Sari la conținut

Bulgaria 2007


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Buna dimineata!

Multumim deosebit de frumos lui atw si mixmagic pentru bunavointa si rabdarea cu care au facut aceasta excursie vizibila pe forum.:crack:

Stiu ca nu le-a fost usor, mi-a parut rau ca nu am preluat eu jobul din postura de pasager. Nici aparat nu am avut, ca deh!, cine stia cand a plecat de-acasa ca o sa ajunga in...."strainatate"..? Noi nu.. Noi ne-am dus la Arc sa ne vedem cu prietenii:))

 

Ce noroc am avut cu vremea!! Cine zicea ca motociclistii ie satanisti?/ A tinut vremea buna cat sa ne plimbam noi si sa ne intoarcem acasa pe asfalt curat, uscat si caldurica:)) O zi daca se declansa mai devreme, stateam la gura sobei cu buletinul in mana:)))

 

Am gasit si reteta succesului unei iesiri: vreme buna, companie deosebita, simt al umorului cat sa nu razi de tine cand mananci orez din pahar sau cand piui ca-n reclama la Pepsi Light si traseu stabilit cu o doza de nebunie si mult simt al umorului.

 

sa mai facem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

beton, beton, beton....... daca nu veneam ma imbatam de suparare si invidie si ciuda..... dar a venit, asa ca sunt satisfacut pe deplin :crack:

 

 

precum zicea si yuri_32 la intrare in Bulgaria era o televiziune care a filmat intrarea noastra :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

beton, beton, beton....... daca nu veneam ma imbatam de suparare si invidie si ciuda.....

Asa dracushorule, invarte-le cutitul in rana celor care n-au venit... :crack:

precum zicea si yuri_32 la intrare in Bulgaria era o televiziune care a filmat intrarea noastra :crack:

Pacat ca nu mai prindem bulgarii! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum au mai zis si altii, am avut noroc de vreme, de o companie placuta, alaturi de care am mers in siguranta, multumiri pt pozele facute si pentru rabdarea de a le atasa :crack:

Am avut parte de toate, plimbare, distractie, soare, poze multe si fff frumoase, am aparut si la TV (pacat ca nu ne-am vazut si noi :crack:) ), pana data viitoare sa luam si noi un dictionar roman-bulgar/bulgar-roman ca sa stim ce comandam.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io v-am lasat pe voi mai intai sa vad care e treaba :P si dupa aia vin si eo ..hai poze...cred ca maine (3 ian) bag si eu o tura pana la ei daca e asa simplu...

 

 

:crack: :crack: :cheers: :crack: ai plecat frate?

sa pui si tu vreo cateva poze sa se oftice lumea...

 

No ofence, ma distreaza vremea in comparatie cu cea de ieri...

Editat de plescoi rulz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

we were just saying that is too pity that we can't saw us on your TV station...

Varna is a little bit far for this time of the year, but, next year, wait for us, we're comin... vruuuum vruuum si tiiit tiiit...

 

multumesc si eu pentru insistenta (ce vreti ma, daca n'am fost cuminte sa imi aduca si mie Moshu un molecular mai bun) cu care m'ati cautat...

bine ca nu ne'au pus sa ne facem carte verde (ce mama ploiii mai e si aia) si ca am avut vremea mirifica...

azi un Arc ceva? :crack:

Editat de wrongname
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yuri_32, it`s ok, there has been no offence to your post. we are glad to have a foreign friend. with the new EU conditions, we can visit each other easier.

our comments were about the regret that we cannot see Bulgarian television anymore, like we used to see years ago...:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

precum zicea si yuri_32 la intrare in Bulgaria era o televiziune care a filmat intrarea noastra :crack:

 

that is: as yuri_32 said, at entry in Bulgaria was an televison which film ours entry :crack:

 

 

approximately :crack:

 

 

and we thing about Varna next visit, so see ya next time in Varna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator dragosrc

dragi gospodini eu vreau sa spun, uhh ce e afara ???

 

:crack: :crack:

 

se pare ca vremea de afara vrea sa imi repar furtunul de la radiator sa bag moto in subsol sa il demontez

sa stau la caldurica sa il bibilesc

Da , cam naspa si eram chitit sa dau o fuga si eu azi pana la gospodin balgarschii.

Din pacate sau poate din fericire , pt ca motorul meu cam are niste mici defecte care tre remediate ,se pare ca intradevar tre sa il bag la subsol sa il fac bucatele .

 

Am vazut ca ati facut super poze pe acolo...daca mergeam eu, nu aveati nici o problema cu limba bulgara (pt ca eu stiu cat de cat bulgareste)

cred ca urmatoarea iesire o sa mai fie de 1 mai cand imi propun sa ma duc la nisipurile de aur...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmm. :crack:

 

If you speak something about my post is polite to translate it on English

We were talking about the TV crew filming us at the border, and I said "what a pity we can't watch Bulgarian TV anymore... "

You know, before 1989 many of us were watching Bulgarian TV using improvised antennas, 'cause Romanian TV was such a load of crap...

So there's some kind of bittersweet nostalgia about the Bulgarian TV and the old shows we used to watch...

 

See you in Varna, as soon as the weather gets better!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari :crack: Daca aveam si eu calul ok de drum (adik cu RCA si numar :crack:) nu iertam.

 

Oricum, cum au spus si altii: orizonturile de trasee noi s-au extins :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa razboi multi viteji se arata (vorbea ciob de oala sparta) .. mai bine hai sa ne rugam la Dumnezeu sa treaca zapada asta spurcata si sa fie uscat pe jos, frigul nui problema pt mine atata timp cat nu sunt 0 grade

 

 

Bafta voua care ati fost si nu ati lenevit in pat ca stiu eu cine !!!

 

Ma rog la zeitati sa vina vreme frumoasa in tara :crack:. Parol amici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo de o mie de ori!!!!!!!!! A-ti facut o treaba super!!!!!!!!!

Din partea mea am sa v-a daruiesc la fiecare in parte cite un buchet de tradafiri...fara nici un fel de semnificatie. Sa fiti sanatosi si sa mai face-ti.

post-8606-1167833830_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce misto de voi... la mine cea mai apropiata granita e cu Ukraina, apoi in ordine crescatoare Ungaria, Moldova si din pacate ultima e Bulgaria. Ungaria e la vreo 300+ km de aici, iar frig este si zapada nu. Se poate circula teoretic. Ma uitam cu invidie la poze, superOK. Daca reusesc sa-mi permit la vara un lux de a merge peste hotare poate ajung si eu prin Varna. Desi cu salarul din invatamant.... in fine... La Multi Ani tuturor, si n-shpe mii de km fara evenimente!

Editat de pHa_King
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...