Sari la conținut

Cablu electric smuls - Service litoral


Postări Recomandate

Pai,

 

E destul de simplu, dupa ce ne-au spart o oglinda de la masina, mi-au smuls si un cablu de la moto. Pe principiul ce mm parchezi aici.

Sunt prin 2 mai si m-am trezit cu situatia din poze. E smuls din urechile acelea, cabluri care insa intra prin acel capacel.

 

Eu nu ma pricep deloc, daca nu aprind farurile nu stiu care e fata si care e spatele motocicletei.

As avea nevoie de un service sau un pont prin zona sa ma ajute sa rezolv. Mi-ar placea sa am stopuri cand oi pleca. (nu mai merge stopul nici cand actionez frana fata, nu numai spate, si pare ca stopul e aprins ca si cand as avea frana).

 

Asadar, ma pot deplasa din 2 mai in zona, chiar si constanta daca e nevoie numai sa imi spuneti si mie unde.

 

Cu multumiri. Si bani.

 

 

post-77315-0-00019900-1469357936_thumb.jpg

post-77315-0-70579900-1469357951_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil sunt firele alea doua in scrut si de aici sta si stopul aprins mereu, desfa firele si izoleazale, si o sa mearga doar pe frana fata stopul pe frana. Dar cam asta e ideea, oricum nu cred ca franezi decat cu spatele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca daca ai rupte firele de acolo in mod normal becul de frână ar trebui sa stea stins,verifica daca firele asa sunt atinse

» Post actualizat in 24 Jul 2016 11:52

Deda un pic firele si verifica daca se aprind cand le atingi,le poti cositoti daca sunt smulse cu tot cu urechi de la contactor,iei de prin magazin de bticolaj din constanta un letcon sau o lampa de gaz mica si cu fludor si încerci să faci tiganie care sa te tina pana acasa,dupa schimbi contactul ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi pe marginea drumului si gaseste ori un service gsm ori un service auto si intrebi de electrician... nu trebuie cositorite sau lipite... au fost scoase/smulse din papuci.

Orice om putin indemanatic si cu o surubelnita si un patent le poate pune inapoi

» Post actualizat in 24 Jul 2016 12:18

Chiar si tu le poti lega

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e tigania din 2 mai si vama veche defapt din tot litoralul si toata romania de retardati..

Te mai mira faptul ca din om normal ajungi sa pui mana pe un AK47 si sa faci curatenie in jur?

Editat de -UFO-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hihihi. Fata motoretei e aia cu ghidon draga :))).

 

Ontopic: bafta multa la searchuit pe google rezolvare sau gasit electrician

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit muntele la mohamed, pe principiul berzei chioare ii face dzeu cuib.

Fusei prin venus, la Gorilla's Garage, Manu un tip de nota 10 si foarte dedicat.

Daca stiam de el inainte, ii lasam in saptamanile cat stau la mare motoru' sa-i faca o distributie, un carburator ce mai era pe acolo.

 

Am ars siguranta cand mi-au scapat cablurile pe cadru. Deci ma uitam ca curca-n ploaie daca facem o improvizatie ca tot nu mergea.

 

Partea mai nasoala a fost ca tija din acea siguranta nu mai avea un cauciuc care glisa la frana pentru contact. Cum apasam, cum mai iesea niste fum si cateva scantei.

Pistol de lipit, gasit un cablu, s-a taiat fix pe grosime si s-a pus scarita cu totul la loc. Totu'n regula.

 

Acum va spun, de ce sa ma dau mare mester cunoscator, de ce sa-mi bag nasul unde recunosc ca nu am nicio legatura?

Nu ma pricep fratica. Ia bani si fa-o.

Ms de sfaturi.

 

 

 

 

post-77315-0-53229200-1469441910_thumb.jpg

post-77315-0-50315200-1469441931_thumb.jpg

post-77315-0-35172500-1469441943_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, ca am toba de cocalar

 

dar poate ar fi meritat. vad ca pe aici se stie cine face de-astea. e un copil cu probleme...

Editat de elparu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...