Sari la conținut

Identificare Fotografie


bogdan simson
 Share

Postări Recomandate

Fotografia este de pe nu site din DE.

 

Multumesc pentru raspuns. Inseamna ca am facut o greseala crezind ca este a unui simsonar din Romania.

Ar fi fost prea frumos si greu ca asa ceva sa existe in starea respectiva.

In alta ordine de idei, felicitari pentru realizarea ta cu motorul din imagine. Am inteles ca esti multumit de cum merge ("trage" bine si la deal ? Cam ce consum are la sosea ?). Aspectul este si el de laudat.

Succes in continuare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi simsonari,

A cui este motocicleta din imagine ?

Am gasit-o in unul din mesajele voastre si vreau sa iau legatura cu posesorul.

Scrie in coltul din dreapta jos: Simsonawo.de :crack:

Dar e extraordinar de bine intretinuta - sau restaurata

Se gasesc si la noi in Bucale in ceva muzeu moto

Editat de Nick61
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns. Inseamna ca am facut o greseala crezind ca este a unui simsonar din Romania.

Ar fi fost prea frumos si greu ca asa ceva sa existe in starea respectiva.

In alta ordine de idei, felicitari pentru realizarea ta cu motorul din imagine. Am inteles ca esti multumit de cum merge ("trage" bine si la deal ? Cam ce consum are la sosea ?). Aspectul este si el de laudat.

Succes in continuare !

 

Al meu intr-adevar tragea si o sa traga dupa ce ii reasamblez motorul. Vopsitul se poate face aici in RO la calitatea, cum e in poza. Eu zic sa nu iti vinzi sub nici o forma motorul. Nici eu nu stiam nik de mecanica de motociclete pana de curand, dar fiind nevoie, am invatat. Daca nu esti dispus sa investesti mult timp, nervi si bani atunci nu are rost sa tii o motocicleta "de epoca". La astea provocarea consta in a o tine in viata. Practic daca la fiecare buba ai vrea sa te duci la mecanic cu ea, atunci n-ai mai vedea-o niciodata. Eu zic sa te apuci de ea singur, si unde trebuie, nu ezita sa ceri ajutor. Precum spune si Drobu, spor la frecat! :crack:

Editat de Mikulaish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De asta ce zici ?

Ii trebuie doar supape .

 

ioi doamne...superba seaua, dar numa sa nu agate firicelele alea lasate libere...

 

hai ma nene ca nu stica sigla daca nu vrea sa o reconditioneze si va incerca o modificare, dar, daca vrea sa o faca sa arate cat mai aproape de original, atunci, trebuie renuntat la sigla jaguar...

 

oricum, fain aranjat pana in prezent...asteptam vesti :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...