Sari la conținut

Lera


Dimethylmercury
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P

un set de lere este maxim 150.000. eu am de la 0.05 mm, 0.10, 0.15, etc. pana la 1 mm! :crack: cauta in piatza sau la magazinele auto! sigur o sa gasesti! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@stress: bwaaahahahaha...eu am dat aproape 200 Euro pe un set d-ala de lere! :P

 

E drept, ca a venit intr-o cutie de scule de la Moto Detail :moron:

 

@Mikulaish: in aceasi cutie, era si un subler, cu ajutorul caruia pot sa-tzi spun ca grosimea peretilor cilindrului unei doze de Ursus Roshu este de aproximativ 0,15-0,17mm :crack:

Apropos, merci de bere (sau de motiv) - itzi dai seama ca acum am fost sa cumpar doza :lol:

Editat de SRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@stress: bwaaahahahaha...eu am dat aproape 200 Euro pe un set d-ala de lere! :haha:

 

E drept, ca a venit intr-o cutie de scule de la Moto Detail :P

 

@Mikulaish: in aceasi cutie, era si un subler, cu ajutorul caruia pot sa-tzi spun ca grosimea peretilor cilindrului unei doze de Ursus Roshu este de aproximativ 0,15-0,17mm :crack:

Apropos, merci de bere (sau de motiv) - itzi dai seama ca acum am fost sa cumpar doza :lol:

:moron: Esti bun! Deci e buna tabla de badog de bere Ursus pt masurat fanta la segmenti. Oricum asta e doar asa pt o prima impresie. La 15 ron imi iau o lera. Mersi pt. informatie!

Editat de Mikulaish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 15 ron imi iau o lera.

@Mikulaish: Mah, nu stiu ce ai intzeles din postul meu, e drept ca eram mai distrat, si m-am jucat cu vorbele.

 

Dar Stressu´ nu glumea, cu 15 RON itzi iei UN SET de lere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grosimea peretilor cilindrului unei doze de Ursus Roshu este de aproximativ 0,15-0,17mm :crack:

 

Scuze ca ma bag, dar exista sublere care masoara precizii de sutimi de mm (0,15-0,17)? Sau tu ai un micrometru? In mod normal, un subler masoara fie 0,1, fie 0,2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Eu prin lera intelegem un "briceag" cu toate grosimile. Nu ma gandeam la o singura tabla...

 

 

un briceag este un set de lere. si un briceag de asta costa 150.000 cu husa cu tot. mai gasesti si din 0.10 in 0.10 mm la maxim 100.000. dar eu zic ca pt. 50.000 mai bine le ai pe toate! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Mikulaish: Mah, nu stiu ce ai intzeles din postul meu, e drept ca eram mai distrat, si m-am jucat cu vorbele.

 

Dar Stressu´ nu glumea, cu 15 RON itzi iei UN SET de lere.

 

sau un bax de bere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ca reper... da' la Dacia 1310... e tabla de 0.7 pe care calibrezi bujiile.

 

=) dar daca totusi insisti, o lama de ras are 0,10

 

Mi-ai dat tema de lucru. Eu stiam ca-i de 0.2. Si cu doua lame reglezi distanta la platina... tot la Dacie.

Editat de BAlanuS-u'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O lama cred ca are mai putin de 0.1.

...alea rusesti, negre, au 0,2mm...

...o foita de tigara are undeva intre 2 si 2,5 sutimi....am folosit asa ceva ca sa centrez capacul la pompa de ulei la niprogena... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...