Sari la conținut

Schimb Enduro/chopper ?


urcu
 Share

Postări Recomandate

deschid acest topic pentru ca nu am gasit o rubrica de schimburi , desi din discutii directe ar prezenta interes.daca gresesc , mea culpa.

eu sant un posesor de bmw dakar 2006 full option , pe care urc si scobor cu mare greutate dupa ce am reusit sa-mi rup ceva ligamente la genunchiul stang ( cu schiurile acum cativa ani).in decembrie o pivotare gresita la descalecatul motorului si greutatea proprie (130 kg )mi-a pus capac. gandesc(sau nu gandesc) ca un motor mai jos cu saua , sa nu zic mai batranesc nu mi-ar pune aceleasi probleme.incep sa ma recuperez si-mi lasa gura apa dupa coclauri pe motor,chiar de-ar fi sa-mi pun orteza.stiu ca drumurile forestiere nu sant de chopper si mai stiu ca sant chopperisti cesi doresc enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

urcu-le...din cite imi amintesc acu ceva timp in urma(1 an si ceva)cautai chopper cum te-ai pricopsit cu capra aia...

eram mai tanar si m-am gandit ca chopperul vine odata cu maturitatea ... no ofence

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai a renuntat la voal. :crack:

Adevarul e ca au fost cateva cazuri pe forum de chopperisti trecuti la "paduretzi".

Serios acum. Urcu, cat crezi ca face bemvanul tau? Un Viagro 535 si ceva, un Shadow de 600, un Vulcan de 750?

putem discuta f serios daca sunt oferte .cilindreea as dori-o peste 1100 , puterea peste 65 cai , an fabricatie cat mai recent , km cat mai putini iar la bani analizam corect diferentele fctie de oferta , orice varianta ok poate avea pretul ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urcu...nu vreau sa te dezamagesc...dar cred ca o sa dureze cam mult pina sa faci un schimb in conditiile pe care le spui...mai bine fa un by-back...vad ca motorul pe care il ai e luat nou...asa ca nu ar trebui sa fie prea greu sa faci asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urcu...nu vreau sa te dezamagesc...dar cred ca o sa dureze cam mult pina sa faci un schimb in conditiile pe care le spui...mai bine fa un by-back...vad ca motorul pe care il ai e luat nou...asa ca nu ar trebui sa fie prea greu sa faci asta...

In afara de bmw care nu prea are oferte in domeniu nu stiu cine ar mai face buy-back.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai a renuntat la voal. :crack:

Adevarul e ca au fost cateva cazuri pe forum de chopperisti trecuti la "paduretzi".

Serios acum. Urcu, cat crezi ca face bemvanul tau? Un Viagro 535 si ceva, un Shadow de 600, un Vulcan de 750?

 

Ce zici AWD-ule ne facem padurari? Tot vreau eu sa-mi montez suport de shot-gun pe vn-u!

Facem Grga Kombinatia?

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau eu un Virago 250 ! Motor unicat !! :lol:

Nici nu e bine sa incepi la choppere de la 1100, e foarte periculos. :moron:

alexxx draga , intelege ca si sa vreau nu prea am ce face cu unul mititel, fie si unicat , sa-ti zic de ce : chopperul are cel putin 200 kile(ala micu unicatu ) , eu am vre-o 1.84m si 130 kg (la gol dimineata ) daca mai pun echipament si mai iau pe oarecine in spate pur teoretic se ajunge la cca 400 kg lejer . in conditiile date, daca ne aplecam cu rabdare si intelegere asupra cifrelor , putem admite ca i-ar fi cam greu mititelului ... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moto guzzi california stone 2004 : stie cineva mai multe despre acest tip de motor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu faci buy-back la Bavaria si sa-ţi iei chopperul pe care-l vrei?

am incercat dar oferta la choppere e nula ... oricum de azi m-am impropietarit cu motto guzzi california stone 2004. ne-am vazut si ne-am placut si ne-am luat desi importatorul roman tocmai a renuntat la moto guzzi si service-ul n-are piese dar zic ca ne descurcam.

Editat de urcu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat dar oferta la choppere e nula ... oricum de azi m-am impropietarit cu motto guzzi california stone 2004. ne-am vazut si ne-am placut si ne-am luat desi importatorul roman tocmai a renuntat la moto guzzi si service-ul n-are piese dar zic ca ne descurcam.

 

 

arunca o poza sa-l vedem...e 750cc sau 1100?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arunca o poza sa-l vedem...e 750cc sau 1100?

1100 si grohaie tandru .azi am facut 20 km ca n-am rezistat ...

 

arunca o poza sa-l vedem...e 750cc sau 1100?

nii la el 1100 si grohaie fain tare ...

post-5108-1170431900_thumb.jpg

post-5108-1170432492_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumusel asa negru....si e un cruiser ieftinel,nu?

B.

este dar acum sa vad cum ma descur de consumabile : filtru , garnituri ,bujii ca revizia se poate face dar cu materialul clientului. o fi un oarece site prin care sa comand direct sau vre-un procuror de pese de la italia ori ma reped pana la ungaria ca-i mai aproape :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca ai rezolvat...

ai gasit ce ai dorit...?...sau il skimbi si pe asta...

cu consumabilele mai bine cauti un site ca iesi si mai ieftin si sunt si prompti...cred...

sa o stapinesti cu placere si fara evenimente majore... :grinbandit:

Editat de magg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca ai rezolvat...

ai gasit ce ai dorit...?...sau il skimbi si pe asta...

cu consumabilele mai bine cauti un site ca iesi si mai ieftin si sunt si prompti...cred...

sa o stapinesti cu placere si fara evenimente majore... :grinbandit:

multam asemenea si tie : kilometri multi si placuti ! nu cred ca o sa-l schimb usor , este ce-mi doresc . simt doar lipsa celor 220 mm cursa suspensiilor de la dakar si reglajelor . de abs sper sa nu am nevoie. pleaca in schimb mai bine de la turatii joase ca de , cuplul si calutii sant ceva mai indestulatori. parca ma inclin ceva mai greu la curbe in schimb sant ceva mai stabil in linie dreapta si la viteza mica . per ansamblu motorul impune si cred ca la drum lung e altceva . doar autonomia ceva mai mica practic la jumate.nu le poti avea pe toate . on va voir . :bigstar:

Editat de urcu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...