Sari la conținut

Accident Timisul de Sus 10.09.2016


Hornet H
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Moto Honda CBR ,nu am apucat sa-i vad numarul , cica ar fi alunecat pe o pata de ulei/motorina.Am intrebat un politist in ce stare se afla motociclistul si mi-a zis ca are mai multe plagi si ca a fost transportat la spital.

Sanatate colegului!

post-85739-0-13185200-1473535013_thumb.jpg

post-85739-0-87735600-1473535073_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cazut si eu o data pe o pata de nisip..si jegul de organ mi-a zis ca asa imi trebuie, ce-mi trebuie motocicleta?...bineinteles ca nisipul a ramas pe sosea in asteptare de noi victime...asta e Romania...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

am cazut si eu o data pe o pata de nisip..si jegul de organ mi-a zis ca asa imi trebuie, ce-mi trebuie motocicleta?...bineinteles ca nisipul a ramas pe sosea in asteptare de noi victime...asta e Romania...

Eu cand am ajuns in fata coloanei de masini oprite, m-a tras un politist pe dreapta sa-mi spuna," Ai grija mare cum mergi ca este plin de ulei/motorina pe jos ,si uite-l pe ala ce-a patit" Foarte ok omul!

Editat de Hornet H
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cazut si eu o data pe o pata de nisip..si jegul de organ mi-a zis ca asa imi trebuie, ce-mi trebuie motocicleta?...bineinteles ca nisipul a ramas pe sosea in asteptare de noi victime...asta e Romania...

 

N-ai inteles. In cazul nostru, asta e modul in care s-a intervenit de catre angajatii ISU/CNADR asupra motorinei/uleiului intins pe sosea. Sunt J de mii de produse care sunt mult mai ok la interventia in caz de poluare pe drumuri, dar in tara lui papura voda inca aruncam cu nisip si/sau rumegus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe acolo dupa accident, il ridicasera . M-a oprit militianu si mi-a zis : Va rog mult nu-i dati in gura aici ca acum l-au ridicat pe unu imprastiat. Ii dati unde vreti in gura da nu aici ca a curs motorina de la unul

 

 

Sanatate riderului , era cam toata banda plina de motorina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da nemernicul care a pierdut motorina unde e?Ce masuri a luat cand a vazut ca pierde combustibil?A sunat la 112 sau l-a durut in plua....Intr-o tara fara cretinoizi imediat s-ar fi luat masuri sa se delimiteze/marcheze zona cu probleme si sa se curete rahatul...Nici pe masina nu imi comvine sa iau petele lui de motorina..nu ma mai gandesc ce se poate intampla cu o motocicleta....DAR ASA AUTORITATI...ASA OAMENI...

Editat de Geo_74
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hoo mai colegi. Daca motorina, uleiul tocmai abia cazusera? De unde sa stim? La ultima etapa de la Adancata, unei moto ZX10 2011 i-a cazut busonul de la baia de ulei, exact in curba a 4-a, acolo se frineaza blana. Nici comisarul de traseu nu a avut timp sa semnalizeze celor ce veneau din spate ca a aparut ditamai trasa cu ulei. Au facut citiva poc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da nemernicul care a pierdut motorina unde e?Ce masuri a luat cand a vazut ca pierde combustibil?A sunat la 112 sau l-a durut in plua....Intr-o tara fara cretinoizi imediat s-ar fi luat masuri sa se delimiteze/marcheze zona cu probleme si sa se curete rahatul...Nici pe masina nu imi comvine sa iau petele lui de motorina..nu ma mai gandesc ce se poate intampla cu o motocicleta....DAR ASA AUTORITATI...ASA OAMENI...

La asa oameni,asa autoritati...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hoo mai colegi. Daca motorina, uleiul tocmai abia cazusera? De unde sa stim? La ultima etapa de la Adancata, unei moto ZX10 2011 i-a cazut busonul de la baia de ulei, exact in curba a 4-a, acolo se frineaza blana. Nici comisarul de traseu nu a avut timp sa semnalizeze celor ce veneau din spate ca a aparut ditamai trasa cu ulei. Au facut citiva poc.

acolo au cazut oltenii mei? acu 2 etape?

» Post actualizat in 12 Sep 2016 08:54

Da nemernicul care a pierdut motorina unde e?Ce masuri a luat cand a vazut ca pierde combustibil?A sunat la 112 sau l-a durut in plua....Intr-o tara fara cretinoizi imediat s-ar fi luat masuri sa se delimiteze/marcheze zona cu probleme si sa se curete rahatul...Nici pe masina nu imi comvine sa iau petele lui de motorina..nu ma mai gandesc ce se poate intampla cu o motocicleta....DAR ASA AUTORITATI...ASA OAMENI...

Sa stii ca atunci cand am ajuns eu era utilitara de pompieri imprastiau nisip.....nu stiu la cat timp dupa dar masuri s-au luat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 12 Sep 2016 08:54

 

masuri s-au luat .... utilitara de pompieri imprastiau nisip

Asta mi se pare ca e chiar mai rau decit daca lasau dira de motorina/ulei. Inclusiv pentru masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta mi se pare ca e chiar mai rau decit daca lasau dira de motorina/ulei. Inclusiv pentru masini.

este rau. nici nu vreau sa ma gandesc... sa gasesti asa ceva intr-o curba sau la iesirea din curba... :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta mi se pare ca e chiar mai rau decit daca lasau dira de motorina/ulei. Inclusiv pentru masini.

Nu stiu ce sa zic, pentru noi e rau in ambele feluri. Pana la urma ce era sa faca? sa se apuce sa spele strada ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...