Sari la conținut

Piesa rupta Etrier fata HONDA CB 500


RD 02 ALX
 Share

Postări Recomandate

Salut, am o Honda CB 500 din 2000 si cand am schimbat placutele de frana am vazut ca piesa de tabla din imagine are un piciorus rupt si nu mai sta perfect in locasul ei. In mers aud un fel de scartait in acelasi punct al rotii dar doar daca merg in fata. Daca invart roata invers nu se aude. Acum vreau sa va intreb sau sa va rog daca exista un producator de placute de frana care livreaza si acele tablite in set? Sau de unde pot sa achizitionez una. Ma gandesc sa nu stric discul sau etrierul. Multumesc.

post-41186-0-99458300-1475777772_thumb.jpg

post-41186-0-69364500-1475777792_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e o piesa mai "rara", adica nu prea o comanda lumea, e si mai scumpa... ce sa zic, ca eu am dat 140 lei (x2) pe un amarat de niplu de plastic, de la carburator? Plus ca Honda-i Honda... clar.

 

De la mexykanu o iei? Daca da, atunci e pretul corect, mai ieftin nu cred sa gasesti la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nui cam mult?!

Pretul ca pretul, dar termenul? daca ar fi fost in sezon se lasa cu vene taite, nu poti sta pe bara 3 saptamini pentru un maruntis.

Eu unul sint de-a dreptul revoltat de situatia pieselor de schimb in Romania, hai, inteleg, caprele mele sint "exotice" si daca vreau ceva iau de la mama Jermanie (nemtii au curatat Italia de piese Gilera bune) prin e-bay si tot vine in 10 zile orice, inclusiv motor complet.

 

Bai nene, dar maruntisuri "universale", alea ce pana mea au nene de nu se gasesc in stoc pe nicaieri, doar "la comanda"? am asteptat 3 saptamini pentru un buton claxon de (cuvant urat), universal, alte saptamini dupa te miri ce robineti si furtune de benzina, repet, universale.

 

Intri in magazin "de-alea aveti? n-avem in stoc, daca faceti comanda vi le aducem in 2-3 saptamini cind ne vine transportul din Extraterestria" sau mai haios acum la final de sezon "anul asta nu mai aducem, lasati comanda si prin martie-aprilie anul viitor vine! prietene, glumesti?".

 

Geme Bucurestiul (plm, daca nu aici, atunci unde?) de Hornete, CB-uri, GS-uri si alte acronime populare ale celor 4 japonezi si piese (cuvant urat)! doar la comanda ... catralioane de lei ("decit" dublu sau triplu fata de ACELASI reper cumparat de la un magazin de piese auto) si termene de-ti creste barba ca in "The Revenant".

Editat de FLEX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Pretul ca pretul, dar termenul? daca ar fi fost in sezon se lasa cu vene taite, nu poti sta pe bara 3 saptamini pentru un maruntis.

 

Nu se sta be bara pentru acea piesa .Merge la fel de bine si fara ea dar cu un mic plus de zgomot in anumite conditii.

La unul din motoare eu merg fara de peste un an .Nu pentru ca nu am bani de piese dar pentru ce il folosesc eu am primit recomandarea sa le scot.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...