Sari la conținut

Anvelope cu probleme?


Postări Recomandate

Acum 21 ore, mircea.cazachevici a spus:

Daca ai comandat online pe peroana fizica, ai legal dreptul sale returnezi in 14 zile. Fara intrebari ca de ce, fara explicatii, le returnezi ca nu iti place culoarea.😃

Eu zic sa insisti la anvelopemoto.eu, omul e OK din toate punctele de vedere. Nu se poate sa nu gaseasca o solutie. Sincer, si mie mi s-a intamplat in domeniul meu sa dau peste ceva nou, sa spun ca asa ceva nu exista, iar realitatea sa ma contrazica. De-aceea iti spun, omul e de buna credinta, se poate sa nu se fi intalnit inca cu situatia respeciva.

 

Asta cu fara explicatii e marketing. Pentru unu pe care il stie protectia consumatorului ca pe un cal breaz pot sa zic ca nu-i chiar asa.

Prima conditie e ca produsul sa fie intact, daca e si sigilat in cutia lui chiar ca nu zice nimeni nimic la returnare, dar daca are modificari fizice atunci trebuie sa urmeze procedura asta greoaie.

La protectia consumatorului trebuie sa se duca abia dupa ce face dovada ca a esuat discutia cu vanzatorul altfel nici nu discuta aia cu el. Cel putin astia din Bucuresti sunt foarte sictiriti si fara chef de munca. Dar rezolva si ei pina la urma doar ca na sunt bugetari si trebuie multa rabdare cu ei. Dar totusi cred ca mai repede rezolva direct cu vanzatorul.

Acum 5 minute, catas_him a spus:

Made in japonia

Wow, nu ma asteptam. Daca si astia dau chix. Eu mi-am luat zilele astea de pe cauciucurimoto.ro ceva Metzeler sa vad cand ajung de pe unde sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand spal lantul  ajunge mixul de motorina/benzina pe cauciuc destul de des, nu sa intamplat absolut nimic  niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 2 ore, danny_nt a spus:

Prima conditie e ca produsul sa fie intact, daca e si sigilat in cutia lui chiar ca nu zice nimeni nimic la returnare

Cum poți să-ți dai seama că un produs nu este corespunzător atâta timp cât este sigilat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, l.u.v a spus:

Cum poți să-ți dai seama că un produs nu este corespunzător atâta timp cât este sigilat?

Daca e sigilat poti sa-l returnezi fara sa zica cineva ceva asta am zis. Daca l-ai desfacut l-ai folosit si vezi ca are probleme deja e alta procedura.

Eu am patit ceva de genul cu un ulei castrol si m-am dus cu el la Castrol Romania ca sa-l testeze daca e contrafacut sau nu. Foarte prompti oamenii dar fusese greseala lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...