Sari la conținut

Cel Mai Rapid Scooter De 50 Cc


claudiu suzuki
 Share

Postări Recomandate

 

Demaraj : Suzuki Sepia ZZ

 

 

vrei sa zici ca suzuki sepia este mai bun la demaraj decat malaguti f10 ? ei bine, nu e :blink:

ca un coleg de-a meu a avut ZZ, si il luam fara probleme la liniute :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 244
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

vrei sa zici ca suzuki sepia este mai bun la demaraj decat malaguti f10 ? ei bine, nu e :D

ca un coleg de-a meu a avut ZZ, si il luam fara probleme la liniute :rose:

depinde ce modificari ai pe el ... stiu ca acum 2 veri avea un prieten deal meu si era vaide mama lu f10 depinde cum il intretii cum mergi cu el si ce modificari ai la el ... kit-u toba ambreiaju :lol: depinde frate! nu te contrazic!si apropo voi ce naiba va vaitatzi ca va consuma scuterele mult eu ce sa mai zic de masina lu tata ca consuna 30 la 100 de km :D) marog nu conteaza asta! Drum uscat salut cu faru! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuterele au o eroare extrem de mare, de obicei masinile au o eroare de 5km/h "de fabrica", motocicletele de obicei nu mint la vitezele mici, cel putzin am incercat-o pe a mea cu "radar gun", un radar asemanator americanilor, d-ala de il indreapta spre tine in timp ce il tzine in mana.

asadar, am obs ca scuterele au o eroare de cam 10-15km/h si cred ca peste 50% din ele.

cea mai mare eroare de bord am observat-o la o Aprilia Area51, peste 15 km/h.

@on topic am prins cu SR50 din 97 stock 90km/h, tunat cum e acum peste 130km/h - se da bordul peste cap.

cu Area 51 75 km/h stock

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un prieten care are un SR50 foarte bine intretinut din 2000 si mergeam odata cu el,eu aveam 90 si am ramas foarte surprins sa il vad ca era chiar in spatele meu si se tinea constant,am facut un test sa vedem cum ii indica si lui kilometrajul si am vazut ca la fel ca la mine,la orice viteza.eu la a mea i-am testat vitezometrul in paralel cu un kawa vulcan si si a mea avea 140 a lui 135-140,deci eroare destul de mica pentru viteza aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi fratii mei am mers pe Runner de 180 tunarit Malossi cu 190km/h :moron: .Deci sa zicem ca arata eronat scadem 10 km ...180 Km/h :crack: Cand vine vorba de consum va spun ca nu faceam 100 de km cu un rezervor :P :lol: noi sa fim sanatosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sr de 50 pe injectie mere cu 110 pe bord si in realitate cam cu 95. si runnerul meu arata pe bord la blana 130 si in realitate sun 110 km.h

nu fiti absolut siguri ca ce va arata pe bord la blana e si real ca pe aparatele radar aveti alta viteza :crack:

Mah frate mie imi arata kilometrajul putin peste 80 si am mers cu taicamiu in spate si mi-a zis ca aveam 85....deci la scuterul meu arata bine.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Scuterul Magnet City 49cc (marca Motowell: www.scuterul.eu ) are motor italienesc in 2 timpi facut de Minarelli si daca-i schimbi cipul (cu unul fara limitare), ii mai pui si o toba smechera si un kit cilindru-piston de 70cc facut de Malaguti, atinge 130 garantat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

60-70km/h mi se pare o viteza suficienta pentru un motoras de 50cc si 4cp...

 

din cate am citit mai de mult... cele mai rapide scutere de 50cc, fara nici o modificare, ar fi Aprilia Sr50 (dar modelele mai vechi '98-2002 , cele care au pe bord 120km/h)

95 - 2002;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cunostintele proprii ce imi puteti spune de performantele unui DNA stock? :cheers: , eventual o comparatie cu alte scutere, la fel, fara modificari. Numai design-ul sa fie de el, iar acele 101kg fata de 85-90 cat au majoritatea scuterelor sa fie un minus atat de mare? Din cate stiu eu ar fugi undeva la 80-85km\h, insa pt mine unu conteaza mai putin asta...mai exact sunt curios de demaraj, timpul in care ajunge la viteza aia! :eek:

 

P.S. ma refer la scutere delimitate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Eu am aprilia guliver, si inainte sa mi se rupa cureaua prindeam 85 fara probleme dar avand in vedere ca erea varza cureaua, cand mi-oi lua una noua sigur prinde 90, am in bord 120 si motorelu e din 12/98 !

 

Poate ma ajuta si pe mine cineva sa aflu dimensiunea curelei, ca aia pe care o avea sa facut praf!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu al meu prind cam 74 km/h, singur. Cu doua persoane merge cam 70 de km/h.

Sunt multumit de cum merge. :lol:

 

 

salut..eu am o aprilia sr replica din '96 ...spre surprinderea mea..ma duc in 80-90 lejer.. crede-ti ca are facuta vreo modificare...? sau este posibil..si modelul standard sa alerge cu viteza asta??..problema este ca vreau sa-l inscriu la primarie..si knd ma voi duce la rar ( cik trebuie sa trec si pe acolo inainte) , sa nu raman :D ...k din kte am inteles..doar cele de 49 cmc..se pot inscrie..la consiliul local...astept parerile voastre...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand il inregistrezi la primarie nu tre sa te duci la RAR...tre sa faci o cerere si sa o duci la primarie impreuna co copie dupa factura sau certificat...asta mi-au spus si mie aia la primarie ieri...

 

No comment...Poza facuta de gagikmea care era in spate...ca m-am contrazis cu cativa mai de mult...si nu mai merge mai mult de atat cu 2 pe el...doar cu mine ajunge pana la m'ul de la km/h...

post-14846-1174123205_thumb.jpg

Editat de yOCorni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ToV spune'mi daca ai tipul asta de brat si capac peste transmisie...post-13602-1174249697_thumb.jpg

Personal inca nu stiu cat poate...am ajuns la un 91-92kmh insa n'am mai avut teren :lol: fiind in buricu' orasului. Iar la ultima tentativa in afara, linie dreapta, insa batea vantul puternic si fara sa ma aplec n'am trecut de 85-86. Saptamana viitoare sper sa am parte de timp bun si sa fac o incercare de top speed desi nu prea ma omor... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chinezesti => :baldy:

zice-ti ma ce inseamna asta... ca nu stie...

 

scuter chinezesc inseamna ca trebuie sa fi unul dintre cei mai norocosi oameni de pe pamant ca sa te tina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...