Sari la conținut

TET - Iunie 2024


Postări Recomandate

Salutare,

Anul acesta in Iunie(singura luna cand pot) as vrea sa fac un TET, nu am un plan pentru moment, m-am uitat in mare la Turcia si Grecia. Caut parteneri de drum, daca este cineva interesat de ceva similar sau au deja planul facut si mai vor pe cineva in tura astept un mesaj.

 

O seara buna. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

29 minutes ago, pepsi said:

nu o sa fie prea cald iunie pt Grecia, Turcia?

nu daca e in plan sa se faca pasurile inalte. ba chiar e posibil sa fie un pic devreme. In Grecia, la final de iunie, pasul de peste 2000m de pe langa Theodoriana era acoperit de zapada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fie cald in zonele joase si frig sus pe munte. Acum cativa ani in Montenegru aveam bruma pe motociclete dimineata in Durmitor si 35 de grade in Podgorica la pranz, in aceeasi zi, in luna mai. In Croatia in aceeasi zi 35-38 pe litoral si 3 grade la Plidvice. Asta e, nu exista luna perfecta, daca omul are concediu doar in iunie merge cand poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,
Cald - frig, nu am ce face doar in Iunie pot. Am echipament complet, prefer sa dorm la o cazare, asa ca temperaturile de seara nu sunt o problema.

La 20.03.2024 la 19:51, bursyllac a spus:

nu daca e in plan sa se faca pasurile inalte. ba chiar e posibil sa fie un pic devreme. In Grecia, la final de iunie, pasul de peste 2000m de pe langa Theodoriana era acoperit de zapada.

Multumesc pentru topic-ul cu tura din Turcia. Stiam de TET, doar ca nu eram decis sa fac pasul. Dupa ce am vazut pozele tale din Turcia m-am decis sa ma apuc de TET-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 3/22/2024 at 10:57 AM, gabi18051991 said:

m-am decis sa ma apuc de TET-uri.

 

On 3/20/2024 at 6:47 PM, gabi18051991 said:

m-am uitat in mare la Turcia si Grecia

Ma foarte bucur sa fi fost de folos. Asta a fost si ideea, mai ales ca am ajuns in locuri noi inspirandu-ma din topicuri de pe-aici. Aici este topicul cu tura de TET Grecia, doar ca nu e la fel de detaliat precum cel din Turcia. 

Daca e prima experienta de genul, recomand sa incepi cu Grecia. E mai simplu de ajuns, e mai la civilizatie si aproape peste tot ai un sat cu benzinarie si mancatorie. In plus, in caz de ceva probleme, comunitatea moto din Grecia e foarte misto si gasesti ajutor repede. Recomand cu tarie parcurgerea zonei Agrafa - Theodoriana. In iunie s-ar putea sa fie inca zapada la pasul ala de peste 2000m de langa Theodoriana, dar e usor de ocolit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...