Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:blink: Ce vrei tu cred ca se numeste mai curind "backrest brackets",adica suportii sissy-bar-ului...cel putin pe ebay asa le-am vazut!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai trecut de 500,te-ai albastrit....

referitor la suport,nu-l fac din aluminiu ca se crapa de la vibratii.

sau cel putin trebuie aluminiu de 5mm indoit la cald...

am comandat la louis, stop de spate montat gata pe semi-suport( 25 euro),e cromat,pe spatele lui prind un suport cu brat, din tabla de 2-4mm( poate gasesc inox)pe care atasez suportul cu stop cromat....intelegi?

cost total maxim 40euro cu tot cu sudura si gaurire.....unul cromat din catalog e 150$.

inca nu m-am apucat,astept stopul cromat si dupa-ia...

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai blackrider de ce nu ai vorbit cu bono ca stiu ca saptamina trecuta teai vazut cu el in sibiu si nu cred cati iasa la 40 euro...40 de euro...pai cu 40 til faceam si eu aici....:P))))

luam tabla pe gratis si o sudam eu...si faceam si eu de citeva beri:))) daca nu ai zis:))) :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roby,nu am vorbit cu Bono,pt ca vroiam ceva de fabrica,asa ca in prima faza,am comandat stopul cu suport,restul se face aici....nu vreau sa fac improvizatii prea multe,plus ca dureaza sa-l fac aici( tre sa stau langa Bono cand il face,si n-am cum).

 

Lupule,geaca din aia am vazut intr-un catalog cu vestimentatie pt chopperisti,din America,cred ca-ti poate aduce,sa vorbesti cu Mircea,ca nu cred ca are foarte mult loc in bagaje....

da,palaria iti sta bine,e model "australian"de piele....

 

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: Darian dargh@mymail.ro am avut si eu lista de preturi da'nu stiu cum s-a sters...Vezi ca un suport de numar,misto,au si ei (Motomarket,costa 2,5 mil)si ti-l modifici si singur ,ca sa-l pui lateral,cum am eu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10005713-4-5_850_00.JPG

Black, ăsta e un exemplu pt. amplasarea nr. lateral

asta din imagine are nr. 10005713, e pt. Suzuki VS, iar pt. VN 800 nr. de la Louis era 10005714, preţul e de 40 de euro iar acum la reducere am văzut la 19 euro!Hia să vedem că mâine mă duc la Motomarket la Romană să vedem ce au pe acolo!

Numai bine!

Editat de lupalb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

coirect lupalb arata frumusel si foarte simplu daca il gasiti si la reducere isi merita banii...

dar nu are dimensiunile nr de inmatriculare este mai ingust si mai inalt un pic atita tot....

oricum bfta

asta este fara stop deasupra...dupa cum vad eu se pastreaza stopul de la aripa....nu e rau .....e chiar ok :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un site jp. in care daca migaliti un pic dati de catalogul de piese care va intereseaza, linkul este catre vn400 clasic, dar puteti alege orice model.

Urmariti piulita (parts) si dati-mi si mie de veste daca gasiti ceva si mai interesant.

http://www.kawasaki-motors.com/model/vulcanclassic/spec.jsp

 

La multi ani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...