Sari la conținut

Prejmer Raceway


misuc
 Share

Postări Recomandate

Salut. A fost cineva la trackday la circuitul din Prejmer? Pe site vad ca au aceasta optiune, si nu pare deloc scump (350 lei / zi) - https://prejmer-raceway.com/tarife.php

Pe circuitul cu pricina am intrat o singura data, cu kart-ul. Nu e spectaculos ca cel de la Adancata sau de la Mures, dar merge, asa din cand in cand :) 

Exista cineva interesat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc pentru răspuns.

După ce începe programul rabla, o sa achiziționez un cf 300sr. Cu ala as vrea să mă bag la track day, ca să exersez tehnica. Pentru bandit mă gândesc că nu e destul de mare, dar pentru una mică, pentru tehnica, merge?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu, nu am mers niciodată pe o carenată mică. S-ar putea să fie ok pentru un circuit de karting, dar te va plictisi pe un circuit mai mare. Părerea mea este că cea mai bună motocicletă pentru un circuit mic este supermoto. Nimic nu te învață tehnică mai mult. Și piloții de WSBK/MotoGP se antrenează pe SM/flat track.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, misuc a spus:

Salut. A fost cineva la trackday la circuitul din Prejmer?

da

mai mult de a doua nu prea ai unde sa-i dai....

 

mai faci in plus vreo 40 km  si mergi la Tg Secuiesc, iesi mai castigat as zice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Multumesc pentru sugestie.

Si la Tg. Secuiesc care sunt conditiile de dat? Am cautat pe net, si inafara de o pagina de facebook actualizata acum mult timp, n-am gasit nimic - program, tarife... Sau doar printr-un apel telefonic pot afla?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, misuc a spus:

Si la Tg. Secuiesc care sunt conditiile de dat? Am cautat pe net, si inafara de o pagina de facebook actualizata acum mult timp, n-am gasit nimic - program, tarife... Sau doar printr-un apel telefonic pot afla?

 

Recomand circuitul, da-le un telefon. O sa te intrebe daca aduci mobra pe remorca, daca ai incalzitoare pentru anvelope, daca ai nevoie de boxa. Si acum ma apuca rasul cand imi amintesc, n-a auzit atatia de nu baiatul ala niciodata pana la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Same here :))) nu-s din motoRC :))) Vreau să mă distrez o zi pe circuit, fără pretenții de Márquez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, apriliacluj said:

mai faci in plus vreo 40 km  si mergi la Tg Secuiesc, iesi mai castigat as zice

 

Skat și Prejmer sunt cam același lucru, lungime/lățime. Prejmer este ceva mai clasic, cu mai multe viraje lente, dar o linie drepată "adevărată" mai lungă. Un oarecare avantaj la Skat este că ai asfalt până la intrare, pe când la Prejmer mergi vreo 2-300m pe macadam. Merită încercate amândouă, dar experiența este cam aceeași.

 

image.thumb.png.09d7b3c97f452ed4d216246dc8a61e77.png image.thumb.png.fd4f4119a8bb55231ec638c4e6723aa9.png

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Nu m-am dat pe Prejmer, dar am fost la o etapă de viteză juniori și SM cu fi-miu. Mi s-a părut foarte bine organizat, asfaltul mișto, dar mai întortocheat și mai îngust decât Skat Kart. La Skat Kart e 250 de lei ziua să intri cu moto, merg frecvent și recomand, e un loc foarte mișto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...