Sari la conținut

Honda Vtr 1000 Pro Si Contra


AsubayaH
 Share

Postări Recomandate

alegere foarte buna, DAR numai daca stai bine cu banii :blink: na bine, nu tre' sa te sperii, doar consumul e mare un picutz, in rest e un motor super-bun. eu am vfr, dar stiu cam multe de vtr, ca era motorul meu de vis, mam interesat de aproape tot ce tine parte de modelul asta, dar pana la urma am putut cumpara motorul meu actual la pret bun si km putini, asa ca am ramas la asta.

 

ce sa-ti zic...e foarte stabil, putin poate mai incomod decat un cbr de 1000 sau decat un vfr, dar te poti obisnui ca si cu orice altceva...de tras trage ca animalul, asa ca pot sa zic e mai mult sport, decat touring (bineinteles in cazul in care te gandesti la firestorm si nu la sp1 sau sp2)

 

daca i-i dai in gura, consuma chiar si 9 litri la 100, dar in rest nu cred ca mai exista un motor pe care sa simti senzatia aia pe care o da VTR-ul...ma refer la sunet in primul rand(daca i-i pui 2 tobe sport, deja sunetul te termina mai repede decat o femei... :lol: ) iar de cuplu sa nici nu vorbim...

 

ce sa zic...concluzia e ca daca alegi un VTR, faci o alegera buna :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alegere foarte buna, DAR numai daca stai bine cu banii :lol: na bine, nu tre' sa te sperii, doar consumul e mare un picutz, in rest e un motor super-bun. eu am vfr, dar stiu cam multe de vtr, ca era motorul meu de vis, mam interesat de aproape tot ce tine parte de modelul asta, dar pana la urma am putut cumpara motorul meu actual la pret bun si km putini, asa ca am ramas la asta.

 

ce sa-ti zic...e foarte stabil, putin poate mai incomod decat un cbr de 1000 sau decat un vfr, dar te poti obisnui ca si cu orice altceva...de tras trage ca animalul, asa ca pot sa zic e mai mult sport, decat touring (bineinteles in cazul in care te gandesti la firestorm si nu la sp1 sau sp2)

 

daca i-i dai in gura, consuma chiar si 9 litri la 100, dar in rest nu cred ca mai exista un motor pe care sa simti senzatia aia pe care o da VTR-ul...ma refer la sunet in primul rand(daca i-i pui 2 tobe sport, deja sunetul te termina mai repede decat o femei... :D ) iar de cuplu sa nici nu vorbim...

 

ce sa zic...concluzia e ca daca alegi un VTR, faci o alegera buna :rose:

Multam de raspuns dar 9 % consum paraca ii cam mult :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu consumul e teorie,cand citesti ti se pare mult

dar cand esti pe animal si simti kum trage nu te mai intereseaza deloc,ba kiar ai accepta linistit un consum cu 50 la suta mai mate pt 50 la suta mai multa performanta

sunt si cei care merg linistit si scot consum mik,dar akolo eu nu vad fun ul...

cred ca asta e valabil pt orice motocikleta,dar nu si pt orice motociklist

Editat de kevin77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. nu exista pe injectie

2. daca vrei moto de consum ia-ti un 50 cmc si nu mai intreba de VTR. Moto este o pasiune, un moft, creeaza o dependentza nebuenasca celor ce SIMT asta, iar cand iti iei un moto tre sa fi CONSTIENT de ceea ce implica asta. cheltuieli piese, carburant, consumabile etc etc. Nu dai toti banii din buzunar pe un moto si apoi t scarpini in cu.r. ca nu ai bani sa o muti de pe cric.

 

deci..revino-ti amice. intreaba ce parere este despre VTR la performante, la fiabilitate etc. un moto de 1 000 in general consuma itnra 8-11 in oras depinde CUM il forjezi si CUM il pastrezi.

 

hai noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. nu exista pe injectie

2. daca vrei moto de consum ia-ti un 50 cmc si nu mai intreba de VTR. Moto este o pasiune, un moft, creeaza o dependentza nebuenasca celor ce SIMT asta, iar cand iti iei un moto tre sa fi CONSTIENT de ceea ce implica asta. cheltuieli piese, carburant, consumabile etc etc. Nu dai toti banii din buzunar pe un moto si apoi t scarpini in cu.r. ca nu ai bani sa o muti de pe cric.

 

deci..revino-ti amice. intreaba ce parere este despre VTR la performante, la fiabilitate etc. un moto de 1 000 in general consuma itnra 8-11 in oras depinde CUM il forjezi si CUM il pastrezi.

 

hai noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. nu exista pe injectie

2. daca vrei moto de consum ia-ti un 50 cmc si nu mai intreba de VTR. Moto este o pasiune, un moft, creeaza o dependentza nebuenasca celor ce SIMT asta, iar cand iti iei un moto tre sa fi CONSTIENT de ceea ce implica asta. cheltuieli piese, carburant, consumabile etc etc. Nu dai toti banii din buzunar pe un moto si apoi t scarpini in cu.r. ca nu ai bani sa o muti de pe cric.

 

deci..revino-ti amice. intreaba ce parere este despre VTR la performante, la fiabilitate etc. un moto de 1 000 in general consuma itnra 8-11 in oras depinde CUM il forjezi si CUM il pastrezi.

 

hai noroc

 

1. nu exista pe injectie

2. daca vrei moto de consum ia-ti un 50 cmc si nu mai intreba de VTR. Moto este o pasiune, un moft, creeaza o dependentza nebuenasca celor ce SIMT asta, iar cand iti iei un moto tre sa fi CONSTIENT de ceea ce implica asta. cheltuieli piese, carburant, consumabile etc etc. Nu dai toti banii din buzunar pe un moto si apoi t scarpini in cu.r. ca nu ai bani sa o muti de pe cric.

 

deci..revino-ti amice. intreaba ce parere este despre VTR la performante, la fiabilitate etc. un moto de 1 000 in general consuma itnra 8-11 in oras depinde CUM il forjezi si CUM il pastrezi.

 

hai noroc

Tin sa te contrazic exista pe injectie din 2005 VTR SP2

Pentru oras ca si consum 8; 9 la % nu mi se pare mult si oricum personal nu prea circul cu moto in oras ca nu vad nici o placere in aglomeratia asta

Stiu destul de bine ce inseamna moto, riscuri, costuri, etc.

despre performante fiabilitate cunosc despre model din diverse surse ma intereseaza mai mult parerea celor care detin sau au detinut un astfel de moto.

Poate schimbi tu 600 - le tau cu un 50 cmc pe mine personal nu ma intereseaza acest aspect :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Bune observatiile si la obiect.Se vede ca vorbeste cineva care are asa ceva si nu din auzite sau citite.Am o Honda X4 de 1300 CC si 100 CP.Arata super,merge supersi papa pe masura.Papa 7-7,5 la 100 KM asa in general.Daca nu ai bani de dat pe o pasiune ca asta ,nu te baga.totul la un motor mare costa mai mult ca la alte motoare.Dar satisfactiile sunt deosebite.Oricum,bafta.bunu. :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sefu ,te-ai hotarit?Vezi ca huduboaiele astea mari sunt boala curata.Stii?Dupa toate alea mai vina unu cu o sportiva si-ti da flit.Ca ele saracele sunt mari da nu au puteri pe masura,mai ales daca te uiti lung in punga nu ajungi sa iei ceva ultra si tre sa te grabesti ca incep sa creasca preturile.Bafta .bunu.

 

M-am uitat acum la profilul tau si mi se parea cunoscut motorul.Si eu am inceput cu un GS500E si am fost fantastic de multumit de el.De aceea nici nu l-am vindut si nici nu-l vind.Am luat una mai mare din doua motive 1:am vrut sa merg cu peste 200 la ora si 2"m-am indragostit de honda de cum am vazut-o prima oara in curte la Tomina.Am zis vreau una ca asta si mi-am luat.Era cit paci sa iau o Honda Hornet de 900 da nu sa hotarit omu(si ce rau mi-a parut) asa ca am luat-o pe asta care o am:Honda X4 de 1300 si 100 cai.Am vazut ca ai peste 32 ani.Am un topic pe discutii generale despre motociclistii mai in virsta.Acu nu ca tu ai fi foarte in virsta da te invit sa te inscrii,asa ca sa avem un inceput.Bafta si daca vrei sa stii mai multe despre monstri,contacteaza-ma.bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca dau io 600 pe 50. in fine.

Coincidenta face sa stiu despre ce vorbesc cand e vb de VTR, si btw SP2 nu e un ..VTR 1000. asa cum ai intrebat tu in prima instanta. este un VTR SP2 si punct. cine stie despre ce vorbesc stie la ce ma refer.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Si eu am inceput cu un GS500E si am fost fantastic de multumit de el.De aceea nici nu l-am vindut si nici nu-l vind.Am luat una mai mare din doua motive 1:am vrut sa merg cu peste 200 la ora

Scuze ca intreb si eu ca un necunoscator ,dar am observat ca x4 e FOARTEEEE golash si cum puteti merge si mentine viteze de PESTE 200km/h cu asemenea monstru(chiar daca ar avea parbriz tot e super-jenant)???? Si o alta intrebare: viteze de cat peste 200km/h? :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sinner stie. Nu exista vtr100f pe injectie. Iar SP1 sau 2... e cu totul altceva decat Firestormul. Eu m-am dat si cu F-uri si cu SP-uri. Nu exista comparatie intre ele. Daca vrei un motor fun, stabil, cu ceva capabilitati touring si care trage bine de tot in ture joase iti iei Firestorm. Daca vrei o fiara pe 2 roti iti iei SP. Oricare ar fi alegerea, sper ca ai experienta necesara.

 

Bafta maxima si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca intreb si eu ca un necunoscator ,dar am observat ca x4 e FOARTEEEE golash si cum puteti merge si mentine viteze de PESTE 200km/h cu asemenea monstru(chiar daca ar avea parbriz tot e super-jenant)???? Si o alta intrebare: viteze de cat peste 200km/h? :banana:

 

Pozitia e la fel ca la sportive, te lipesti de rezervor.Nu-ti iei nacked ca sa mergi cu 200, dar sprinturi pt adrenalina iti poti permite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozitia e la fel ca la sportive, te lipesti de rezervor.Nu-ti iei nacked ca sa mergi cu 200, dar sprinturi pt adrenalina iti poti permite.

Nu prea e ca la sportive ,de fapt la orice moto te lipesti de rezervor ,dar neavand nici cea mai mica protectie la vant e cam nasol ,de fapt foarte nasol.Parerea mea

 

Ps:era vorba de viteze de peste 200km/h si nu de sprinturi pana-n 200km/h :baldy: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gica contra,am mai gasit in doua locuri uhde ti sa spus pe fata ca ai boala contrazicerii.E o boala psihica si se trateaza.Da tu n-ai vindecare.Ai curiozitati?Citeste si vei afla.Bai daca n-ai motor nu mai da sfaturi,faci mai mult rau.Cred ca ti-a facut mult rau la ficat ce ai vazut la X4.Vezi ca un baiat te-a facut Schumacher si ma intreb ce cauta unu ca tine pe forumul motociclistilor.

Edi vezi ca am luat de la AdiMotori un parbriz de Hornet ,care sa potrivit si la X4 cu 2.400.000. rol.Daca vrei date suplimentare ma poti contacta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Continua sa visezi in continuare minciuni,gen: gs-ul face un M5 la liniuta ,ti-ai luat x4 pt viteze de peste 200km/h etc etc....eu te voi ignora :bounce:

 

 

Maestre pot sa te ating?

Editat de edi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa spun ca am ceva experienta de mers pe un vtr 1000f din 1998 care are acum la noul propietar approx 85000km!!! L-am forjat de la 61000km pana pe la 77000km.

Este o motocicleta extrem, extrem de fiabila, merge bine si solo si cu pasager, peste 220km/h nu prea mai ai stabilitate asa de mare, adica mie mi s-a parut ca se descarca mult fata, are un cuplu incredibil de mare la turatii joase, la turatii medii e bunicel, iar la turatii ridicate incepe sa paleasca.

 

Cum ii dai ceva mai brutal in treptele mici, tinde sa se ridice pe o roata, ai nevoie de amortizor de ghidon neaparat la el, fara fiind foarte predispus la voblaj.

Cam atata deocamdata, daca mai aveti intrebari, va astept.

 

Servus si numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gica contra ,eu merg cu ele ,tu visezi la ele ca n-ai motor.N-ai vazut in viata ta un X4 si nu stii mai nimic despre ea da te bagi.Cum se spune te bagi ca musca i ........N-ai nimic constructiv in tine .Esti profund negativ si asta te macina.Omu a intrebat despre un motor mare si tu in loc sa-ti spui o parere,asa ca necunoscator nu ca altceva,incepi sa te iei in stinga si in dreapta de toata lumea si sa la stii pe toate.N-am nimic impotriva,da unu ca tine care merge cu motoarele cunostintelor(da nici asta nu o cred ca nu-i nimeni nebun sa-ti dea tie motoru pe mina) ce poa sa stie despre motociclete in general si despre una mare,in particular?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...