Sari la conținut

Planuri Iesiri - Plimbari/Evenimente moto


Pierrooradea
 Share

Postări Recomandate

salutare baietii

stiu ca acum este frig da e bine sa ne facem antrenament la capitolul organizat plimbari

hai sa nu mai patim ca si in anii trecuti cand subit decideam sa iesim la o plimbare si nu puneam detaliile la punct. astfel dl Fazek nu o sa te mai enervezi :) ca tot sa c.ac.a fiecare pe el si numa nu sunt gata de plecare nici dupa doua ceasuri de la planul initial :cheers:

ar fi fain sa ne organizam mai bine, sa stim care venim sa ne cunoastem fiecare locul in trupa (grupul/coloana de motoare) sa stim cum sa mergem sa nu avem surprize, intarziati sau oameni care nu pot sa tina pasul din diferite motive.

ar fi frumos ca de anul acesta sa mergem mai civilizat sa nu mai facem prostioare pe drum si depasiri riscante si eventual sa ne strangem si sa discutam despre mersul in grup pentru ca sunt cativa dintre noi care nu au habar cum se merge in grup si din pacate sunt ca niste "ghimpi in coaste"

no fratilor astept parerile voastre aici, pe telefon, la o bere/oranjada

aaaa sa nu uit ce facem ? ... ne rebelizam? ne unim si ne facem clubu` nostru sau macar ne facem tricouri cu West Moto? ( iarna asta am facut o sigla misto :lol: )

no serbus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare baietii

stiu ca acum este frig da e bine sa ne facem antrenament la capitolul organizat plimbari

hai sa nu mai patim ca si in anii trecuti cand subit decideam sa iesim la o plimbare si nu puneam detaliile la punct. astfel dl Fazek nu o sa te mai enervezi :D ca tot sa c.ac.a fiecare pe el si numa nu sunt gata de plecare nici dupa doua ceasuri de la planul initial :lol:

ar fi fain sa ne organizam mai bine, sa stim care venim sa ne cunoastem fiecare locul in trupa (grupul/coloana de motoare) sa stim cum sa mergem sa nu avem surprize, intarziati sau oameni care nu pot sa tina pasul din diferite motive.

ar fi frumos ca de anul acesta sa mergem mai civilizat sa nu mai facem prostioare pe drum si depasiri riscante si eventual sa ne strangem si sa discutam despre mersul in grup pentru ca sunt cativa dintre noi care nu au habar cum se merge in grup si din pacate sunt ca niste "ghimpi in coaste"

no fratilor astept parerile voastre aici, pe telefon, la o bere/oranjada

aaaa sa nu uit ce facem ? ... ne rebelizam? ne unim si ne facem clubu` nostru sau macar ne facem tricouri cu West Moto? ( iarna asta am facut o sigla misto :) )

no serbus!

 

Salutare, as vrea sa stiu si eu daca pot participa la plimbarile astea si cei care si-au luat motor recent, sau e un topic doar pt o trupa anume.

Nu de alta dar m-as inscrie si eu daca stiu din timp.

:cheers:

Editat de vladps
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, as vrea sa stiu si eu daca pot participa la plimbarile astea si cei care si-au luat motor recent, sau e un topic doar pt o trupa anume.

Nu de alta dar m-as inscrie si eu daca stiu din timp.

:cheers:

Apoi nu am inceput cu 30 de persone grupul.

Totdeuna mai vin mai pleaca.

"motor recent" - esti incepator? , nu de altul dar trebuie sa cunoastem limitele participantilor.

 

 

salutare baietii

stiu ca acum este frig da e bine sa ne facem antrenament la capitolul organizat plimbari

hai sa nu mai patim ca si in anii trecuti cand subit decideam sa iesim la o plimbare si nu puneam detaliile la punct. astfel dl Fazek nu o sa te mai enervezi :D ca tot sa c.ac.a fiecare pe el si numa nu sunt gata de plecare nici dupa doua ceasuri de la planul initial :lol:

ar fi fain sa ne organizam mai bine, sa stim care venim sa ne cunoastem fiecare locul in trupa (grupul/coloana de motoare) sa stim cum sa mergem sa nu avem surprize, intarziati sau oameni care nu pot sa tina pasul din diferite motive.

ar fi frumos ca de anul acesta sa mergem mai civilizat sa nu mai facem prostioare pe drum si depasiri riscante si eventual sa ne strangem si sa discutam despre mersul in grup pentru ca sunt cativa dintre noi care nu au habar cum se merge in grup si din pacate sunt ca niste "ghimpi in coaste"

no fratilor astept parerile voastre aici, pe telefon, la o bere/oranjada

aaaa sa nu uit ce facem ? ... ne rebelizam? ne unim si ne facem clubu` nostru sau macar ne facem tricouri cu West Moto? ( iarna asta am facut o sigla misto :) )

no serbus!

eu te inteleg,dar si tu sa intelegi:cum nu sa putut face pana anul trecut un club (stiu ca voi ati inceput,dar nu se pune),nici oamenii nu se pot organiza la noi,din motive cunoscute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"motor recent" - esti incepator? , nu de altul dar trebuie sa cunoastem limitele participantilor.

 

Da, sunt. Am luat motorul din noiembrie si am apucat sa fac maxim 1000km. Oricum nu ma bag inca la plimbari prea lungi si complicate, pt ca nu vreau sa trag inapoi pe nimeni. Da' tre sa mai fie si iesiri unde e loc si de de astia mai incepatori.

Nu ar fi rau cred sa se inchege mai bine o comunitate moto si la noi in Bihor, si asta se face aceptand si incepatori, cum is eu. Da' poate gresesc..

Editat de vladps
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din partea mea sa vina oricine

ptr mine nu conteaza daca esti incepator ... cu atat mai bine macar se va merge mai incet si asa macar scad sansele de a face careva vre-o prostie :rose:

asa ca Wellcome!

 

Super tare, abea astept. Oricum nu imi place sa abuzez de rabdarea altora, asa ca nu ma bag unde nu ma tine.

 

 

P.S.: au fost si duminica dupamasa la plimbari o trupa, s-au adunat langa blocul meu. Un cbr galben, o honda vfr si un kawa parca. Timpul era perfect, i-am invidiat un pic.

 

 

 

Metalistule, las ca raman eu mai in urma si mergem impreuna, ca nici eu nu ma dau prea tare.

Editat de vladps
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma comfrunt cu chestia asta (motor mic etc.),asa ca daca ma acceptati vom fi trei :rose:

era vreme , cand sapte (7) etz-uri sa dus la mare.IN BULGARIA !! ( la noi si eu am fost ).

deci nui motor mic.

 

Da, sunt. Am luat motorul din noiembrie si am apucat sa fac maxim 1000km. Oricum nu ma bag inca la plimbari prea lungi si complicate, pt ca nu vreau sa trag inapoi pe nimeni. Da' tre sa mai fie si iesiri unde e loc si de de astia mai incepatori.

Nu ar fi rau cred sa se inchege mai bine o comunitate moto si la noi in Bihor, si asta se face aceptand si incepatori, cum is eu. Da' poate gresesc..

este loc,si daca vine vremea buna , incepem cu iesirile in oras.apoi acolo ne cunostem mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rose: :blink: :lol:

Metalistule, las ca raman eu mai in urma si mergem impreuna, ca nici eu nu ma dau prea tare.

 

Uraaaa!Am fost Âşi eu prin Noiembrie, din Tileagd de unde sunt eu,până în Felix Âşi am făcut exact 30 de minute.Bineînțeles am mers cu cât m-o ținut motoru.

Sper să reuÂşesc să mi-l schimb până la toamnă cel târziu cu ceva mai vechi da mai mare.

 

 

Chiar dacă vine frigul ar fi ca lumea să ne întâlnim pe undeva Âşi fără motoare, ca să ne mai cunoaÂştem între noi.Cel puțin eu nu mai Âştiu pe nimeni din Oradea.

No,serbus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii pierrooradea k te gandesti bine numa faza`i k unii din ei hai sa ne intalnim merg o tura si apoi toata seara in COLORS sau in REGAL :rose:)) asta nu`i ride ... mi`ar place sa mergem mai multzi la plimbare prin orash asa organizat ... sper sa se realizeze odata si`o data ... asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii pierrooradea k te gandesti bine numa faza`i k unii din ei hai sa ne intalnim merg o tura si apoi toata seara in COLORS sau in REGAL :rose:)) asta nu`i ride ... mi`ar place sa mergem mai multzi la plimbare prin orash asa organizat ... sper sa se realizeze odata si`o data ... asfalt uscat

 

 

Nici plimbarile prin oras nu prea e "ride". Te lamureste exact ce inseamna ride motororult.

Daca mergi pana la Stana de Vale, Piatra Craiului, Negreni,Salonta, etc e ride si nu plimbarile prin oras!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici plimbarile prin oras nu prea e "ride". Te lamureste exact ce inseamna ride motororult.

Daca mergi pana la Stana de Vale, Piatra Craiului, Negreni,Salonta, etc e ride si nu plimbarile prin oras!

 

 

..pana la urma, bine orice, numa iesire sa fie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

IESIRE PANA LA

 

Berettyoufalu

 

AVENT; BMW; Boby

stiti despre ce este vorba!

dupa data de 8 martie asa am discutat sambta seara ca mergem sa ne cumparam cate ceva

daca sunteti interesati sa-mi spuneti care vreti sa veniti si daca aveti cu ce ca daca nu.... FBA ( micobusul) intra iar in actiune :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se merge joi/sambata (la orice ora) sau vineri dupa 16.00, atunci rezervati-mi 2 locuri va rog (vine si sotia).

Daca se merge vineri inainte de masa - 1 loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...