Sari la conținut

Caut proprietar GSF600


motormaster
 Share

Postări Recomandate

Am achiziționat un Bandit de 600,care a avut mai mulți proprietari.Am contract de la ultimul dar fără continuitate fiscală.Ultimul proprietar din acte este din Negrest-Oas. Am sunat la primărie încă îl are pe numele lui. Număr de înmatriculare SM13GSF. Doresc să transcriu utilajul dar nu dau de proprietar nici cum . Dacă îl cunoaște cineva îl rog să mă ajute să-l contactez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are nume si prenume .. poate il gasesti pe FB

 

daca nu ... suna si tu la militianul din oras .. intreaba de persoana.

poate te ajuta sa dai de el

 

oricum trebuie sa faci un CV direct cu el daca e in acte si nu a dat fiscal altcuiva.

asa scapi de o mare bataie de cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema rezolvata,thanks to @THE VADER.


» Post actualizat in 12 Oct 2018 08:03

Mai baieti, cata minte trebuie ca sa faceti lucrurile bine si in spiritul legii de la bun inceput, ca sa nu alergati inutil pe urma?

Am toate actele deci pot circula cu ea cat vreau eu.Dar nu am vrut sa fiu marlan am zis sa-l transcriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca e rezolvată problema, întreb și eu din alt punct de vedere. Am vândut cadrul cu acte unuia de pe forum acum vreo 8 ani. Am radiat tot și am dat cvc. Acum băiatul a făcut o motoreta cu cadrul ăla și a tot vândut-o și răsvandut-o prin metoda românească fără sa schimbe proprietarul. O data la 1-2 ani mă suna diverși sa îmi zică sa merg cu ei la poliție ca încă apar pe carte. Eu la

Primărie și peste tot nu mai figurez ca proprietar. E vreun mod de scapă de treaba asta dacă am radiat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am predat contractul de înstrăinare. Primăria știe ca nu mai exista motoreta la momentul acela ca o dezmembrasem. Nu mai figurează pe numele meu, nu apare la impozit. Nu mai țin minte ce am făcut cu cartea de identitate dar aparent nu a mai fost schimbată și a rămas tot cu numele meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

@JCDenton

In mare iti trebuie:

certificatul de inmatriculare,

cartea de intentitate vehicul,

placuta de inmatriculare

si documentul care atesta ca ai scos-o din evidenta fiscala.

Cu ele te duci la inmatriculari si o radiezi cu motivul: "vehiculul a fost dezmembrat, casat sau predat unei unităţi specializate, în vederea dezmembrării".

 

Insa daca ai vandut cadrul cu tot cu acte, practic ai vandut motocicleta, deci nu o mai poti radia.

In cazul asta doar notifici politia rutiera cu datele noului proprietar, printr-o scrisoare cu confirmare de primire, la care atasezi copie dupa contractul de vanzare, si la care soliciti un raspuns in scris.

 

Editat de marianubs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...