Sari la conținut

Kawasaki Vulcan


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

coburile sunt făcute din piele sintetică pentru a rezista la umiditate, baierele din piele (un mare Sărumîna lui wizzie care mi-a dat piele gratis), capse + ţinte vreo 300.000 lei)

unele noi de la cruisercustomizing sunt 100 de para---dacă ai bani merită, eu nu am avut :cheers: !

manopera 1.000.000lei dar mi le-a facut ca pt prieten Eugen a.k.a Vodcă---0722851307, dacă vrei şi tu dai telefon, deci în total cam 1.400.000 lei!

Oricum , în cazul în care ai bani deajuns, te sfătuiesc să-ţi iei noi de pe net!

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Servus..

Mi-am facut si eu la Eugen,numai ca la mine s-a cam aruncat la bani dar este o vorba:''O data vede nasul puta finului!!"

Nu au iesit rau,dar nu sunt ca cele originale,orice-ar fi!

Sa le stapinesti sanatos..!

LUIGI VICOL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am coburi IXS din toamna lui 2000,au fost pe IJ,pe nepra,acu-s pe vulkan si inca mai merg.....sunt din piele groasa,o fo 100marci la vremea lor,iam luat din banii de la nunta...hahahahahaha

 

 

 

B.

De aici reies doua concluzii:

1- daca vreti coburi k lumea, ori va insurati ori faceti rost de bani

2-ambele :lol:

 

:cheers: :banana: :banana: :banana: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus..

Mi-am facut si eu la Eugen,numai ca la mine s-a cam aruncat la bani dar este o vorba:''O data vede nasul puta finului!!"

Nu au iesit rau,dar nu sunt ca cele originale,orice-ar fi!

Sa le stapinesti sanatos..!

Luigi, niciodată cele făcute home-made nu or să fie ca cele făcute de producător!

Cât despre bani, am încercat de mai multe ori să-i explic lui Eugen managementul pieţei de vânzare, dar nu ai ce să-i ceri prea mult...cred că îţi dai seama de ce vorbesc. Eu îl apreciez dincolode defectele pe care ..hai să zicem le avea :cheers: ..că omul pune totuşi pasiune şi dacă eşti bun negociator le scoţi bine la preţ. Oricum, unele coburi home-made implică multă muncă şi să te uiţi câteodată la degetele lui să le vezi că le are "explodate", ca să nu-ţi mai zic că genţile homemade de afară sunt duble la preţ!

Eu puteam să mi le cumpăr de pe net (dacă plăteam absolut tot materialul+manopera ieşeam la acelaşi drac), dar am vrut să mi le fac la el ca să-l pot ajuta cumva şi pecuniar, întrucât cele făcute de el au aceleaşi dimensiuni ca şi cele din poză. Sunt mulţi care vor coburi de mari dimensiuni şi atunci este convenabil să comanzi la el, vor oamenii diferite forme ciudate care nu se regăsec pe net, etc.

Cam atât!

post-24-1109193530_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mă, ţie ţi le dau gratis ... îmi fac milă de tine...nenorocitule  :friends:

ce mă BD-ule , nu m-ai crezut că ţi le dau gratis...păi dacă îţi dau motorul ce crezi că pot face cu coburile..doar îs special făcute pentru Venică !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The BD,de taiat vreau s-o tai,dar cu flexul in iarna asta, adica sa-i aduc niste modificari,ceva..

                                                                      LUIGI

Luigi, cum stai cu modificările la Venică 1500 ?

L-ai tăiat sau ce i-ai făcut ? Oricum, un singur cuvânt în încheiere: poze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Salut..

I-am modificat aripile fata+spate(au iesit demential,cel putin aia de fata este super..),culoarea,i-am vopsit amortizoarele spate,discurile de frina si cadrul in culoarea motorului+cromat absolut tot ceea ce necesita,tot aluminiul lustruit,toate cablurile/conductele imbracate in furtune cromate(de dus..!).Am vrut sa umblu si la furca fata,sa-i dau o anumita inclinare dar trebuia sa umblu si la spate ca sa arate bine si sincer sa fiu nu prea m-am mai complicat pentru ca si asa mi-a inghitit o gramada de bani..

Nu va mai spun de alergatura..

Mai trebuie sa achizitionez si o pereche de coburi si vroiam sa umblu si la tobe o idee(sa-i fac ceva amortizoare de sunet..dar ma mai gindesc-parca imi pare rau de cum se aude acum-ma fac auzit cu doua cartiere inainte!!!!).

Cind o pun pe picioare ii montez si niste protectii de motor si niste comenzi avansate..astea ar fi planuri de viitor..nu prea indepartat!!

Cam asta ar fi,cred ca in doua/trei zile o am gata sa pun gaz in ea!

Si pe urma va trimit poza sa-mi dati cu parerea..

Oricum,iubita mea si cu maica-mea ma sfatuiesc sa vind una din ele(am si o ZZR-ica 1100)...dar eu nu ma las deloc!!

Uite asa!!

Va las acum si va tin la curent..

Numa' bine

LUIGI VICOL

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

să vezi ce mişto fac eu de tine...vezi ca de sapt viitoare ne apucam....vorbeşte si tu week-endul ăsta cu baiatul de la Yamaha de care îmi spuneai..

hai că vorbim Duminică...dacă ajung in Buc..dacă nu, atunci Luni..şi poate deja mergem pe la Rabinul să ne interesăm!

Hai pa...distracţie plăcută!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LUPULE al dracu semnatura sati fie ca mi se plimba ochii dupa motor de numa numa :laugh: :laugh: merge asa de repede ca nuti dai seama ce este,dar numa chopper nu e:)

:friends: :cheers: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LUPULE  al dracu semnatura sati fie ca mi se plimba ochii dupa motor de numa numa :laugh:  :laugh: merge asa de repede ca nuti dai seama ce este,dar numa chopper nu e:)

:friends: :cheers:  :laugh:

bre,cum să nu fie chopper.... :bier:

e chopper street-fighter :bier:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti

 

Tocmai mi-am luat un vulcan. Un VN de 400, negru si frumos.

E primul chopper, asa ca daca aveti sfaturi sau orice alceva...

ce motor ai mai avut până acum?

oricum, să-l stăpâneşti sănătos şi bine ai venit în clubul vulkanologilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wellcome Eugen,completeaza-ti datele la profil....

vezi ca sunt si cativa proprietari de VN400 pe aici.

eu stiu ca nu e f diferit de al meu de 800,asa ca.....motor ok,isi face treaba daca ii dai ulei bun si benzina buna,ca altfel e pacat....consumul la al meu a fost mult sub cat stiam eu ( adika stiam ca 7% dar,la drum mi-a luat si 4,8%....)

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Marian E. Stefanescu changed the title to Melcul vitezometrului/kilometrajului defect. Ma puteti ajuta sa gasesc unul SH/nou? Kawasaki Vulcan 400A/800A
  • IceLord changed the title to Kawasaki Vulcan

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...