Sari la conținut

Se încinge rezonatorul


Postări Recomandate

Salut,la un Ktm exc 200 de încinge rezonatorul foarte tare.Si am observat că după ce se încinge nu mai da pic de fum pe țeavă de eșapament.De tras îmi pare că trage ok.Sa fie de la amestec de aer?Sa meargă sărac?

» Post actualizat in 08 Apr 2017 14:08

Amestecul e făcut bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

serif, mai umbla si la jiglerele alea! ce setari ai in carburator, ce culoare are bujia?? ia vezi matale cum topesti pistonul! aaa, si nu in ultimul rand ce intelegi prin "se incinge rezonatorul" ca daca vrei sa nu iti mai ia foc protectia aia facuta de matale artizanal poate ar trebui sa iei in calcul tipul de rasina folosita! :P

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Face asa din todeauna s-au a inceput s-o faca? E dupa mers in sarcina sau doar stat la ralanti? Bujia cum e? Dupa mine, daca bujia e ok, aia e, nu pune mina pe el cit e cald :crack: Ori dezvolti ori pune o poza cu bujia. Daca valoarea ei e aia de fabrica, ai putea s-o schimbi eventual

Daca face asa in sarcina, ar putea merge un pic sarac, dar ar putea fi un jiclor sau pozitie de ac, o bujie alba ar fi un indiciu..

Editat de mig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi o sa desfac bujia sa vad ce culoare are.Ce mă frapează e că nu scoate fum când se incalzeste aboslut deloc nici când o accelerez nici la relanti.Amestecul e făcut ,chiar are 25 ml ulei la litru ,folosesc ulei bun(motorex).

» Post actualizat in 09 Apr 2017 06:31

Motorul nu se încinge tare,când rezonatorul e încins rău pe motor pot pune mana ,e fierbinte dar nu foarte adică pot ține mâna pe cilindru și capacul cilindrului cam 5-6 secunde fara sa mă frigă.

» Post actualizat in 12 Apr 2017 17:14

Se pare că este rezonator pentru strada,oraș,acum trebuie sa descopăr unde are sitele și să le scot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...