Sari la conținut

Atelier zincare/galvanizare


slg-motorcycles
 Share

Postări Recomandate

Salutare colegi! Caut un atelier care se ocupa cu lucrări de galvanizare, Zincare.. În București sau Ilfov!  Am dat n telefoane la multe firme din București și Ilfov dar nimeni nu accepta sa facă lucrări la persoanele fizice, doar cu firme și comenzi mari... Dacă cunoașteți pe cineva care se ocupa cu asa ceva, rămân recunoscător! 0721602721 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strada Voineasa nr 16-20, e si o statie ITP in locatie, nu mai am telefonul lor pt ca nu mai lucrez cu ei. Problema e ca de la o vreme s-au cam tampit, preturi foarte mari si calitate nema. O sa stai de vorba cu o tanti de acolo, cam nefututa de felul ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, Nguyen a spus:

Strada Voineasa nr 16-20, e si o statie ITP in locatie, nu mai am telefonul lor pt ca nu mai lucrez cu ei. Problema e ca de la o vreme s-au cam tampit, preturi foarte mari si calitate nema. O sa stai de vorba cu o tanti de acolo, cam nefututa de felul ei.

Multumesc colegu! O sa încerc și acolo, cam toate atelierele pe care le știam au luat-o razna toți.. Au anunțuri pe net ca executa orice lucrare /cantitate.. Dar când le zis de piese toți baga strâmbe ca lucrează doar pe firme.. Am multe piulițe, șuruburi, rezervor, galerii și multe altele... Toate firmele astea fantomă trebuiesc amendate pt reclama mincinoasă, dar nah locuim în România.. Mulțumesc, toate cele bune! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
La 11.01.2020 la 20:04, slg-motorcycles a spus:

Salutare colegi! Caut un atelier care se ocupa cu lucrări de galvanizare, Zincare.. În București sau Ilfov!  Am dat n telefoane la multe firme din București și Ilfov dar nimeni nu accepta sa facă lucrări la persoanele fizice, doar cu firme și comenzi mari... Dacă cunoașteți pe cineva care se ocupa cu asa ceva, rămân recunoscător! 0721602721 

Banuiesc ca vrei zincare electrochimica. Zincul va fi mai subtire dar aspectul este mai frumos decat la zincarea termica.

Poti incerca la: www.edrex.ro

Am avut ceva treaba cu ei (acuma mai multi ani le-am vandut niste echipamente) si nu arata rau calitatea.

Pe vremuri faceau si cromari/nichelari dar stiu ca renuntasera din lipsa de oameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, GoodKat a spus:


Important este sa faca si la persoane fizice si sa nu strambe din nas daca vii cu cateva piese.

Cand am avut treaba cu el imi povestea ca a facut cromari pentru motociclisti.

Nu e genul care sa refuze clienti, doar ca uneori poate dura mai mult.

Precum toate firmele sufera si el de lipsa de personal calificat.

Dar exista in telefon pe site si pus o intrebare ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, easy ride on! a spus:

He, he ...

În urmă cu vreo 25-30 de ani când mi-am cromat (custom) ape-hanger-ul

 

Umblai cu maimuta agatata de ghidon? :laugh:

 

Asa este ca imi povestise nenea ala ca nu este chiar usoara treaba cu crom/nichel, si ca tocmai la capitolul slefuitori avea lipsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, Silver Arrow a spus:

Cand am avut treaba cu el imi povestea ca a facut cromari pentru motociclisti.

 

De Bratu vorbesti ? ce mos pungas, ma bucur ca inca mai traieste 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 58 minute, superbec a spus:

De Bratu vorbesti ? ce mos pungas, ma bucur ca inca mai traieste 

Nu mai tin minte cum il cheama. M-a lasat neuronul 🙈

Pravalia o are de cel putin 15-16 ani peste drum de fost baza taxi Titan. Eu acolo l-am cunoscut. Banuiesc ca e acolo de mai demult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
La 22.01.2021 la 0:14, GoodKat a spus:


Ai gasit pana la urma? As avea si eu niste piese de zincat.

Te salut 👋, da frate, am găsit pe str Voineasa 16/20,dar sincer costurile au fost prea mari... Dar eram nevoit sa termin proiectele! Nu este o zincare electro, este termica, rezista mai puțin și aspectul auriu este mai șters... Recomand lucrare zincare electrochimica, următoarele lucrări asa le fac,am găsit o firma în TM care face super lucrări din ce am găsit pe net.. Spor la treaba! 

IMG_20210218_140858.jpg

IMG_20210218_140935.jpg

IMG_20200216_072850.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 22.01.2021 la 14:55, superbec a spus:

De Bratu vorbesti ? ce mos pungas, ma bucur ca inca mai traieste 

Haide ca mi-am adus aminte. Am si vorbit cu omul.

Se numeste Rogoz.

Iar zincarea pieselor costa in jur de vreo 45 Lei/mp.

Uite nu am retinut daca este cu sau fara TVA.

http://www.edrex.ro/contact.php

Referitor la cromare si nichelare o face doar industrial. Nu are slefuitor cu care sa nichelze piese de mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...