Sari la conținut

SLOVENIA 31.08 - 07.09.2019


MIHAI VARADERO
 Share

Postări Recomandate

Salut. Impreuna cu magarusulmarius am gandit o excursie  in slovenia. Lucrurile ar sta cam asa :

Ziua 1(sam. 31.08): bucuresti-belgrad. Aprox. 620km. Plecare dimineata devreme. Sper ca in jur de ora 15 sa fim deja cazati.

Ziua2(dum.01.09.):belgrad-liubliana. Aprox. 500km.

Ziua 3,4,5,6 : in slovenia

Ziua 7(vin. 06.09.): spre casa

Ziua 8(sam.07.09.): spre casa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In toate excursiile pe afara Slovenia era doar de tranzit in drumul spre Alpi sau Dolomites. Sunt curios ce vizitezi inafara de pestera lor faimoasa si capitala (pe care le-am vizitat si eu). Am intalnit o ostilitate fata de motociclisti in capitala ... poate a fost experienta mea. 

Daca ma intrebi pe mine mai bine mergi pana in Dolomites ... nu exista comparatie. 

Atentie pe autostrazi de Vineri-Duminica este de obicei aglomeratie...  desi pe baza programului prins acolo nu e cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

22 minutes ago, Placebo said:

In toate excursiile pe afara Slovenia era doar de tranzit in drumul spre Alpi sau Dolomites. Sunt curios ce vizitezi inafara de pestera lor faimoasa si capitala (pe care le-am vizitat si eu). Am intalnit o ostilitate fata de motociclisti in capitala ... poate a fost experienta mea. - N-ai avut tu noroc.
Daca ma intrebi pe mine mai bine mergi pana in Dolomites ... nu exista comparatie. 

Atentie pe autostrazi de Vineri-Duminica este de obicei aglomeratie...  desi pe baza programului prins acolo nu e cazul. - Am fost in week end si era un trafic normal.

Sa nu ratati Lacul Bled.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

placebo: nimic nu este stabilit definitiv. Putem sa ajungem la arabba. Sunt 330km de la liubliana. Am o harta cu cateva trasee misto. Dar trebuie sa stam atunci numai in arabba

robert: ce este mangart-ul ???

Deocamdata incercam sa facem echipa !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 minutes ago, MIHAI VARADERO said:

placebo: nimic nu este stabilit definitiv. Putem sa ajungem la arabba. Sunt 330km de la liubliana. Am o harta cu cateva trasee misto. Dar trebuie sa stam atunci numai in arabba

robert: ce este mangart-ul ???

https://www.google.com/search?q=mangart&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-e

 

image.thumb.png.2116e61d3ec9ff36b8e507c643b6e0a4.pngimage.thumb.png.030967bf77fb8c24f7aac95dcad5f5d6.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...