki-versys-650-vs-kawasaki-ninja-650rer6-f/ ai ideile cam amestecate.

 

Legat de miare S1000R sau Z1000 la 19 ani, nu zic ca e imposibil sa scapi nevatamat daca mergi ponderat, dar daca mergi ca o mamaie de ce iti trebuie miar? Ca arata cool?

 

In plus te perfectionezi si inveti mult mai greu pe ceva care te intimideaza decat pe ceva usurel care mai iarta din greselile de la inceput.

 

In locul tau mi-as vedea de A2 cativa ani cu ceva den Ninja300 Z300 sau Yamaha R3 / MT03 si apoi treci la ceva serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Z1000 arată ca un Zerg pe roți, dar Tuono e urât rău. Beaten with the ugly stick cum ar zice englezul.

 

Dar cică e cam cel mai tare naked la ora actuală...

Inseamna ca nu ai vazut motoreta lui Denis_SBZ.

In orice caz, inchizi ochii si o asculti si iti intra pe sub piele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti acceasi persoana ca aici /index.php?/topic/735153-kawasaki-z800-vs-kawasaki-versys-650-vs-kawasaki-ninja-650rer6-f/ ai ideile cam amestecate.

 

Legat de miare S1000R sau Z1000 la 19 ani, nu zic ca e imposibil sa scapi nevatamat daca mergi ponderat, dar daca mergi ca o mamaie de ce iti trebuie miar? Ca arata cool?

 

In plus te perfectionezi si inveti mult mai greu pe ceva care te intimideaza decat pe ceva usurel care mai iarta din greselile de la inceput.

 

In locul tau mi-as vedea de A2 cativa ani cu ceva den Ninja300 Z300 sau Yamaha R3 / MT03 si apoi treci la ceva serios;

Nu am legatura cu acea persoana,nu trebuie miar neaparat,insa imi place extrem de mult acel motor. Si mai bine sa fiu intimidat de el decat sa ma cred zmeu,cum am spus de n ori mai sus,o sa il si limitez,insa nu asta conteaza.

Am cerut pareri despre motor in sine nu despre mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Dacă te referi la Tuono, ai dreptate.

 

La cum merge și cum se aude, nu mai contează cum arată :)

m-am uitat acum la preturi:

11800 kawa

13490 aprilia - modelul RR (nu factory)

 

ce iti cumpara 1690 de euro in plus? 33 de cai in plus si 37 de kile in minus :)) + sunetul priceless

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunetul cred ca se poate rezolva cu o alta evacuare completa,140 de cai sunt ahisufiecenti parerea mea si nu cred ca vreodata o sa am nevoie de mai mult si in plus modelul acesta de z1000 este pe sufletul meu,si pentru mine nu se compara acea aprilia cu zetul ca si aspect....asta probabil ca m am indragostit eu de acest motor,cine stie,poate celorlalti li se pare hidoasa fata de tuono

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o iau strict dupa aspect,in opinia mea persoanala zetul le înfrânge pe toate celelalte,a fost o optiune si s1000r dar tot zetul a rămas..... Mi s a părut mie sau z1000 vine cu 2 evacuari stock?

Care ar fi cea mai zgomotoasa evacuare pe care as putea-o pune? Mă gândeam la evacuarea toce dar nu stiu daca e destinata acestui tip de motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...