Sari la conținut

Accident 09.09.16 Timisoara str.Corneliu Coposu


kawazaki
 Share

Postări Recomandate

Un prieten mi-a trimis linkul,a ajuns la vreo 10min dupa accident, mai multe nu cunoaste nici el.

O masina l-a accidentat, a fost proiectat pe contrasens si lovit de o a doua masina.

 

http://www.opiniatimisoarei.ro/grav-accident-la-timisoara-bucati-de-motocicleta-imprastiate-pe-zeci-de-metri/09/09/2016

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cititi putin comentarile din link-ul pus.

Comentarii tipice, dar a meritat comentariul ăsta:

 

 

xoxo (10.09.2016 - 19:11 PM) a spus:

Draga dacule … daca crezi ca motociclistii circula imprudent te inseli. Opreste-te intr-o zi la un colt de strada si numara cati motociclisti incalca legea si cati soferi de masini … Tu stii ce inseamna condusul preventiv? Stii ca ar trebui sa iti dau una in mufa cand te vad ca vorbesti la telefon si schimbi banda fara sa semnalizezi? Ce zici?

 

Ala care este pe motor fereste in fiecare zi zeci de masini (la fel si biciclistii), pentru ca tie iti este greu sa te uiti in toate cele 3 oglinzi cand schimbi banda, sau sa semnalizezi din tip (50m). Ala daca pica stie ca o suge, in schimb, tu ‘soferule’, platesti 500 lei amenda si ai scapat!

 

Romania este una dintre putinele tari din europa unde cei care conduc masini cred ca drumul le apartine in totalitate. Fa o tura prin Germania, Italia, Franta, Belgia, Cehia, Olanda sau aproape in orice tara, sa vezi cum se conduce si dupa aia urla ca nush cine face nush ce.

 

Legea din Romania iti permite sa depasesti coloana de masini in mers sau oprita atata timp cat nu treci de axul drumului, motiv pentru care si politisii de pe motociclete procedeaza la fel.

 

P.S. Fraierii aia care gonesc in trafic pe motor (cu toate ca eu vad foarte rar pe cineva sa treaca de 70 in ora si 120-130 pe afara – apropo, tu cu cat conduci?), sunt mult mai constienti de pericole decat tine si nu, nu sunt oameni prosti, pentru ca un prosti nu si-ar permite sa dea 500e pe costum, 100e pe manusi, 200e pe papuci si vreo 300-400 pe casca. Asa-i ca echipamentul lor depaseste pretul cazanului tau? Apropo, cand ai facut ultimul itp ai dat spaga ca sa nu te pica ca ai cauciucurile uzate sau curge ulei pe dupa tine?

 

Ai fi surprins sa vezi ca NOI, motociclistii suntem marea majoritate oameni seriosi cu familii, cu servici sau afaceri si noi suntem aia care suntem respectuosi in trafic nu tu, motiv pentru care accidentele de motocicleta sunt din fericire destul de rare …

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum s a bagat o soferita...

Semafor, un pic de loc pe dreapta. Vine o nebuna (cu copchilu' in scaun in spate) cu viteza, mai sa ia ditamai bordura, evita bordura de cat p-aci sa il ia pe unul din coloana si se baga in fata coloanei. Dupa care merge de-an boulea si cat p-aci sa intre intr-un maxi-taxi care si ala opreste la un maxim 20 de metri dupa ce a depasit intersectia sa ia un client. Haos, domnilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma imprietenisem in trafic saptamana asta cu un baiat care are o yamaha albastra. Si cum am profitat de ditamai coloana am inceput sa vorbim. Inainte sa ne separam am ajuns la un semafor pt o trecere (noi fiind primii). Tipul dinaintea noastra a fortat si a ramas blocat pe trecere. Ghiciti ce s a gandit sa faca? A dat cu spatele fara nicio gara peste baiatul cu yamaha, desi el statea exact in mijloc. Asta saracu a dat in spate ca disperatu, noi restul claxonam ... noroc ca maimuta a auzit intr-un final.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rar mi-e dat sa vad soferi cum se cade in trafic si in loc sa mi se para normal si firesc mi se umple inima de bucurie ampulea....

 

Numai taraturi si imbecili oriunde dai. De la dobitocii cu bmw/civic colectia 1960 toamna care se baga pe banda de obligatoriu stanga si incearca sa te depaseasca(mai bine sar de pe motor decat sa-i las sa intre, sincer) la jegoasele care dracu stiu ce fac pe telefon in timp ce conduc (de enspe mii de ori am dat ca surdu in clopot in limitator si am claxonat si dupa 30 de secunde, dupa ce au pus iPhoneul deoparte, se uita la mine ca blonda la p*, ah exact... :) ). SA NICI NU POMENESC DE SEMNALIZARI SI ASIGURARE X-(

 

Inca o chestie, nu inteleg unde vad soferii atatia motociclisti vagabonzi si nelegiuiti... Nu am intalnit nici pana acum ceva de genul si mai ales nu am vazut vreun motociclist care sa incomodeze traficul.

 

Cu toate astea mai vad si cate un sofer care mai intra in vorba si imi ureaza sanatate si noroc(viitorii rideri in general) la semafor sau soferii aia rari care dupa ce gresesc catusi de putin imediat pun avarile in semn de multumesc/scuze. Ah, sa nu uit de cei care fac loc in coloana(Dumnezeu sa le dea noroc si sa nu li se strice clima niciodata, aia o merita). Un sofer din asta compenseaza pt 20 de idioti.

 

Sper ca motociclistul va fi bine si daca vreodata vad un coleg amenintat in trafic pun mobra in cric pe loc si ii dam casti in dinti pana ii sar ochii la prost!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Fraierii aia care gonesc in trafic pe motor (cu toate ca eu vad foarte rar pe cineva sa treaca de 70 in ora si 120-130 pe afara – apropo, tu cu cat conduci?), sunt mult mai constienti de pericole decat tine si nu, nu sunt oameni prosti, pentru ca un prosti nu si-ar permite sa dea 500e pe costum, 100e pe manusi, 200e pe papuci si vreo 300-400 pe casca. Asa-i ca echipamentul lor depaseste pretul cazanului tau? Apropo, cand ai facut ultimul itp ai dat spaga ca sa nu te pica ca ai cauciucurile uzate sau curge ulei pe dupa tine?

 

Ai fi surprins sa vezi ca NOI, motociclistii suntem marea majoritate oameni seriosi cu familii, cu servici sau afaceri si noi suntem aia care suntem respectuosi in trafic nu tu, motiv pentru care accidentele de motocicleta sunt din fericire destul de rare …

Big up!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...