Sari la conținut

kawasaki z1000 2015


sinisterr
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu ma gandeam la asa ceva: https://www.google.ro/search?q=toce+exhaust&client=opera&hs=Xgr&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiy7ebP1Y3LAhUJkSwKHRXvAEQQ_AUIBygB&biw=2133&bih=1090&dpr=0.9#imgrc=hsiVw9lUYCKrfM%3A

Dar nu stiu daca se poate pune pe z1000

Si o intrebare: Se poate pune evacuare cu o singura finala pe z1000? ca am vazut peste tot la z1000 si cu evacuare aftermarket ca aveau 2 finale: akrapovic,two brothers,mivv,etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin poza pe care am postat-o am vrut doar să demonstrez că se pot aduce galeriile sub șa la Z1000 (chiar dacă este vorba despre un model mai vechi). Fixarea finalelor va fi partea mai simplă a lucrării.

În poza ta văd un R1. Dacă acele finale sunt făcute pentru R1, vor trebui adaptate, atât la nivelul galeriei cât și al prinderilor de codiță.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ceva timp ma tot bate gandul la un z1000 model 2010+, insa doar faptul ca nu l-am gasit inca, m-a facut sa nu-l iau. Mie imi place modelul cu tema de culoare alb/portocaliu iar ca si evacuare, neaparat vance&hines urban brawlers sau ixil hyperlow,

adica asta:

sau asta:

 

sau ixil

https://www.youtube.com/watch?v=UKpVGWZd4M0

Editat de flaviu57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ceva timp ma tot bate gandul la un z1000 model 2010+, insa doar faptul ca nu l-am gasit inca, m-a facut sa nu-l iau.

 

Te bate dumnezeu dacă spui că nu găsești un model precum Z1000 :) Nici nu m-am uitat pe BikeShop, dar în cel mai rău caz, cert ai să găsești in Italia sau Germania. Dai câteva sute de Euro în plus, dar cred că merită.

 

Succes :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@JCDenton uite ca motoreta respectiva am sarit-o. Frumos exemplar, daca cunosti istoricul/ proprietarul te-as ruga sa discutam mai multe in privat. Desi, la o privire atenta, vad ca nu sunt culorile stock pe ea-ma refer la stickerele de pe lateral si codita. Si sincer, doar o poza (si chiar si aia din 2012) la banii aia? Parca anuntul e pus asa... daca prind ceva bine, daca nu, aia e...

@PzKpfW ai dreptate, gasesti multe motorete faine insa sincer, nu la preturi corecte. Chiar nu stiu ce se intampla cu motoretele astea ca pretul nu e corelat cu vechimea lor- deja cele din 2010 au 5 ani. Si sincer, decat sa dau 7k, sau 7500 pe modelul 2010, mai bine mai pun putin (1,5k) si il iau pe cel nou (2014).

 

Pe bikeshop in momentul de fata este una singura de vanzare, la Constanta, care tot e de vanzare de vreo 2 ani (daca bine retin).

Cred ca tot la varianta Italia/ Germania ajung daca e sa cumpar ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoreta trebuie sa fie in bucuresti, daca te intereseaza, iti dau eu nr lui, nu am fost sa vad pt ca intre timp mi-am luat altceva, deci nu stiu sa-ti spun despre starea ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@JCDenton uite ca motoreta respectiva am sarit-o. Frumos exemplar, daca cunosti istoricul/ proprietarul te-as ruga sa discutam mai multe in privat. Desi, la o privire atenta, vad ca nu sunt culorile stock pe ea-ma refer la stickerele de pe lateral si codita. Si sincer, doar o poza (si chiar si aia din 2012) la banii aia? Parca anuntul e pus asa... daca prind ceva bine, daca nu, aia e...

@PzKpfW ai dreptate, gasesti multe motorete faine insa sincer, nu la preturi corecte. Chiar nu stiu ce se intampla cu motoretele astea ca pretul nu e corelat cu vechimea lor- deja cele din 2010 au 5 ani. Si sincer, decat sa dau 7k, sau 7500 pe modelul 2010, mai bine mai pun putin (1,5k) si il iau pe cel nou (2014).

 

Pe bikeshop in momentul de fata este una singura de vanzare, la Constanta, care tot e de vanzare de vreo 2 ani (daca bine retin).

Cred ca tot la varianta Italia/ Germania ajung daca e sa cumpar ceva.

z1000 2014 nou e 12000 la united nu 9000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact, la modelul nou din 2014 m-am referit. Dar daca e s-o dam pe motorete noi, daca e 12000 cu TVA, cu achizitie intracomunitara e 10000. NOU NOUT.

 

le: uite iti aduc baietii astia:

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-kawasaki-z1000-din-2014-562336.html

Editat de flaviu57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica pot gasi motorul acesta la pret mai mic decat la united unde este 12k si tot nou sa fie?

Da. La fel cum poți găsi același echipament mai ieftin în străinătate, poți găsi și motociclete. Din varii motive: de la un deal mai bun al imporatorului, la inginerii fiscale spre limita legalității.

Si o mica curiozitate: Daca il iau nou,pot cere sa mi l limiteze in asa fel incat sa il inscriu la RAR pentru A2?

Puțin probabil :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. La fel cum poți găsi același echipament mai ieftin în străinătate, poți găsi și motociclete. Din varii motive: de la un deal mai bun al imporatorului, la inginerii fiscale spre limita legalității.Puțin probabil :)

Pai si atunci cei care isi limiteaza motocicletele unde o fac? Daca nici din fabrica nu se poate pune o limitare atunci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să-ți spun sincer nu știu cum funcționează limitarea din fabrică, singura piață relevantă unde te poți interesa despre asta fiind Franța. Observ însă că odată cu standardizarea, clarificarea și implementarea uniformă a legii permisului A2, majoritatea producătorilor au început să ofere modele specifice pentru acest segment (Kawasaki Ninja 300, KTM RC390 și Duke 390, Yamaha YZF-R3, ș.a.m.d.). Asta mă face să cred că epoca limitării unor modele mai puternice pentru adaptarea regulilor A2 a apus.

În ceea ce privește Z1000 2015, pot să spun așa:

  • 142 horsepower (104,5 kW) at 10,000 rpm
  • CATEGORIA A2 - motociclete cu puterea maximă de 35 kw, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0,2 kw/kg. şi care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale

De aici vine partea cu "puțin probabil" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...